Ewa Sapieżyńska

Ewa Sapieżyńska jest to socjolożka i iberystka. Urodziła się w 1980 roku. Obecnie mieszka w Oslo w Norwegii i zajmuje się analizą polityczną. Autorka publikowała między innymi w Gazecie Wyborczej i Krytyce Politycznej.

Ewa Sapieżyńska – postać znana na całym świecie


Ewa Sapieżyńska w latach 2006-2008 była doradczynią kancelarii prezydenta i MSZ Wenezueli. Tytuł doktora nauk społecznych zdobyła na Universidad de Chile. Wykładała w Chile i w Polsce. Ewa Sapieżyńska jest również autorką szeregu publikacji naukowych o wolności słowa, a także z zakresu gender studies. Pisarka w latach 2015-2018 była doradczynią OBWE ds. praw człowieka i gender.

Reportaż, który zmienił myślenie o Polakach


W 2022 roku Ewa Sapieżyńska wydała w Norwegii książkę "Jeg er ikke polakken din". Stała się ona tamtejszym przebojem. W 2023 r. publikacja ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej. W kraju znana jest pod tytułem "Nie jestem twoim Polakiem. Reportaż z Norwegii". Tłumaczeniem zajmowała się Ilona Wiśniewska. Ten reportaż to opowieść o Polakach na emigracji. Własna historia autorki i rozmowy z wieloma innymi osobami, które przez ostatnie lata przeprowadziły się z Polski do Norwegi.

Lista książek: Ewa Sapieżyńska

26,80 zł 26,80 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna