Marcin Wilk

Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikował na łamach m.in. Polityki, Tygodnika Powszechnego, Przekroju, Czasu Kultury, Dekady Literackiej, portalu onet.pl, Pograniczy, Przeglądu Polskiego. Współpracował z Radiem Kraków. Przez kilka lat redagował kolumnę książkową w Dzienniku Polskim. Od roku 2010 zasiada w jury Krakowskiej Książki Miesiąca.

Lista książek

Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia (2020) - Wilk Marcin | mała okładka
-32 %

Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia (2020)

Wilk Marcin

W Tyle słońca Marcin Wilk kreśli portret niezwykłej artystki, jednej z najjaśniejszych gwiazd polskiej estrady lat siedemdziesiątych. Nowe wydanie ze wstępem Natalii Kukulskiej.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Pokój z widokiem. Lato 1939 - Marcin Wilk | mała okładka
-20 %

Pokój z widokiem. Lato 1939

Marcin Wilk

Lato 1939. Wakacje niewiele różniące się od tych dzisiejszych. Część Polaków wyjechała na letniska, inni czekają na urlop, a na wsiach całe rodziny przygotowują się do żniw. Jednak za chwilę historia Polski ma zmienić się bezpowrotnie.

Więcej

39,99 zł

32,19 zł

Kwiatkowska. Żarty się skończyły - Marcin Wilk | mała okładka
-32 %

Kwiatkowska. Żarty się skończyły

Marcin Wilk

Intymny portret „kobiety pracującej”. Marcin Wilk jako pierwszy dotarł do nie publikowanych dotąd pamiętników artystki, listów oraz fotografii. Rozmawiał z osobami, które Irenę Kwiatkowską znały najlepiej – z bratanicą Krystyną, z gosposią Zofią. To pierwsza pełna biografia artystki.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia

Marcin Wilk

Prawdziwy portret Anny Jantar – gwiazdy polskiej estrady
W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie coś więcej niż tylko kariera w blasku świateł.
Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała?
Marcin Wilk rozmawiał z jej mamą, Haliną Szmeterling, i córką, Natalią Kukulską. Dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej i zachowali cząstkę jej blasku.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

W biegu Książka podróżna rozmowy z pisarzami (i nie tylko)

Marcin Wilk

1 książka, 17 podróży, 47 rozmówców i niezliczona ilość pytań. Pretekstem i punktem wyjścia zawsze była książka. Potem dialog, często prowadzony w biegu, płynął w różnych kierunkach. Czasem bardzo nieoczekiwanych. I nierzadko zaskakujących.

Więcej

37,00 zł