Jorn Lier Horst

Jorn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; serii kryminałów z komisarzem Williamem Wistingem w roli głównej, od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników.

Horst zadebiutował w 2004 powieścią „Nokkelvitnet” (Świadek koronny), która serię o Wiliamie Wistingu. Stworzył cykl powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest William Wisting, policjant pracujący w Larviku. Książki o komisarzu Williamie Wistingu zostały przetłumaczone dotychczas na ponad 20 języków.Za powieść „Vinterstengt” („Po sezonie” - w przygotowaniu Smak Słowa 2015 r.) otrzymał Nagrodę Norweskich Księgarzy. Jego powieść „Jakthundene” („Psy gończe” - w przygotowaniu Smak Słowa 2015 r.) została uhonorowana Nagrodą Rivertona i Szklanym Kluczem (szw. Glasnyckeln) – nagroda literacka, przyznawana corocznie pisarzom z krajów nordyckich za najlepszą powieść kryminalną.

Jorn Lier Horst jest autorem kryminałów "„JASKINIOWIEC" i "PSY GOŃCZE”, których ta druga to najbardziej utytułowana i nagradzana książka Horsta z serii o Williamie Wistingu, obsypana nagrodami zarówno ze strony dziennikarzy, jak i księgarzy. Otrzymała między innymi:
Nagrodę Martina Becka 2014 (Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminału),
Nagrodę Szklanego Klucza 2013 (Najlepszy skandynawski kryminał)
Nagrodę Rivertona 2012 (Najlepszy norweski kryminał)

"Horst stał się mistrzem w budowaniu i podtrzymywaniu napięcia – aż do ostatniej strony." Aftenposten

Lista książek

Poza sezonem - Jorn Lier Horst | mała okładka
-44 %

Poza sezonem

Jorn Lier Horst


Komisarz William Wisting widział niejedną groteskową śmierć, ale desperacja, z jaką tej jesieni spotyka się w Stavern, jest dla niego zaskoczeniem. Jakby sprawca nie miał nic do stracenia. Dlatego nie jest zbytnio zachwycony, kiedy jego córka Line wprowadza się do drewnianego domku u ujścia fiordu. Jego niepokój wzrasta, kiedy policja odkrywa wśród szkierów kolejne zmasakrowane ciała, a z nieba spadają martwe wróble.

Więcej

39,90 zł

22,44 zł

Ukryty pokój - Jorn Lier  Horst  | mała okładka
-44 %

Ukryty pokój

Jorn Lier Horst

Komisarz William Wisting wkracza w świat wielkiej polityki!

Więcej

39,99 zł

22,49 zł

Seria o komisarzu Williamie Wistingu Tom 5 Nocny człowiek - Horst Jorn Lier | mała okładka
-44 %

Seria o komisarzu Williamie Wistingu Tom 5 Nocny człowiek

Horst Jorn Lier

Larvik, Vestfold, mglisty, jesienny poranek. Powoli ustępująca mgła, odsłania głowę kobiety wbitą na pal pośrodku rynku w Larvik.
Jej tożsamość jest nieznana, ale widać, że to młoda osoba. William Wisting stoi przed koniecznością zbadania najbardziej groteskowego morderstwa w swojej policyjnej karierze. Cała Norwegia jest wstrząśnięta, media domagają się szybkiego wyjaśnienia sprawy.
Presja nie maleje, kied[...]

Więcej

39,99 zł

22,49 zł

Jedna jedyna Tom 4  O komisarzu Williamie Wistingu - Jorn Lier Horst | mała okładka
-44 %

Jedna jedyna Tom 4 O komisarzu Williamie Wisting

Jorn Lier Horst

Czwarty kryminał z komisarzem Williamem Wistingiem w roli głównej
Jest ciepły, lipcowy dzień. Znana piłkarka ręczna - Kajsa Berg, w drodze do centrum treningowego, nagle znika bez śladu. Zaraz po tym, wybucha pożar lasu. Podczas prac porządkowych, strażacy znajdują zwęglone ludzkie zwłoki przykute do drzewa. Obok leży martwy kot z odciętymi łapami. Podczas prowadzenia śledztwa, wszystkie osoby zdają się coś[...]

