Mika Urbaniak

Mika Urbaniak, a właściwie Michelle Urbaniak, jest to polska pisarka, wokalistka i malarka. Tworzy świetną muzykę, łącząc ze sobą liczne gatunki muzyczne, jak Jazz, Hip-Hop, Blues czy Rap. Urodziła się 8 stycznia 1980 roku w Nowym Jorku. Jest córką Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.

Mika Urbaniak – kariera wokalna


Mika Urbaniak zadebiutowała w 1995 roku. Występowała między innymi z Mieczysławem Szcześniakiem, Liroyem i Kayah. Mika Urbaniak jest główną wokalistką, wspierającą Andrzeja Smolika. Na Vena Festival w 2007 roku wystąpiła pod pseudonimem Miss Mika i zajęła 4. Miejsce. W 2010 roku jej album solowy „Closer” otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” w kategorii „Album roku pop”. W duecie z Victorem Daviesem nagrała albumy „Follow You”, „One in a Lifetime” i „Art Pop”.

Debiut pisarski Miki Urbaniak


Mika Urbaniak wraz z Adaszewską Magdaleną wydała książkę pt. "Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości”. Pisarka chorowała na depresję i była uzależniona od alkoholu, a w 2004 roku zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową. Książka wydana została w 2023 roku przez Znak Literanova.

Lista książek: Mika Urbaniak

9,00 zł 26,99 zł (-66%) - najniższa cena 59,99 zł (-84%) - cena detaliczna