Cornelia Funke

Autorka książek dla dzieci i młodzieży. Z wykształcenia pedagog oraz ilustratorka książek, pracowała jako przedszkolanka. Ilustrowanie książek zainspirowało ją do pisania własnych tekstów. Międzynarodową sławę w 2002 roku przyniósł jej Król Złodziei. Światowym bestsellerem stała się pierwsza część "Atramentowej trylogii".
W kwietniu 2005 roku Cornelia Funke znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób amerykańskiego "Time’a", m.in. obok Clinta Eastwooda i Johnny'ego Deppa.

Lista książek

Labirynt fauna

Cornelia Funke; Guillermo del Toro

Mroczna i nastrojowa, bogato ilustrowana baśń oparta na nagrodzonym trzema Oscarami filmie Guillermo del Toro

Więcej

39,90 zł

29,37 zł

Smoczy jeździec

Cornelia Funke

Więcej

35,00 zł

Rycerz widmo

Cornelia Funke

Jedenastoletni Jon nawet nie podejrzewał, że rok szkolny zacznie się tak dobrze. Nie spodziewał się, że pozna marzącą o przygodach Elle i że w jego życiu nagle pojawią się żądne zemsty… duchy. Jon i Ella będą musieli stawić czoła prawdziwym niebezpieczeństwom! Odkryją sekret morderstwa sprzed lat, będą więzieni przez zjawy. A kiedy będzie ich chciał uratować duch rycerza Williama Lonspee, w ich głowach poja[...]

Więcej

24,99 zł

Kraina smoków - Cornelia Funke | mała okładka
-40 %

Kraina smoków

Cornelia Funke

Smoczy odlot
W dolinie srebrnych smoków panuje kojący spokój. Do czasu… Pewnego dnia Szczurzyca przynosi straszne wieści: „Ludzie nadchooodzą!”. Nieustraszony młody smok Lung postanawia wyruszyć w poszukiwaniu legendarnego Skraju Nieba – miejsca, gdzie te piękne stworzenia mogą żyć w pokoju. Dołączają do niego oddana przyjaciółka Siarczynka i samotny chłopiec o imieniu Ben.
Wspierając się jedynie dziwaczną[...]

Więcej

39,99 zł

24,04 zł