Katy Milkman

KATY MILKMAN – amerykańska ekonomistka, wykładowczyni w Wharton School na Uniwersytecie w Pensylwanii. Sama ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Princeton. Później przeniosła się na Uniwersytet Harvarda, gdzie zrobiła doktorat z informatyki i technologii. Choć początkowo marzyła o pracy na Wall Street, jej kariera potoczyła się nieco inaczej. Obecnie Katy Milkman jest profesorem operacji, informacji i decyzji na Uniwersytecie w Pensylwanii. Bada między innymi, w jaki sposób ekonomia i psychologia mogą być wykorzystywane do zmiany zachowania.

Katy Milkman pracowała również jako doradczyni w kwestiach związanych z inicjowaniem pozytywnych zmian dla takich gigantów, jak Google, jak również amerykański oddział Czerwonego Krzyża lub Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Jej teksty można było przeczytać w „The Washington Post”, „The New York Times” oraz w „The Economist”, czy też w “USA Today”. W 2020 roku magazyn „Forbes” umieścił ją na liście 10 badaczy behawioralnych, o których powinno się wiedzieć.

Katy Milkman – „Jak zmieniać”


W 2022 roku na polskim rynku ukazała się jej znana książka pt. „Jak zmieniać”. Autorka zawarła w niej bezcenne strategie oparte na badaniach naukowych, dzięki którym czytelnik może zacząć zmieniać swoje nawyki w życiu codziennym, jak również zawodowym.

Lista książek: Katy Milkman

Jak zmieniać
 - Katy Milkman | mała okładka
-31 %

Jak zmieniać

Katy Milkman

6.8 / 10 (97 ocen)

27,59 zł 27,59 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna