Jean-Jacques Sempé

„Kiedy byłem mały, robienie rozgardiaszu było moją główną rozrywką".Jean-Jacques Sempé

Sempé urodził się 17 sierpnia 1932 r. w Bordeaux. W szkole radzi sobie nie najlepiej, za złe zachowanie zostaje usunięty z liceum w Bordeaux i rozpoczyna aktywne życie: pracuje jako „chłopak do wszystkiego" u handlarza winem, wychowawca kolonijny, goniec... W wieku osiemnastu lat wstępuje na ochotnika do wojska i wyrusza do Paryża. Kręci się w pobliżu redakcji dziennika „Sud-Ouest", gdzie w 1951 roku sprzedaje pierwszy rysunek. Spotkanie z Goscinnym zbiega się z początkiem błyskawicznej kariery Sempégo jako „rysownika prasowego". W opowieściach o Mikołajku tworzy niezapomnianą galerię portretów małych urwisów, którzy już zawsze będą zaludniać naszą wyobraźnię. W czasie, kiedy powstają rysunki do Mikołajka, Sempé debiutuje w magazynie „Paris Match" (1956) i współpracuje z wieloma czasopismami. Jego pierwszy album z rysunkami zostaje wydany w 1962 roku pod tytułem Rien n'est simple. Później ukaże się jeszcze trzydzieści takich arcydzieł humoru, ukazujących w bardzo sugestywny sposób jego ironiczny, a zarazem pełen czułości stosunek do dziwactw człowieka i niedoskonałości świata. Twórca albumów takich jak Marcellin Caillou, Raoul Taburin, Monsieur Lambert, dzięki zmysłowi obserwacji połączonemu z niebywałym wyczuciem tego, co śmieszne, pozostaje od czterdziestu już lat jednym z największych rysowników francuskich. Oprócz własnych albumów ilustrował również Catherine Certitude Patricka Modiano i Historię pana Sommera Patricka Süskinda.
Sempé jako jeden z nielicznych rysowników francuskich miał okazję tworzyć ilustracje na okładkę prestiżowego „New Yorkera".

Lista książek

Mikołajek i jego paczka. Kleofas

Rene Goscinny Jean Jacques Sempe

Poznaj przygody Mikołajka i jego kolegów. Sięgnij po książki z serii "Mikołajek i jego paczka", które spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym Czytelnikom. Doskonała zabawa gwarantowana.

Kleofas jest najsłabszym uczniem w swojej klasie, przez co miewa problemy z wychowawczynią. Ze szkoły wychodzi zawsze ostatni. Nie lubi się uczyć, dlatego martwi się, że koledzy podczas klasówek będą źle mu podpowiadać. Kiedy dostaje złe oceny, rodzice zabraniają mu oglądania telewizji.

Kleofas jest najstarszym chłopcem w swojej klasie. Lubi rysować i bawić się na placu. Zdarza się też, że czasami powie coś rozśmiesza jego kolegów. Kleofas nie cierpi klasówek (dosłownie z żadnego przedmiotu). Bywa, że trzeba tłumaczyć mu żarty, których chłopak nie jest w stanie zrozumieć. Nie przepada również za przerwami, ponieważ często musi na nich zostawać w klasie, kiedy pani wychowawczyni wyznacza mu karę.

Mikołajek i jego koledzy to uczniowie francuskiej szkoły. Wspólnie zawsze wymyślają ciekawe zabawy. Razem psocą i niekiedy kłócą się między sobą. Poznaj perypetie Mikołajka, Alcesta, Ananiasza, Euzebiusza, Gotfryda, Kleofasa i pozostałych.

Autorem serii opowieści o Mikołajku jest pisarz i scenarzysta, René Goscinny. Żyd polskiego pochodzenia, urodził się 14 sierpnia 1926 w Paryżu. Zmarł dnia 5 listopada 1977. Goscinny jest jednym z bardziej rozpoznawalnych twórców komiksu europejskiego. Początki swojej kariery wiązał z pracą rysownika, jednak nie udało mu się nawiązać współpracy ze studiem Walta Disney'a. Odnalazł się jako autor scenariuszy komiksowych i pracował z wieloma wybitnymi twórcami historyjek obrazkowych.

