Bartłomiej Jurecki

BARTŁOMIEJ JURECKI – urodził się 9 maja 1985 roku w Zakopanem. Jest znanym polskim fotografem prasowym na co dzień związanym z „Tygodnikiem Podhalańskim” oraz agencją Getty Images Poland. Wykłada również reportaż w Krakowskiej Szkole Artystycznej, której jest absolwentem. Studiował także na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Uzyskał tam tytuł magistra fotografii.

Bartłomiej Jurecki – nagrody i wyróżnienia


Bartłomiej Jurecki jest laureatem wielu prestiżowych konkursów. Trzykrotnie zdobył La Grande Photo International Photography Awards oraz aż sześciokrotnie Grand Press Photo. Oprócz tego został laureatem amerykańskiego konkursu Pictures of the Year International, który organizuje Instytut Dziennikarstwa Donalda W. Reynoldsa z Missouri School of Journalism. Jest też finalistą Kuwait Grand Photographer Contest, Event Photographer Awards, Prasowe Zdjęcie Roku, Konkursu im. Erazma Ciołka i Konkursu im. Eugeniusza Lokajskiego organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Bartłomiej Jurecki – książka o góralach


W 2021 roku ukazała się jego książka pt. „Twardy jak skała, silna jak halny. Portrety polskich górali”Bartłomiej Jurecki odszukał i sfotografował ostatnich najbardziej charakterystycznych mieszkańców Podhala. W doskonały sposób uchwycił ich przemijający, kolorowy świat folkloru. Za ten projekt otrzymał dotychczas aż 11 nagród i wyróżnień w konkursach w Polsce i na świecie.

Lista książek: Bartłomiej Jurecki

67,49 zł 65,67 zł - najniższa cena 99,99 zł - cena detaliczna