Jacek Dukaj

Jacek Dukaj urodził się 30 lipca 1974 roku w Tarnowie. Jest polski pisarzem fantastyki i science-fiction.

Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, jego debiut przypadł na 1990 rok, gdy w magazynie "Fantastyka" ukazało się jego opowiadanie "Złota galeria". Po siedmiu latach ukazał się jego debiut książkowy "Xavras Wyżryn".

Utworzy Dukaja były przetłumaczone na język angielski, niemiecki, włoski, rosyjski, słowacki, czesko, macedoński i węgierski.

Trzykrotnie był nominowany do nagrody Paszportu Polityki.

Lista książek

Katedra

Jacek Dukaj

Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć…

Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik „Sagittarius” do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich. Izmir Predú poświęca się, by reszta załogi holownika przeżyła.

Do jego grobu na zimnej, pozbawionej atmosfery planetoidzie ciągną pielgrzymki. Czy naprawdę zdarzają się tam cudowne uzdrowienia? Jeden z [...]

Więcej

19,90 zł

13,94 zł

Wroniec

Jacek Dukaj

Nowa powieść autora najlepszej książki XX-lecia!
Stan wojenny oczami Jacka Dukaja!
Wroniec to magiczna baśń o grudniowej nocy 1981 roku. Pełen przygód, gier językowych i fantasmagorii sen o utraconym dzieciństwie, zamglonej młodości.
Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę.
Jak Alic[...]

Więcej

49,90 zł

33,51 zł

Perfekcyjna niedoskonałość. Pierwsza tercja progresu - Jacek Dukaj | mała okładka
-33 %

Perfekcyjna niedoskonałość. Pierwsza tercja progresu

Jacek Dukaj

Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami postludzkimi. Konkurencja stanowi motor ewolucji – konkurują ze sobą rośliny, zwierzęta, ludzie, kultury, gospodarki. Zwycięża, kto lepiej wykorzystuje naturalne środowisko, zasoby planety, ostatecznie – prawa fizyki.

Zamoyski nie wie, jakim cudem znalazł się w świecie póź[...]

Więcej

49,90 zł

33,51 zł

Inne pieśni - Jacek Dukaj | mała okładka
-26 %

Inne pieśni

Jacek Dukaj

Starogrecki świat pięciu żywiołów pod władzą formy w opowieści o sile ludzkiego ducha i o tym, co nieopisywalne.

Więcej

58,00 zł

42,85 zł

Król Bólu

Jacek Dukaj

Nowy tom opowiadań Autora Wrońca i Lodu, w skład którego wejdą: „Szkoła”, „Serce Mroku”, „Crux” i „Aguerre w świcie” oraz co najmniej 5 nowych: m. in. „Król Bólu i pasikonik” i „Piołunnik”.Zbiór bardzo różnorodny, ukazujący najlepsze cechy twórczości Jacka Dukaja - bogactwo fabularnej inwencji, szybkie tempo narracji oraz zaskakujące nowatorstwo formy. Wielka gratka dla miłośników jego twórczości oraz dla o[...]

Więcej

59,90 zł

51,65 zł

Lód

Jacek Dukaj

Oto świat, w którym kłamstwo jest prawdziwsze od prawdy?

Czy Historia jest siłą mierzalną, namacalną? Czy można sterować prawami logiki? Kto stoi między rewolucją i anarchią, carstwem samodzierżawnym, Królestwem Bożym na Ziemi i wolną Rzecząpospolitą? Piłsudski i Rasputin, Tesla, Tarski, Kotarbiński i Benedykt Gierosławski, człowiek, którego nie ma.
W tej rzeczywistości, gdzie pierwsza wojna światowa nigdy[...]

Więcej

59,90 zł

40,24 zł

Po piśmie - Jacek Dukaj | mała okładka
-33 %

Po piśmie

Jacek Dukaj

W nowym dziele Jacka Dukaja pismo i człowiek tracą ostatecznie podmiotowość.

„Po piśmie” to intelektualna wędrówka wokół najbardziej fascynujących zagadnień współczesnej cywilizacji, aż do jej kresu i do kresu człowieka.

Więcej

49,90 zł

33,51 zł

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe - Jacek Dukaj | mała okładka
-26 %

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe

Jacek Dukaj

JAK ZANIKA GRANICA MIĘDZY WOJNĄ I TERRORYZMEM,
ROZUMEM I WIARĄ, CZŁOWIEKIEM I NARODEM
BOHATEREM I POTWOREM…

Rajd atomowy na Moskwę, proces jednej dwunastej tyrana, eksperyment racjonalnego antysemity, kabalistyczny Spisek Koronacyjny – oto wydarzenia, jakich świadkiem jest czytelnik opowiadań Jacka Dukaja.

