Jess Lourey

Jess Lourey urodziła się w 1970 roku. Pochodzi z Tacoma w stanie Waszyngton, a w tej chwili mieszka w Minneapolis. Ma tytuł magistra nauk ścisłych. Otrzymała również stypendium The Loft’s Excellence in Teaching. Poza pisaniem powieści, prowadzi blog o nazwie „Psychology Today”, a także organizuje warsztaty pisarskie. Prywatnie jest matką dwójki dzieci.

Jess Lourey - autorka powieści kryminalnych, fantasy i young adult


Jess Lourey zadebiutowała w 2006 roku powieścią “May Day” i od tamtej pory ukazało się przeszło 20 tytułów tej autorki, a także kilka noweli. Pierwsza powieść "Niewypowiedziane”, przetłumaczona na język polski, pojawi się w księgarniach w październiku 2023 r. Jest to thriller na kanwie prawdziwych wydarzeń.

Jess Lourey -nagrody i wyróżnienia


Pisarka może pochwalić się obszernym dorobkiem nagród, głównie za powieści kryminalne. Wśród najważniejszych wyróżnień znajduje się Minnesota Book Award, Anthony, czy TTW Award. Lourey była także nominowana do nagród Agatha, Lefty i Edgar. Jedna z książek Jess Lourey „Unspeakable Things,” figurowała na liście bestsellerów Amazona przez 8 tygodni. Czytelnicy Goodreads również wyróżnili autorkę za najlepszy horror.

Lista książek: Jess Lourey

22,50 zł 22,50 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna