Kacper Pobłocki

Kacper Pobłocki urodził się w 1980 roku w Bydgoszczy. Jest polskim antropologiem, społecznikiem, doktorem i habilitowanym nauk humanistycznych. Maturę zdawał w Atlantic College w Wielkiej Brytanii, natomiast tytuł magistra z socjologii i antropologii społecznej oraz tytuł doktora, obronił w Central European University w Budapeszcie. Wykładał na Uniwersytecie w Utrechcie. Pracuje w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Kacper Pobłocki - ceniony autor licznych publikacji


Kacper Pobłocki poza szeregiem wybitnych publikacji z zakresu antropologii i socjologii miasta, jest autorem cenionych esejów i książek. W 2013 roku wraz z Lechem Merglerem i Maciejem Wudarskim wydali "Anty-bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu".  W 2016 roku pojawiła się jego publikacja "Architektura niezrównoważona", a rok później "Kapitalizm. Historia krótkiego trwania".

Nagrody za wybitną twórczość


Za swoją książkę „ Kapitalizm historia krótkiego trwania ” Kacper Pobłocki otrzymał główną nagrodę w konkursie Economicus dla najlepszej polskiej książki ekonomicznej roku. Z kolei "Anty-bezradnik przestrzenny. Prawo do miasta w działaniu" w 2016 roku otrzymał Nagrodę imienia  Jerzego Regulskiego, w kategorii Wiedza i Upowszechnianie.

Lista książek: Kacper Pobłocki

Chamstwo - Kacper Pobłocki | mała okładka
-43 %

Chamstwo

Kacper Pobłocki

7.6 / 10 (120 ocen)

49,90 zł

28,58 zł

Kapitalizm historia krótkiego trwania - Kacper Pobłocki | mała okładka
-38 %

Kapitalizm historia krótkiego trwania

Kacper Pobłocki

7.8 / 10 (58 ocen)

69,95 zł

43,70 zł