Cressida Cowell

Cressida Cowell urodziła się 15 kwietnia 1966 roku w Londynie, w stolicy Wielkiej Brytanii. To brytyjska pisarka, która pochodzi z arystokratycznego rodu Hare, od wieków uznawanego za bardzo wpływowy w Wlk. Brytanii. Cowell ukończyła prestiżowe studia licencjackie na Uniwersytecie Oksfordzkim i ST Martin's College. W późniejszym czasie Cressida Cowell uzyskała stopień magistra na University od Brighton. Już w trakcie studiów Cowell zaczęła zgłębiać prozę Fantasy, która zafascynowała ją do tego stopnia, że postanowiła ona zawodowo związać się z tą dziedziną literatury. W trakcie rozwijania swojej kariery zawodowej Cowell podjęła także współpracę z wybitnymi artystami plastykami, a także osobami zainteresowanymi tematyką Fantasy i fantastyczną literaturą dziecięcą.

Cressida Cowell – autorka powieści fantasy dla dzieci


Udanym debiutem literackim Cressidy cCwell jest seria”Jak wytresować sobie smoka”. To beletrystyczne pozycje, które zdobyły uznanie na całym świecie i zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym szwedzki, japoński czy włoski i polski. Cressida Cowell, oprócz wyżej wymienionej serii, jest autorką książek detektywistycznych dla najmłodszych odbiorców. Do stworzonych przez nią dzieł należą „Detektywi Malusińscy. Czy misie koale mają odciski palców?”, a także „Detektywi Malusińscy. Dlaczego niebo jest niebieskie?”. Cressida Cowell jest autorką książki fantasy dla dzieci pod tytułem „Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę”, a także „Bliźnięta spotykają kwadrę”. Warto wspomnieć także o wielu pozycjach, w których pojawiają się interesujące ilustracje, stworzone przez wybitnych, londyńskich artystów plastyków.

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Cowell


Seria Cressidy Cowell pod tytułem „Jak wytresować sobie smoka” została przeniesiona na ekrany kin. Książka autorki stała się kanwą scenariusza do jednego z najpopularniejszych filmów animowanych, dedykowanych najmłodszym odbiorcom. Warto wspomnieć, że autorka została wielokrotnie wyróżniona za swoją twórczość literacką. Za powieść „Jak wytresować sobie smoka” Cowell otrzymała ona nagrodę literacką Gold Nestle smarties Book Prize. Oprócz tego jest regularnie zapraszana na konferencje, a także spotkania wybitnych autorów książek, traktujące o literaturze Fantasy dla najmłodszych odbiorców.

Lista książek: Cressida Cowell

9,00 zł 20,25 zł (-55%) - najniższa cena 44,99 zł (-79%) - cena detaliczna

31,49 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

27,99 zł 27,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna