Michael Mosley

Michael Mosley to Brytyjczyk, który urodził się 22 marca 1957 roku w Kalkucie, w Indiach. Studiował filozofię, politykę i ekonomię w New College w Oksfordzie. Przez dwa lata pracował jako bankier, a następnie zdecydował się na studia medyczne w Royal Free Hospital Medical School, obecnie UCL Medical School. Po ukończeniu studiów Michael Mosley, rozczarowany medycyną, został stażystą w stacji BBC.

Michael Mosley – wybitny dziennikarz medyczny


Ten brytyjski telewizyjny dziennikarz i producent przez wiele lat pracował dla stacji BBC. Od 1985 roku jest uznawany za jednego z najwybitniejszych prezenterów programów telewizyjnych, głównie tych traktujących o tematyce medycznej. Regularnie występował także w The One Show. Mosley jest producentem programów naukowych, m.in. "The Human Face" czy "Inventions That Changed the World", którego gospodarzem był Jeremy Clarkson. W 2011 roku Mosley stworzył cykl programów, zatytułowany "The Brain: A Secret History", poświęconych historii psychologii i neurologii.

Nagradzane filmy dokumentalne Michaela Mosley’a


Micheal Mosley jest autorem filmu dokumentalnego, związanego z tematyką leczenia personelu wojskowego po zakończeniu wojny w Iraku i Afganistanie. Dziennikarz porusza także kwestię zdrowego stylu życia i wpływu diety oraz ćwiczeń na samopoczucie człowieka. W styczniu 2013 roku Micheal Mosley stworzył dokument "Geniusz wynalazku", a w 2016 roku reportaż "E-papierosy: cud czy zagrożenie?". Dziennikarz otrzymał nominację do nagrody Emmy i BAFTA za swój film dokumentalny. Przyznało mu także tytuł Dziennikarza Medycznego Roku.

Lista książek: Michael Mosley

39,90 zł

27,93 zł

44,99 zł

31,49 zł

39,90 zł

27,93 zł

39,90 zł

22,34 zł