Jaroslav Pelikan

Jaroslav Pelikan (1923–2006) – był profesorem Uniwersytetu Yale, gdzie pracował jako wykładowca w latach 1962-1996. Przewodniczył Academy of Arts and Sciences. Jeden z wiodacych na świecie znawców historii chrześcijaństwa.

Lista książek

Jezus przez wieki

Jaroslav Pelikan

Znany historyk i teolog śledzi wpływ, jaki wywarł Jezus nie tylko na kulturę, ale także na historię polityczną, społeczną i ekonomiczną minionych dwóch tysiącleci. Podążając przez wieki śladami Jezusa, autor stara się prześledzić, co nowego kolejne stule

Więcej

0,00 zł

Tradycja chrześcijańska Historia rozwoju doktryny Tom 5

Jaroslav Pelikan

Wiedzę na temat ogromnego wysiłku intelektualnego najlepszych umysłów kolejnych pokoleń, jaki włożono w budowanie gmachu doktryny chrześcijańskiej, warto posiąść. Trudno o bardziej przejrzysty, interesujący i przyjazny przewodnik w tym zakresie niż to wspaniałe dzieło.
„Economist”

Ten tom, podobnie jak całą serię, którą triumfalnie wieńczy, można bez zastrzeżeń polecić jako najlepsze całościowe wprowadz[...]

Więcej

44,10 zł

Tradycja chrześcijańska Historia rozwoju doktryny Tom 4 Reformacja Kościoła i dogmatów (1300–1700)

Jaroslav Pelikan

To wielotomowe opracowanie jest lekturą obowiązkową dla studentów poznających historię rozwoju doktryny chrześcijańskiej, a także ważnym źródłem dla badaczy zajmujących się dziejami religii. Dzieło profesora Pelikana stanowi doskonały punkt wyjścia do dalszych badań w tej dziedzinie, czytelnicy zaś odnajdują w autorze swego nauczyciela i mistrza.
Marjorie O’Rourke Boyle, „Commonweal”


Przedostatni tom[...]

Więcej

73,40 zł

Maryja przez wieki Jej miejsce w historii kultury

Jaroslav Pelikan

Żywa i wizualnie piękna książka, która ucieszy każdego myślącego czytelnika… nieodzowna dla poszukujących wprowadzenia do historii kultury związanej z postacią Maryi… zachwycająca inteligencją, uczonością i nadzwyczajnym pięknem.
David Myers, Chicago Tribune

Dzieło obejmuje szerokim spojrzeniem całość tematu, pomagając zrozumieć odwieczne znaczenie i atrakcyjność Maryi dla różnych kultur i religii.
Publ[...]

Więcej

29,35 zł