Ilustracje do historyjek o Mikołajku zostały wykonane przez francuskiego rysownika Jeana-Jacquesa Sempé'a. Artysta przyszedł na świat dnia 17 sierpnia 1932 w Bordeaux.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyn

Rene Goscinny, Jean Jacques Sempe

Zabawne przygody Mikołajka i jego kolegów. Poznaj bliżej Jadwinię i baw się doskonale podczas czytania wciągającej lektury. Książka idealna dla Czytelników w każdym wieku.

Przygody Mikołajka bawią Czytelników od kilku pokoleń. Rozrabiaków, z tytułowym bohaterem na czele, zna niemal każdy. Perypetie Alcesta, Ananiasza, Gotfryda, Euzebiusza, Joachima, Maksencjusza i Jadwinii bawią i wciągają bez końca. Jeśli lubisz przygody Mikołajka i jego kolegów, to książki z serii "Mikołajek i jego paczka" z pewnością Cię nie zawiodą.

Jadwinia to dziewczynka, która mieszka obok domu Mikołajka. Dziewczynka ma jasne włosy, niebieskie oczy i różową cerę. Mikołajek uważa, że Jadwinia jest bardzo ładna. Jego koleżanka ma dużo zajęć: gra na fortepianie i robi wiele innych rzeczy. Chłopiec nie spotyka się z nią zbyt często, gdyż jego rodzice nie bardzo lubią się z rodzicami Jadwini. Mikołajek nie przestaje jednak twierdzić, że dziewczynka chyba kiedyś zostanie jego żoną.

Jadwinia kocha śpiewać, tańczyć i bawić się w dom. Lubi grać w różne gry, jednak jedynie według swoich własnych, nieraz skomplikowanych zasad, dzięki którym zawsze może wygrywać. Dziewczynka jest również szczęśliwa, gdy odwiedza ją Mikołajek. Jadwinia nie lubi jednak, kiedy chłopiec nie chce się z nią bawić w dom. Nie cierpi też przegrywać.

Autorem opowieści o Mikołajku i jego kolegach jest francuski pisarz, René Goscinny. Żyd polskiego pochodzenia, urodził się we Francji w Paryżu w 1926 roku. Zmarł 5 listopada 1977. Ilustracje do pisanych przez niego historyjek o Mikołajku zostały wykonane przez znakomitego rysownika, Jeana-Jacquesa Sempé'a. Artysta urodził się w 1932 w Bordeaux.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Mikołajek i jego paczka. Gotfryd -  | mała okładka
-32 %

Mikołajek i jego paczka. Gotfryd

Poznaj Mikołajka i jego kolegów. Przyjrzyj się bliżej postaci Gotfryda i odkryj kolejne zabawne historie. Wciągające perypetie zwariowanych chłopców podbiją Twoje serce.

Gotfryd to chłopiec, który po prostu uwielbia się chwalić. Jego tata jest bogaty, dlatego zawsze może liczyć na wiele nowych zabawek. Chłopiec mieszka w dużym domu z basenem oraz wielką jadalnią. Ma psa o imieniu Hotdog oraz lokaja Alberta. Gotfryd uwielbia chwalić się przed kolegami nowymi zabawkami. Z wielką chęcią przebiera się też w różne stroje. Lubi latać samolotem razem z tatą i zawsze jest zadowolony, gdy koledzy mu zazdroszczą. Chłopiec nie cierpi natomiast kiedy ktoś się z niego śmieje i nie lubi, gdy znajomi mają lepsze zabawki od niego.