„Xavras czytany po 11 września brzmi już raczej jak utwór antypatriotyczny, pokazujący patriotyzm j[...]

Więcej

39,90 zł

29,47 zł

W kraju niewiernych

Jacek Dukaj

Katedra-olbrzymia, wspaniała, mroczna i niepojęta…

Jedna z pierwszych wydanych drukiem książek autorstwa Jacka Dukaja. W tym obszernym tomie opowiadań, zapowiadającym już przyszły geniusz autora, znalazła się m.in. Katedra – opowieść, która zainspirowała Tomasza Bagińskiego i stała się przyczynkiem do kilkuminutowej animacji, nominowanej później do Oscara.

Sam tekst otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego im[...]

Więcej

54,90 zł

36,88 zł

Extensa - Jacek Dukaj | mała okładka
-26 %

Extensa

Jacek Dukaj

Akcja powieści rozgrywa się w Zielonym kraku, dawniej Grenlandii. Równiny stada koni i rancza nie powinny nikogo zmylić - Extensa opowiada o ostatniej enklawie ocalałej z kataklizmu rewolucji naukowych.

Więcej

34,90 zł

25,78 zł

Córka łupieżcy - Jacek Dukaj | mała okładka
-33 %

Córka łupieżcy

Jacek Dukaj

Zuzanna Klajn w swe osiemnaste urodziny otrzymuje klucz do tajemnic zmarłego ojca-archeologa - i znajduje Miasto: odbicie wszystkich miast kiedykolwiek zbudowanych, przez ludzi i nie ludzi, w tym wszechświecie i poprzednich, skarbnicę wiedzy wszelkiej i pole zmagań między Potęgami.
Jakie sekrety Miasta odkrył ojciec Zuzanny? Czy możemy zamieszkać w domach bogów i pozostać ludźmi? Do którego świata należy s[...]

Więcej

32,00 zł

21,49 zł

Czarne oceany

Jacek Dukaj

Świat przyszłości w pierwszej powieści Jacka Dukaja. Legendy o Czarnych oceanach krążyły na długo przed ich premierą… Co sprawiło, że ta książka pociąga i przeraża jednocześnie?


(...) nie intryga typu sensacyjnego jest tu główną atrakcją, ale właśnie owo przedstawienie przegęszczonego i przekomplikowanego do granic możliwości bytowania ludzkiego w przyszłości. Zapewne gdzieś tam egzystują gardzący cybere[...]

Więcej

52,90 zł

35,52 zł

Lód Tom 1-3 Pakiet

Jacek Dukaj

Monumentalna powieść Jacka Dukaja w trzytomowej edycji
Europejska Nagroda Literacka, Nagroda Fundacji im. Kościelskich i tytuł najważniejszej powieści XX-lecia w plebiscycie „Polityki"
Czy Historia jest siłą mierzalną, namacalną? Czy można sterować prawami logiki? Kto stoi między rewolucją a anarchią, carstwem samodzierżawnym, Królestwem Bożym na Ziemi i wolną Rzecząpospolitą? Piłsudski i Rasputin, Tesla, T[...]

Więcej

44,90 zł

32,21 zł

Starość aksolotla

Jacek Dukaj

Pierwsze książkowe wydanie słynnej powieści Jacka Dukaja, na podstawie której Netflix produkuje serial Into the Night.
Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze?
Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć s[...]

Więcej

44,90 zł

30,15 zł

Imperium chmur - Jacek Dukaj | mała okładka
-33 %

Imperium chmur

Jacek Dukaj

Zmierzch kultury samurajów i narodziny nowoczesnej Japonii. Życie, nauka i wojna – w literackim majstersztyku Jacka Dukaja inspirowanym “Lalką” Bolesława Prusa. Pod koniec XIX wieku do cesarza Mutsuhito trafia Stanisław Wokulski, emisariusz Kraju, Którego Nie Ma, aby zawrzeć sojusz oparty na odkryciu doktora Geista: technologii metalu lżejszego od powietrza. W górskich stoczniach Hokkaido zbudowanych prze[...]

Więcej

44,90 zł

30,15 zł

Lód - Jacek Dukaj | mała okładka
-33 %

Lód

Jacek Dukaj

Książka XX-lecia rankingu "Polityki". Długo oczekiwana powieść najlepszego polskiego pisarza S-F. Akcja najnowszej powieści Jacka Dukaja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie I wojna światowa nigdy nie wybuchła, jest rok 1924, a Królestwo Polskie wciąż zamrożone jest pod władzą cara i w Belle Epoque. Warszawę skuwa lód – w środku lata burze śnieżne zasypują drogi. Lute, nieziemskie anioły Mrozu,[...]

Więcej

69,90 zł

46,94 zł