Emma Donoghue

Lista książek

Pokój

Emma Donoghue

Opowiedziana głosem małego chłopca ciepła i wzruszająca powieść nominowana mi. in. do Nagrody Bookera i Orange Prize for Fiction!
PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ, KTÓRA ZAINSPIROWAŁA TWÓRCÓW FILMU „POKÓJ”.
„Ta książka to coś więcej niż tylko wyobrażenie traumy potwornie skrzywdzonych ludzi”. Zwierciadło
„To niezwykle zapadająca w pamięć lektura, którą można odczytywać na wielu płaszczyznach – psychologicznej, socjologi[...]

Więcej

37,00 zł

23,31 zł

Muzyka żab - Emma Donoghue | mała okładka
-37 %

Muzyka żab

Emma Donoghue

Literacki thriller o filmowej wręcz fabule, który przenosi czytelnika na drugi koniec świata...
Lato 1876 roku. San Francisco nawiedza fala upałów i epidemia ospy, wiele dzielnic zostaje objętych kwarantanną. Jenny Bonnet zostaje zastrzelona przez okno sypialni w pensjonacie Eight Mile House, podczas gdy jej przyjaciółka Blanche Beunon, stoi, zupełnie bezradna, obok.
Blanche, która ledwo uszła z życiem, to [...]

Więcej

39,00 zł

24,57 zł

Pokój

Emma Donoghue

Wyobraź sobie, że ktoś zamyka cię w niewielkim pokoju z małym dzieckiem!
Od dziś będziesz w nim spędzać dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu!
Przez kolejne siedem lat!

Opowiedziana głosem małego chłopca ciepła i wzruszająca powieść nominowana do prestiżowej nagrody Bookera, obsypana pochwałami przez wszystkie liczące się tytuły prasowe nie tylko w Stanach Zjednoczonych!

Dla pięciole[...]

Więcej

31,90 zł

19,99 zł

Ladacznica

Emma Donoghue

„Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.
Mary łaknie pięknych ubrań i wstążek, tak jak ludzie z jej klasy łakną jedzenia i ciepła. To głód, który sprowadza ją na drogę prostytucji w wieku trzynastu lat. ,BR> Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niem[...]

Więcej

39,90 zł

25,24 zł

Cud

Emma Donoghue

Tajemnica, która nosi znamiona cudu, czy próba morderstwa?

W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O’Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O’Donnell określa jako „mannę z nieba“, zainteresowanie historią „cudu“ sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O’Donnellów ustawiają się kolejki głod[...]

Więcej

38,00 zł

23,94 zł

Ladacznica - Emma Donoghue | mała okładka
-37 %

Ladacznica

Emma Donoghue

Kolejna poruszająca powieść autorki bestsellerowego „Pokoju”!

„Ladacznica” to osnuta legendami historia, która wydarzyła się naprawdę! Poruszająca opowieść o dziewczynie, którą los poprowadził okrutnymi ścieżkami, umieszczona w barwnym pejzażu osiemnastowiecznej Anglii.

Legendarna Mary Saunders to zwyczajna młoda dziewczyna, którą pragnienie posiadania pięknych przedmiotów sprowadza na ulicę.
W wieku trzy[...]

Więcej

39,90 zł

24,99 zł

Cud - Emma Donoghue | mała okładka
-34 %

Cud

Emma Donoghue

W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O’Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O’Donnell określa jako „mannę z nieba”, zainteresowanie historią „cudu” sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O’Donnellów ustawiają się kolejki głodnych duchowych przeżyć turystów, a zagraniczna gazeta przysy[...]

Więcej

29,90 zł

19,71 zł