Więcej

39,99 zł

22,49 zł

Operacja posąg - Horst Jorn Lier | mała okładka
-34 %

Operacja posąg

Horst Jorn Lier

Siódmy już tom z bardzo lubianej przez młodych czytelników serii o Tiril i Oliverze, czyli Biuro Detektywistyczne nr 2 znowu w akcji. Tym razem w miasteczku Elvestad znika nagle z parku… posąg. I to nie byle jaki, bo ponadstuletni posąg chłopca, wykonany przez jego ojca, znanego rzeźbiarza Alberta Rodina. Kto zdołał ukraść ważący prawie pięćdziesiąt kilogramów posąg? I po co? Tiril i Oliver wraz z wiernym p[...]

Więcej

19,90 zł

13,12 zł

Seria o komisarzu Williamie Wistingu Tom 6 Szumowiny - Horst Jorn Lier | mała okładka
-44 %

Seria o komisarzu Williamie Wistingu Tom 6 Szumowiny

Horst Jorn Lier

Stavern w samym środku lata: fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w bucie do biegania. Potem następną. I jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy w ciągu jednego letniego tygodnia.
Cztery odrąbane stopy stanowią jądro tej zdumiewającej zagadki, w której ważną rolę odgrywają również skazani mordercy, ludzie ginący bez wieści, tajna organizacja stay-behind oraz ogromne ilości niezarejestrowanej broni.
[...]

Więcej

39,99 zł

22,49 zł

Ślepy trop - Jorn Lier Horst | mała okładka
-44 %

Ślepy trop

Jorn Lier Horst

Samotna matka, Sofie Lund, przeprowadza się z roczną córeczką Mają do domu, który odziedziczyła po dziadku, trudnym w kontaktach człowieku, od lat pozostającym w kręgu zainteresowania policji. Sofie postanawia wynająć firmę sprzątającą, aby wyrzucić z domu wszystkie pamiątki po krewnym, o którym najchętniej chciałaby zapomnieć. Pozostaje po nim tylko sejf, przytwierdzony na stałe do podłogi w piwnicy.

Więcej

39,99 zł

22,49 zł

Psy gończe - Jorn Lier Horst | mała okładka
-44 %

Psy gończe

Jorn Lier Horst

William Wisting zostaje zawieszony w czynnościach w związku z podejrzeniem o fabrykowanie dowodów w głośnej sprawie zabójstwa Cecilii Linde.

Więcej

39,90 zł

22,44 zł

Operacja Burzowa Chmura

Jorn Lier Horst

Bohaterowie Operacji Burzowa Chmura mają nosa do wyjaśniania zagadek! W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Dwoje młodych detektywów, Tiril i Oliver, zawsze jest na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.

Więcej

19,90 zł

13,12 zł

Operacja Zachód Słońca - Jorn Lier Horst | mała okładka
-34 %

Operacja Zachód Słońca

Jorn Lier Horst

Trzecia część serii dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2”. Tym razem Tiril i Oliver zmierzą się z zagadką pirata drogowego, który niemal potrącił Norę Bratland. Obiecują wyjaśnić tę sprawę przed zachodem słońca. Jednak sprawa się komplikuje, gdy wychodzi na jaw, że okradziono bank w Elvestad, a autem uciekają złodzieje...

Więcej

19,90 zł

13,12 zł

Operacja Żonkil - Jorn Lier Horst | mała okładka
-34 %

Operacja Żonkil

Jorn Lier Horst

Para młodych detektywów Tiril i Oliver zawsze jest na posterunku i rozwiązuje zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci. W miasteczku skradziono cenny obraz.

Więcej

19,90 zł

13,12 zł

Operacja Człowiek w czerni - Jorn Lier Horst | mała okładka
-34 %

Operacja Człowiek w czerni

Jorn Lier Horst

Druga część detektywistycznej serii dla dzieci. Pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i dlaczego?

Więcej

19,90 zł

13,12 zł

Jaskiniowiec

Jorn Lier Horst

Tym razem śmierć składa wizytę sąsiadowi Wistinga.
Zaledwie trzy domy dalej od mieszkania policjanta Williama Wistinga zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który przez cztery miesiące siedział martwy przed migającym ekranem telewizora.

Więcej

39,90 zł

24,76 zł