Zaczytaj się w opowieściach o Mikołajku i jego kolegach. Sięgnij po książki z cyklu "Mikołajek i jego paczka". Część poświęcona Gotfrydowi z pewnością dostarczy Ci wiele dobrej zabawy. Poznaj także pozostałych kolegów Mikołajka, którym poświęcone zostały pozostałe części cyklu: "Mikołajek i jego paczka. Kleofas", "Mikołajek i jego paczka. Ananiasz", "Mikołajek i jego paczka. Alcest" czy "Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyny".

Autorem historyjek o Mikołajku jest René Goscinny. Pisarz, scenarzysta i jeden z najbardziej znanych twórców komiksu europejskiego urodził się w Paryżu 14 sierpnia 1926. Zmarł 5 listopada 1977. Goscinny chciał rozpocząć karierę jako rysownik. Gdy poznał Morrisa i Alberta Uderzo zaczął pracę jako autor scenariuszy komiksowych. Charakterystyczne obrazki do historyjek o Mikołajku i jego kolegach zostały stworzone przez rysownika, Jeana-Jacquesa Sempé'a. Ilustrator urodził się 17 sierpnia 1932 w Bordeaux.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Mikołajek i jego paczka. Ananiasz

Poznaj przygody Mikołajka i chłopców z jego zwariowanej paczki. Z tymi bohaterami na pewno nie będziesz się nudzić. Przekonaj się o tym koniecznie!

Dowiedz się, kim jest Ananiasz i odkryj jego sekrety. Chłopiec jest jednym z bohaterów popularnej serii, stworzonej przez René Goscinny'ego. "Mikołajek i jego paczka. Ananiasz" to książka, idealna dla młodszych, jak i nieco starszych czytelników.

Ananiasz zawsze chce być we wszystkim najlepszy. Chłopiec jest prawdziwym prymusem i pupilkiem nauczycielki. Chętnie zbiera klasówki, wyciera tablice, a nawet napełnia kałamarze. Ananiasz zamiast zabawy z kolegami woli na szkolnych przerwach powtarzać lekcje. Nie ma co ukrywać, że jest skarżypytą, co nie podoba się jego rówieśnikom.

Ananiasz zna na pamięć mapę Francji. Uwielbia też klasówki z gramatyki, arytmetyki, ortografii, historii oraz geografii. Nie cierpi natomiast szkolnych wycieczek i jazdy na rowerze. Wielki zawód sprawiają mu odwoływane klasówki. Nie lubi również, gdy ktoś jest bardziej chwalony od niego. Czego jeszcze nie lubi Ananiasz? Z pewnością bójek z kolegami. Chłopiec nosi w końcu okulary, dlatego nie można go bić.

René Goscinny przyszedł na świat w Paryżu 14 sierpnia 1926. Autor serii o przygodach Mikołajka był z pochodzenia polskim Żydem. Scenarzysta, pisarz oraz twórca komiksu europejskiego jest znany również ze współtworzenia i tworzenia komiksów o galu Asterixie, czy serii o kowboju Luckym Luke'u. Pisarz zmarł we Francji, dnia 5 listopada 1977.

Nieodłącznie kojarzonym artystom, związanym z serii o Mikołajku, jest również wybitny ilustrator popularnych historyjek. Jean-Jacques Sempé urodził się 17 sierpnia 1932 w Bordeaux. Rysownik nawiązał współpracę z René Goscinnym i stał się twórcą wyjątkowych ilustracji do opowieści o Mikołajku.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Mikołajek i jego paczka. Alcest

Dla tych, co nie mieli jeszcze okazji poznać Mikołajka i jego kolegów idealnym wyborem okaże się książka pt. "Mikołajek i jego paczka. Alcest". Poznaj go bliżej i sięgnij po lekturę!

Jednym z chłopców, należących do paczki Mikołajka, jest Alcest. Jedną z jego największych pasji jest jedzenie (zwłaszcza podwieczorków), dlatego często można spotkać go z ulubionymi łakociami. Alcest wyróżnia się nieco okrąglejszą sylwetką i nieposkromionym apetytem. Ogromną miłością darzy bułki z dżemem i rogale z czekoladą. Chłopiec jest najlepszym przyjacielem Mikołajka.

