Marianna Gierszewska

Marianna Gierszewska urodziła się 11 listopada 1996 roku. Jest pisarką i znaną aktorką. Nie tak dawno opowiedziała światu o sporej niedogodności, z którą boryka się od wieku nastoletniego, a mianowicie o stomii. W połowie 2022 roku, pomimo choroby (wrzodziejące zapalenie jelita grubego) zdiagnozowanej gdy miała 15 lat, urodziła syna. Jest także twórczynią bieliźnianej marki Tutti, która jako pierwsza w Polsce zajęła się produkcją bielizny stomijnej.

Marianna Gierszewska – pisarka ze stomią


Na podstawie własnych przeżyć napisała książkę pt. „Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce Wydana została ona przez Wydawnictwo Otwarte 28 września 2022 roku. Przez chorobę zdiagnozowaną u niej w wieku 15 lat, lekarze zdecydowali się na wytworzenie u nieznanej wtedy jeszcze aktorki otworu stomijnego. Twierdzi, że dzięki chorobie obudziła się w niej ogromna siła walki. Gierszewska, jako jedna z pierwszych osób publicznych, odważyła pokazać się społeczeństwu ze stomią podczas sesji zdjęciowej pt. „Stomia nie wyklucza”, która powstała 2020 roku w ramach współpracy z fundacją STOMIAlife.

Pisarka – aktorka serialowa i filmowa


Marianna Gierszewska świetnie sprawdza się również jako aktorka. Na swoim koncie ma wiele ciekawych ról. Jednym z pierwszych filmów, w których zagrała był „Nie mów do mnie mamo” (2016 r.). W 2017 roku można było zobaczyć pisarkę w filmie „Wycinanki”, a następnie w 2018 roku w „Bliskich” i „Ninie”. Dwa lata później pojawiła się na ekranach telewizorów w serialu „Pułapka” i w pełnometrażowej produkcji „Jestem tutaj”. W 2022 roku zagrała drugoplanową rolę w komedii obyczajowej pt. „Chrzciny” i także w serialu „Rojst”.

Lista książek: Marianna Gierszewska

Bestseller

40,79 zł 40,79 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna

Wysyłka przed premierą!

40,79 zł 40,79 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna