Heather Morris

Heather Morris jest pisarką, pochodzącą z Nowej Zelandii, z małego miasta Awamutu. W 1986 roku, Heather Morris rozpoczęła studia licencjackie na Uniwersytecie Canterbury. Rok później przeprowadziła się wraz z mężem i trójką dzieci do Melbourne w Australii. Pisarka dostała pracę w Dziale Pracy Socjalnej w szpitalu w Melbourne. Heather Morrsi pracowała tam do 2017 roku. Pisarka w swoich książkach skupia się na tematyce Holocaustu i II Wojny Światowej.

Heather Morris – cykl „Tatuażysta z Auschwitz”


Heather Morris, podczas pracy w szpitalu poznała starszego mężczyznę, Lalego Sokołowa. Podzielił się on z pisarką niezwykłą historią, którą przeżył w czasie II Wojny Światowej. Spotkanie to zainspirowało pisarkę do wydania cyklu, składającego się z trzech powieści. W książkach tych przytoczone są autentyczne wydarzenia, które miały miejsce w obozie zagłady Auschwitz. Pierwsza powieść Heather Morris, pt. „Tatuażysta z Auschwitz”, wydana została w 2018 roku. Jest to poruszająca historia miłości Lelego Sokołowa i jego żony, którzy poznali się i zakochali się w sobie w Auschwitz. Pisarka wydała również książki pt. „Podróż Cilki” i „Trzy siostry”, które stanowią cykl „Tatuażysta z Auschwitz”.

Niezwykła historia Lalego Sokołowa


Książki Heather Morris poruszyły miliony czytelników na całym świecie. Autorka przybliża wstrząsające wydarzenia i historie, związane z Holocaustem. Przypadkowe spotkanie w szpitalu, z Lalem Sokołowem, pozwoliło na stworzenie niezwykłego cyklu, który chwyta za serce, zarówno starszych, jak i młodszych czytelników. Autorka, w swojej kolejnej książce pt. „Opowieści o nadziei” opisuje swoją znajomości z Lalem Sokołowem. Postanowił on zwierzyć się pisarce i podzielić się z nią historiami, o których nie mówił głośno od zakończenia II Wojny Światowej. Jest to książka o zaufaniu i potrzebie rozmowy z drugim człowiekiem, która potrafi być uzdrawiająca.

Lista książek: Heather Morris

Podróż Cilki - Heather Morris | mała okładka
-40 %

Podróż Cilki

Heather Morris

7.5 / 10 (2865 ocen)

37,91 zł

22,79 zł

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris | mała okładka
-40 %

Tatuażysta z Auschwitz

Heather Morris

7.3 / 10 (15915 ocen)

34,90 zł

21,09 zł

Trzy siostry - Heather  Morris | mała okładka
-40 %

Trzy siostry

Heather Morris

7.4 / 10 (503 ocen)

39,90 zł

24,00 zł

Opowieści o nadziei - Heather Morris | mała okładka
-40 %

Opowieści o nadziei

Heather Morris

5.8 / 10 (199 ocen)

39,90 zł

24,00 zł

39,90 zł

24,00 zł

42,90 zł

25,80 zł