Książki z serii o Mikołajku zaliczane są do klasyki. Przygody wesołych chłopców, którzy cały czas wpadają na zwariowane i zabawne pomysły wciągają na każdym kroku. Historie o Mikołajku, Gotfrydzie, Ananiaszu, Euzebiuszu, Joachimie i reszcie bohaterów z tego świata zna niejeden czytelnik. Jeśli jednak nie miałeś jeszcze okazji poznania paczki Mikołajka, sięgnij koniecznie po książki z tej serii.

"Mikołajek i jego paczka. Alcest" to książka, stworzona dzięki współpracy duetu, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. Goscinny urodził się 14 sierpnia 1926 w Paryżu. Był francuskim scenarzystą i pisarzem. Goscinny zasłynął jako jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych twórców komiksu europejskiego. Zmarł 5 listopada 1977 roku.

W 1955 Goscinny poznał Jeana-Jacquesa Sempé, z którym nawiązał współpracę przy tworzeniu przygód o Mikołajku. Sempé jest autorem charakterystycznych rysunków, zdobiących historyjki o Mikołajku i jego przyjaciołach.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Paczka od Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Paczka od Mikołajka – wyjątkowy prezent dla miłośników najsłynniejszego francuskiego ucznia: Kalendarz 2013 z opowiadaniami na każdą porę roku oraz Przepisy Mikołajka z mnóstwem smacznych i zabawnych dań dla małych i dużych łasuchów.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Tylko na znak.com.pl
Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów - Goscinny & Sempé | mała okładka

Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów

Goscinny & Sempé

Mikołajek i jego banda znowu rozrabiają! Ale pod czujnym okiem mamy i taty. Wielka kolekcja najlepszych przygód małego urwisa wywoła uśmiech na twarzy każdego. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

34,99 zł

Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju - Goscinny Rene + Sempe Jean-Jacques | mała okładka
-32 %

Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju

Goscinny Rene + Sempe Jean-Jacques

Więcej

34,99 zł

23,79 zł

Sekret sprzedawcy rowerów - Jean-Jacques Sempé | mała okładka
-32 %

Sekret sprzedawcy rowerów

Jean-Jacques Sempé

Autorska książka Sempégo, ilustratora kultowych przygód Mikołajka – mistrza opowiadania historii i zamykania wielkich emocji w kilku kreskach.
Rudolf Taburin od niepamiętnych czasów prowadził przy zacisznej uliczce warsztat rowerowy. Okoliczni mieszkańcy wiedzieli, że potrafi naprawić każdą usterkę – nikt nie znał się na dętkach, szprychach i dzwonkach lepiej od niego. Ów sprzedawca rowerów z Saint-Céro[...]

Więcej

49,99 zł

33,99 zł

Mikołajek. Nowy rok szkolny

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

„Pani zadała nam na jutro strasznie trudne zadanie z arytmetyki”. Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy każdego. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

34,99 zł

23,79 zł

Mikołajek. Jedziemy na wakacje - Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques | mała okładka
-32 %

Mikołajek. Jedziemy na wakacje

Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques

„Niedługo jedziemy na wakacje, tata, mama i ja. Strasznie się z tego cieszymy”. Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

29,99 zł

20,39 zł

Mikołajek. Jestem najlepszy! - Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe | mała okładka
-32 %

Mikołajek. Jestem najlepszy!

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

„Wczoraj byłem najlepszy w klasie. Jak bum-cyk-cyk!” Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

29,99 zł

20,39 zł

Mikołajek i spółka - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé | mała okładka
-33 %

Mikołajek i spółka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Uwielbiasz bułeczki z czekoladą jak Alcest? A może marzysz o furze zabawek, którymi przechwala się Gotfryd? Dołącz do bandy Mikołajka! Tu każdy znajdzie miejsce dla siebie!

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Marcelek - Jean-Jacques Sempe | mała okładka
-32 %

Marcelek

Jean-Jacques Sempe

Sempé, genialny rysownik i ilustrator Mikołajka, w 1969 r. stworzył historię o Marcelku. Charakterystyczna kreska i subtelny humor od lat zachwycają francuskie dzieci. Pierwsze polskie wydanie.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja  - Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe | mała okładka
-32 %

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja (wyd. 2018

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

Kumple, których Mikołajek wciąż na nowo przedstawia, bo nigdy nie pamięta, czy już to kiedyś zrobił, zawsze mają mnóstwo nowych pomysłów. A psocić można wszędzie: w salonie fryzjerskim, na basenie czy w fabryce czekolady

Więcej

46,90 zł

31,89 zł

Nowe przygody Mikołajka (wyd. 2018)

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Nieznane przygody Mikołajka

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Mikołajek w szkole. Lektura z opracowaniem - Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques | mała okładka
-32 %

Mikołajek w szkole. Lektura z opracowaniem

Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques

Pierwsze wydanie przygód o Mikołajku z opracowaniem!
To, że czytanie ma na nas bardzo dobry wpływ, wszyscy już wiemy. A jednak dorosłych czytelników jest niezbyt wielu. Dlaczego? Może nikt im nie pokazał, jak odkryć przyjemność płynącą z lektury?
To wydanie opowiadań o Mikołajku zawiera różnego typu zadania dla młodych czytelników, pytania do tekstu, opisy postaci, najważniejsze zagadnienia, które zamienią[...]

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Nowe przygody Mikołajka + Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja + Nieznane przygody Mikołajka

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempé pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!

Więcej

89,90 zł

60,99 zł

Zima Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nie ma to jak zima z Mikołajkiem. Wyjątkowy tomik tematyczny, w którym będzie dużo zabawy na śniegu. Z Mikołajkiem nie da się nudzić!

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Jesień Mikołajka

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

Z Mikołajkiem jesień niestraszna! Wyjątkowy zbiór jesiennych opowiadań o Mikołajku.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Lato Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Wybierz się na wakacje z Mikołajkiem! Wyjątkowy zbiór wakacyjnych opowiadań o Mikołajku.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Mikołajek. Kolorowanka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Prawdziwa gratka dla każdego fana Mikołajka! Przed Tobą niezwykła okazja, by świat Mikołajka nabrał kolorów. Dosłownie. Daj się porwać wyobraźni i koloruj! No bo co w końcu, kurczę blade!

Więcej

24,90 zł

16,93 zł

Wiosna Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Witamy wiosnę z Mikołajkiem!
Wyjątkowy wybór wiosennych opowiadań o Mikołajku.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Nowe przygody Mikołajka. Wydanie specjalne

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Oto sto dwadzieścia pięć opowiadań o najsłynniejszym urwisie świata w wyjątkowym, kolekcjonerskim wydaniu.

Więcej

79,90 zł

54,33 zł

Zima Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nie ma to jak zima z Mikołajkiem. Wyjątkowy tomik tematyczny, w którym będzie dużo zabawy na śniegu. Z Mikołajkiem nie da się nudzić!

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Paczka Mikołajka

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

Wybór najfajniejszych opowiadań o Mikołajku i jego kumplach, jak bum cyk cyk!

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Uwielbiane przez wszystkich opowiadania o swetrze w kaczuszki, wyścigach wózków w nowym sklepie i zabawie w prawdziwy cyrk. Teraz w wersji dla najmłodszych kumpli Mikołajka z kolorowymi ilustracjami Sempégo.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Nieznane przygody Mikołajka. Wydanie pol-fr

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Katarzynka - Patrick Modiano, Jean Jacques Sempe | mała okładka
-28 %

Katarzynka

Patrick Modiano, Jean Jacques Sempe

Marzycielska Katarzynka mieszka z tatą w Paryżu, chodzi na lekcje tańca, nosi okulary. Jej świat pełen jest ciepła i ojcowskiej miłości, ale też wiele w nim tajemnic i niedopowiedzeń, zagadkowych osób i niepokojących wydarzeń.

