Michael Mosley

Michael Mosley to Brytyjczyk, który urodził się 22 marca 1957 roku w Kalkucie, w Indiach. Studiował filozofię, politykę i ekonomię w New College w Oksfordzie. Przez dwa lata pracował jako bankier, a następnie zdecydował się na studia medyczne w Royal Free Hospital Medical School, obecnie UCL Medical School. Po ukończeniu studiów Michael Mosley, rozczarowany medycyną, został stażystą w stacji BBC.

Michael Mosley – wybitny dziennikarz medyczny


Ten brytyjski telewizyjny dziennikarz i producent przez wiele lat pracował dla stacji BBC. Od 1985 roku jest uznawany za jednego z najwybitniejszych prezenterów programów telewizyjnych, głównie tych traktujących o tematyce medycznej. Regularnie występował także w The One Show. Mosley jest producentem programów naukowych, m.in. "The Human Face" czy "Inventions That Changed the World", którego gospodarzem był Jeremy Clarkson. W 2011 roku Mosley stworzył cykl programów, zatytułowany "The Brain: A Secret History", poświęconych historii psychologii i neurologii.

Nagradzane filmy dokumentalne Michaela Mosley’a


Micheal Mosley jest autorem filmu dokumentalnego, związanego z tematyką leczenia personelu wojskowego po zakończeniu wojny w Iraku i Afganistanie. Dziennikarz porusza także kwestię zdrowego stylu życia i wpływu diety oraz ćwiczeń na samopoczucie człowieka. W styczniu 2013 roku Micheal Mosley stworzył dokument "Geniusz wynalazku", a w 2016 roku reportaż "E-papierosy: cud czy zagrożenie?". Dziennikarz otrzymał nominację do nagrody Emmy i BAFTA za swój film dokumentalny. Przyznało mu także tytuł Dziennikarza Medycznego Roku.

Lista książek

Moc dobrego snu. Jak spać, by być bardziej szczęśliwym, zdrowym i wypoczętym - Michael Mosley | mała okładka
-32 %

Moc dobrego snu. Jak spać, by być bardziej szczęśliwym, zdrowym i wypoczętym

Michael Mosley

„Moc dobrego snu” to recepta na obniżenie poziomu stresu, zwiększenie poczucia szczęścia i zdrowie. Książka autora bestsellera „Jelita wiedzą lepiej”.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Fast 800. Rewolucyjny program żywieniowy oparty na

Michael Mosley

FAST 800 to autorski przełomowy program dietetyczny dr. Michaela Mosleya służący nie tylko utracie wagi, ale i zdrowiu. Okresowe posty pomogą ci pozbyć się zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo!

Więcej

39,90 zł

Jelita wiedzą lepiej. Jak zrewolucjonizować sposób odżywiania i zmienić od wewnątrz swoje ciało - Michael Mosley | mała okładka
-32 %

Jelita wiedzą lepiej

Michael Mosley

Niewłaściwa dieta i nadużywanie antybiotyków niszczą naszą wewnętrzną florę bakteryjną, doprowadzając do alergii pokarmowych i otyłości. Zmień nawyki i odkryj zdrowe przepisy!

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Obniż cukier w 8 tygodni Przeprogramuj swój organizm

Michael Mosley

Zapobiegaj, chudnij, wylecz Podwyższony poziom cukru we krwi to cicha epidemia naszych czasów. Jest jedną z głównych przyczyn nadwagi i zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2, a także udaru krwotocznego, choroby Alzheimera czy raka. Dr Michael Mosley, lekarz i popularyzator nauki związany z BBC, przedstawia rewolucyjną dietę, dzięki której błyskawicznie obniżysz niebezpieczny poziom cukru i całkowicie zmienisz swo[...]

Więcej

39,90 zł

19,95 zł