Jaroslav Pelikan

Jaroslav Pelikan (1923–2006) – był profesorem Uniwersytetu Yale, gdzie pracował jako wykładowca w latach 1962-1996. Przewodniczył Academy of Arts and Sciences. Jeden z wiodacych na świecie znawców historii chrześcijaństwa.

Lista książek

Jezus przez wieki

Jaroslav Pelikan

Znany historyk i teolog śledzi wpływ, jaki wywarł Jezus nie tylko na kulturę, ale także na historię polityczną, społeczną i ekonomiczną minionych dwóch tysiącleci. Podążając przez wieki śladami Jezusa, autor stara się prześledzić, co nowego kolejne stule

Więcej

0,00 zł

Tradycja chrześcijańska Historia rozwoju doktryny

Jaroslav Pelikan

Wiedzę na temat ogromnego wysiłku intelektualnego najlepszych umysłów kolejnych pokoleń, jaki włożono w budowanie gmachu doktryny chrześcijańskiej, warto posiąść. Trudno o bardziej przejrzysty, interesujący i przyjazny przewodnik w tym zakresie niż to wspaniałe dzieło.
„Economist”

Ten tom, podobnie jak całą serię, którą triumfalnie wieńczy, można bez zastrzeżeń polecić jako najlepsze całościowe wprowadz[...]

Więcej

44,10 zł

Tradycja chrześcijańska Historia rozwoju doktryny

Jaroslav Pelikan

To wielotomowe opracowanie jest lekturą obowiązkową dla studentów poznających historię rozwoju doktryny chrześcijańskiej, a także ważnym źródłem dla badaczy zajmujących się dziejami religii. Dzieło profesora Pelikana stanowi doskonały punkt wyjścia do dalszych badań w tej dziedzinie, czytelnicy zaś odnajdują w autorze swego nauczyciela i mistrza.
Marjorie O’Rourke Boyle, „Commonweal”


Przedostatni tom[...]

Więcej

73,40 zł

Maryja przez wieki Jej miejsce w historii kultury

Jaroslav Pelikan

Żywa i wizualnie piękna książka, która ucieszy każdego myślącego czytelnika… nieodzowna dla poszukujących wprowadzenia do historii kultury związanej z postacią Maryi… zachwycająca inteligencją, uczonością i nadzwyczajnym pięknem.
David Myers, Chicago Tribune

Dzieło obejmuje szerokim spojrzeniem całość tematu, pomagając zrozumieć odwieczne znaczenie i atrakcyjność Maryi dla różnych kultur i religii.
Publ[...]

Więcej

29,35 zł