Więcej

29,00 zł

21,01 zł

Nowe przygody Mikołajka. Tom 2. CD

René Goscinny

Kumplom Mikołajka nigdy nie brakuje pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Tym razem powracają z kolejną porcją przygód i jak zawsze wkurzają swojego opiekuna Rosoła. Najważniejsza przecież jest dobra zabawa!

Kolejne przygody Mikołajka w wykonaniu znakomitych aktorów Jerzego i Macieja Stuhrów. Doskonałe do wspólnego rodzinnego słuchania!

Więcej

42,90 zł

28,99 zł

Nowe przygody Mikołajka - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé  | mała okładka
-32 %

Nowe przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempégo. Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Nieznane przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy – nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Mały urwis wraca z kolejną porcją przygód. Chłopaki przekupują Ananiasza – klasowego pupilka, razem buntują się przeciwko Rosołowi, a Kleofas awansuje z ostatniego na przedostatnie miejsce w klasie. Kumple, których Mikołajek wciąż na nowo przedstawia, bo nigdy nie pamięta, czy już to kiedyś zrobił, zawsze mają mnóstwo nowych pomysłów.

Więcej

42,90 zł

28,99 zł

Kalendarz Mikołajka 2012 (ścienny)

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Zupełnie nowy, piękny i praktyczny kalendarz z dwunastoma dużymi planszami z ilustracjami Sempégo i cytatami z książek o Mikołajku - na każdy miesiąc roku. Niezbędny w pokoju każdego fana Mikołajka, i tego małego, i tego zupełnie dużego. ...

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Mikołajek. Kalendarz 2012 (książkowy)

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Cała paczka Mikołajka w jednym miejscu i to jeszcze w kolorze! Wyjątkowy kalendarz z opowiadaniami na każdą porę roku, pełen rysunków Sempégo i prześmiesznych tekstów Goscinny'ego. Znajdziecie tu także mnóstwo praktycznych informacji, miejsce na notatki i zupełnie wyjątkową listę imienin.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Mikołajek. Kalendarz 2010

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Kolejny rok z Mikołajkiem i jego kolegami. Jedyna w swoim rodzaju książka, w której każdy miesiąc poświęcony jest innemu bohaterowi, od Rosoła do Buni. Książka pełna rysunków Sempégo i prześmiesznych tekstów Goscinny'ego, a także mnóstwa praktycznych info

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Kalendarz Mikołajka 2010 (ścienny)

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Pięknie wydany kalendarz z dwunastoma dużymi planszami z ilustracjami Sempégo na każdy miesiąc i dodatkowym bonusem - mikołajkowym kalendarium przygotowanym specjalnie na pięćdziesiąte urodziny bohatera. Niezbędny w pokoju każdego fana Mikołajka.   ...

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Kalendarz Mikołajka 2009

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Pięknie wydany kalendarz z dwunastoma dużymi planszami z ilustracjami Sempego na każdy miesiąc i dodatkowym bonusem - wywiadem z twórcami kultowego małego bohatera. Niezbędny w pokoju każdego fana Mikołajka. ...

Więcej

29,00 zł

19,72 zł

Sempé i jego świat

Jean-Jacques Sempé

Jean-Jacques Sempé jest współautorem ukochanych przez Polaków przygód Mikołajka, ale przede wszystkim świetnym rysownikiem, który stale współpracuje z „Paris Match” i „The New Yorker”.
W 1962 roku wydał pierwszy album rysunków humorystycznych Rien n'est

Więcej

39,00 zł

26,52 zł

Nowe przygody Mikołajka. Audio

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempe pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!

Kultowe opowiadania o małym urwisie w mistrzowskim wykonaniu Jerzego i Macieja Stuhrów. Doskonałe do wspólnego rodzinnego słuchania!

Więcej

59,00 zł

39,99 zł

Nieznane przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy – nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł