Beata Kozidrak

Beata Kozidrak jest jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek, współzałożycielką oraz wokalistką zespołu Bajm. Urodziła się w 1960 roku w Lublinie. Na scenie debiutowała w chórze szkolnym oraz w zespołach muzycznych, jeszcze w liceum ogólnokształcącym. W 1978 roku powstał zespół Bajm, który zyskał ogólnokrajową sławę po wystąpieniu na konkursie debiutantów Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu. Piosenkarka wraz z zespołem Bajm wydała 10 albumów, które rozeszły się w nakładzie ponad 2 i pół milionowym. Do wszystkich piosenek teksty pisała samodzielnie.

Beata Kozidrak i jej długo wyczekiwana autobiografia


Beata Kozidrak jest nie tylko znakomitą piosenkarką. W 2021 roku napisała swoją autobiografię pod tytułem "Beata. Gorąca krew". To barwna historia opowiadająca o epizodach z życia i kariery piosenkarki. W książce tej autorka zwierza się czytelnikom na temat tego, jak dzięki swojej determinacji oraz wsparciu otaczających ją osób, rozwijała się jej kariera. Opisuje liczne podróże po świecie, swoje macierzyństwo, małżeństwo aż do czasu rozwodu.

Wyróżnienia i nagrody


Beata Kozidrak jest laureatką licznych prestiżowych nagród. Otrzymała kilka Fryderyków w kategorii wokalistka roku. W 2006 roku odsłoniła własną gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. W 2015 roku otrzymała Bursztynowego Słowika Polsat Super Hit Festiwal za całokształt twórczości. W 2020 roku została Kobietą Roku według czasopisma Glamour w kategorii Ikona.

Lista książek: Beata Kozidrak

Beata. Gorąca krew - Beata Kozidrak | mała okładka
-39 %

Beata. Gorąca krew

Beata Kozidrak

6.1 / 10 (327 ocen)

30,51 zł 30,52 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna