Nick Spencer

Nick Spencer to autor komiksów znany ze swoich tytułów twórców w Image Comics, takich jak m.in.: Morning Glories, Thief of Thieves, Bedlam, The Fi. Znany jest również z pracę nad takimi książkami DC Comics jak Action Comics, T.H.U.N.D.E.R. Agenci, a także z komiksów Marvela z serii Secret Avengers, Superior Foes of Spider-Man, Avengers World, Ant-Man, The Amazing Spider-Man.

Podczas studiów Spencer napisał trzy utwory do Marvel Comics wkrótce po wydaniu wydawnictwa Marvel Knights w 1998 roku. Prace podobały się innym twórcom pracującym dla Marvela, jednak na tamtą chwilę nie potrzebowali nikogo nowego. W ten sposób Spencer rozpoczął swoją działalność w polityce. Następnie przeniósł się do Nowego Jorku, a jego pierwsza trwająca seria, Morning Glories została wydana w sierpniu 2010 roku. Na konferencji Emerald City Comic Con ogłoszono, że Spencer podpisał kontrakt na wyłączność z Marvelem, który pozwoliłby mu kontynuować pisanie istniejących tytułów zarówno w DC, jak i Image.
W 2011 roku Spencer był jednym z trzech pisarzy, którzy pracowali nad Ultimate Comics Universe Reborn, ponownym uruchomieniem linii Marvel Comics Ultimate Marvel, wraz z Jonathanem Hickmanem i Brianem Michaelem Bendisem. Spencer napisał również Ultimate Comics X-Men.
W marcu 2018 r. Ogłoszono, że Spencer będzie pisał odnowioną serię Amazing Spider-Man, zastępując długoletniego pisarza Dana Slotta.

Lista książek: Nick Spencer

89,99 zł

58,47 zł

Kapitan Ameryka T.1 Steve Rogers - Nick Spencer | mała okładka
-28 %

Kapitan Ameryka T.1 Steve Rogers

Nick Spencer

7.7 / 10 (24 ocen)

69,99 zł

50,65 zł