Ludwik Stomma

Lista książek

Polskie złudzenia narodowe

Ludwik Stomma

Z typowym dla siebie dystansem, Stomma demaskuje mity i niedorzeczności z historii Polski. Nie boi się tematów uważanych za niemal święte, jak choćby reduta Ordona, wiktoria wiedeńska, Konstytucja 3 maja, Monte Cassino, Powstanie Warszawskie. Porusza sprawy drażliwe – problem polskiego ogólnonarodowego pijaństwa, państwa bez stosów czy kultu jednostki, ale też Marca ‘68?

Więcej

49,90 zł

32,68 zł

Antropologia wojny

Ludwik Stomma

Więcej

35,00 zł

23,30 zł

Stommowisko. O mojej rodzinie i o mnie

Ludwik Stomma

Czym jest życie? Pasmem szczęścia, sukcesów i radości czy też stałym zmaganiem się z przeciwnościami losu? Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź, co autor udowadnia cytując różne na ten temat poglądy: Życie jest tylko przechodnim półcieniem/Nędznym aktorem, który swoją rolę/Przez parę godzin wygrawszy na scenie/W nicość przepada – powieścią idioty/Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą. (William Szekspir); Hej[...]

Więcej

44,90 zł

Historie przecenione - Ludwik Stomma | mała okładka
-33 %

Historie przecenione

Ludwik Stomma

Dziesięć zdarzeń z historii świata, powszechnie uznanych za momenty zwrotne dziejów militarnych i cywilizacyjnych, w opisie Ludwika Stommy nabiera innego znaczenia. Stają się wykreowanymi dla potrzeb polityków i historyków zdarzeniami o małym znaczeniu dla bieżącej chwili i losów zaangażowanych w nich państw i ludzi.

Więcej

34,90 zł

23,25 zł

Historie niedocenione - Ludwik Stomma | mała okładka
-33 %

Historie niedocenione

Ludwik Stomma

Drugi, po "Historiach przecenionych", tom esejów znakomitego publicysty. Tym razem Stomma przypomina wydarzenia przełomowe w dziejach świata, jednak z różnych powodów pomijane bądź bagatelizowane w opracowaniach i przekazach historycznych.

Więcej

34,90 zł

23,25 zł