Emma Donoghue

Emma Donoghue – urodzona w 1969 roku w Dublinie irlandzko-kanadyjska dramaturg, historyk literatury, powieściopisarka i scenarzystka. Zdobyła tytuł licencjata z angielskiego i francuskiego na University College Dublin. Pracę doktorską o przyjaźni męsko-damskiej w literaturze pięknej osiemnastego wieku obroniła na Uniwersytecie Cambridge. Od tamtej pory zajmuje się pisaniem. Jest autorką prozy współczesnej i historycznej. Po latach podróżowania między Anglią, Irlandią i Kanadą zdecydowała się wreszcie osiąść w Kanadzie. Jej książka pt. Pokój z 2010 roku została finalistką Man Booker Prize i stała się międzynarodowym bestsellerem. Książka została również zekranizowana. Scenariusz, który napisała do niego autorka książki, został nominowany do Oscara za najlepszy adaptowany scenariusz.

Lista książek

Pokój

Emma Donoghue

Opowiedziana głosem małego chłopca ciepła i wzruszająca powieść nominowana mi. in. do Nagrody Bookera i Orange Prize for Fiction!
PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ, KTÓRA ZAINSPIROWAŁA TWÓRCÓW FILMU „POKÓJ”.
„Ta książka to coś więcej niż tylko wyobrażenie traumy potwornie skrzywdzonych ludzi”. Zwierciadło
„To niezwykle zapadająca w pamięć lektura, którą można odczytywać na wielu płaszczyznach – psychologicznej, socjologi[...]

Więcej

37,00 zł

22,66 zł

Muzyka żab - Emma Donoghue | mała okładka
-42 %

Muzyka żab

Emma Donoghue

Literacki thriller o filmowej wręcz fabule, który przenosi czytelnika na drugi koniec świata...
Lato 1876 roku. San Francisco nawiedza fala upałów i epidemia ospy, wiele dzielnic zostaje objętych kwarantanną. Jenny Bonnet zostaje zastrzelona przez okno sypialni w pensjonacie Eight Mile House, podczas gdy jej przyjaciółka Blanche Beunon, stoi, zupełnie bezradna, obok.
Blanche, która ledwo uszła z życiem, to [...]

Więcej

39,00 zł

22,66 zł

Pokój

Emma Donoghue

Wyobraź sobie, że ktoś zamyka cię w niewielkim pokoju z małym dzieckiem!
Od dziś będziesz w nim spędzać dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu!
Przez kolejne siedem lat!

Opowiedziana głosem małego chłopca ciepła i wzruszająca powieść nominowana do prestiżowej nagrody Bookera, obsypana pochwałami przez wszystkie liczące się tytuły prasowe nie tylko w Stanach Zjednoczonych!

Dla pięciole[...]

Więcej

31,90 zł

20,47 zł

Ladacznica

Emma Donoghue

„Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.
Mary łaknie pięknych ubrań i wstążek, tak jak ludzie z jej klasy łakną jedzenia i ciepła. To głód, który sprowadza ją na drogę prostytucji w wieku trzynastu lat. ,BR> Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niem[...]

Więcej

39,90 zł

25,58 zł

Cud - Emma Donoghue | mała okładka
-41 %

Cud

Emma Donoghue

Tajemnica, która nosi znamiona cudu, czy próba morderstwa?

W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O’Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O’Donnell określa jako „mannę z nieba“, zainteresowanie historią „cudu“ sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O’Donnellów ustawiają się kolejki głod[...]

Więcej

38,00 zł

22,32 zł

Ladacznica

Emma Donoghue

Kolejna poruszająca powieść autorki bestsellerowego „Pokoju”!

„Ladacznica” to osnuta legendami historia, która wydarzyła się naprawdę! Poruszająca opowieść o dziewczynie, którą los poprowadził okrutnymi ścieżkami, umieszczona w barwnym pejzażu osiemnastowiecznej Anglii.

Legendarna Mary Saunders to zwyczajna młoda dziewczyna, którą pragnienie posiadania pięknych przedmiotów sprowadza na ulicę.
W wieku trzy[...]

Więcej

39,90 zł

23,45 zł

Cud

Emma Donoghue

W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O’Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O’Donnell określa jako „mannę z nieba”, zainteresowanie historią „cudu” sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O’Donnellów ustawiają się kolejki głodnych duchowych przeżyć turystów, a zagraniczna gazeta przysy[...]

Więcej

29,90 zł

19,42 zł

Krewni - Emma Donoghue | mała okładka
-41 %

Krewni

Emma Donoghue

Najnowsza powieść autorki bestsellerowego Pokoju! Ważna, wzruszająca powieść, która zostanie z tobą na długo po tym, jak skończysz ją czytać. „Independent” Zabawna i chwytająca za serce opowieść o powrotach do domu i o tym, jak poradzić sobie z przeszłością, by napisać swoją historię na nowo.
Noah nie był w Nicei od dzieciństwa. Właśnie pierwszy raz po latach ma zamiar się tam wybrać, gdy odbiera tele[...]

Więcej

39,90 zł

23,45 zł