Frédéric Martel

Frédéric Martel urodził się 28 października 1967 roku. Jest francuskim pisarzem, dziennikarzem, z wykształcenia socjolog. Był doradcą do spraw kultury premiera Michela Rocarda.

Pisze dla wielu magazynów, między innymi dla takich jak Dissent, Slate, The Nation.

Wykładał i brał udział w licznych konferencjach naukowych na wielu amerykańskich uczelniach (Harvard, Stanford, Yale, Princeton) oraz w Meksyku, Argentynie, Szwajcarii.

Jest autorem takich książek jak: "Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie", "Polityka kulturalna Stanów Zjednoczonych", a w tym roku ukazała się jego najnowsza książka "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie".

Lista książek

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie - Frédéric Martel | mała okładka
-34 %

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Frédéric Martel

Dlaczego największymi homofobami są homoseksualni duchowni? Dlaczego Kościół ukrywa seksualnych przestępców w koloratkach, na wysokich stanowiskach kapłańskich? Dlaczego papież Franciszek jest tak bardzo znienawidzony przez duchownych?
[...]

Więcej

49,99 zł

32,88 zł

Polityka kulturalna Stanów Zjednoczonych - Frederic Martel | mała okładka
-22 %

Polityka kulturalna Stanów Zjednoczonych

Frederic Martel

Frédéric Martel przedstawia politykę kulturalną Stanów Zjednoczonych i próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego amerykański rząd nie odgrywa w niej bezpośredniej roli. Opisuje również, w jaki sposób szeroka koalicja prywatnych przedsiębiorstw, agencji i instytucji pożytku publicznego, bogatych filantropów, uniwersytetów i lokalnych wspólnot, które działają autonomicznie, konkurując ze sobą lub współpracują[...]

Więcej

64,00 zł

50,05 zł

Theater O zmierzchu teatru w Ameryce

Frederic Martel

"Theater" jest esejem naukowym o walorach popularyzatorskich, pełną erudycji opowieścią o historii i zmiennych losach teatru w Stanach Zjednoczonych. Na tle historycznych epok autor kreśli sylwetki postaci ważnych dla kształtowania i rozwoju amerykańskiego systemu teatralnego - reżyserów, producentów, dramatopisarzy. Opisuje powstanie i ewolucję instytucji teatralnych, pokazuje jak na przestrzeni dekad, pod[...]

Więcej

45,00 zł

27,78 zł