Marianna Janczarska

Marianna Janczarska to polska aktorka, dziennikarka i pisarka. Urodziła się 2 stycznia 1994 roku. To córka Ewy Błaszczyk i Jacka Janczarskiego. W 2018 roku ukończyła Warszawską Szkołę Filmową. Jest również wiceprezesem Fundacji „Akogo?”. Marianna Janczarska stworzyła także własną markę odzieżową „MANANA”, w której szyte są ciepłe i wygodne bluzy, sukienki i czapki. Firma aktorki wyprodukowała również spektakl, sztukę Jacka Góreckiego pod tytułem „Papugi”, która premierę miała w Teatrze Soho. Aktorka zagrała w niej wraz ze swoją koleżanką.

Marianna Janczarska - biografia ojca


Autorka swoją pierwszą książkę pt. "Mania i czarodziejska bania”, wydała w 2022 roku. Ilustracje do niej stworzył Józef Wilkoń. Jest to powieść dla dzieci. W 2023 roku opublikowała autobiografię jej zmarłego ojca pt. „Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej”. Wydana ona została przez wydawnictwo Znak.

Kariera aktorska Janczarskiej


Wiele osób uważa, że Marianna Janczarska swój talent aktorski odziedziczyła po matce, znanej i wybitnej aktorce Ewie Błaszczyk. Młoda aktorka znana jest z takich filmów, jak „Historia Kowalskich”, „Ojcze nasz”, „Na skraju” czy też „Fatum”.

Lista książek: Marianna Janczarska

26,99 zł 35,99 zł (-25%) - najniższa cena 59,99 zł (-55%) - cena detaliczna

Mania i czarodziejska bania - Marianna Janczarska | mała okładka

Mania i czarodziejska bania

Marianna Janczarska

6.6 / 10 (5 ocen)

26,02 zł 20,70 zł - najniższa cena 29,99 zł - cena detaliczna