Paul Heiney

Urodzony 20 kwietnia 1949 roku w Wielkiej Brytanii, pisarz. Zawodowo prezenter radiowy oraz telewizyjny. W swoim dorobku posiada m. in. "Chłopaki nie płaczą. A krokodyle?", oraz "Czy koty mają pępki?".

Lista książek

Chłopaki nie płaczą. A krokodyle?

Paul Heiney

Doskonała kolekcja dla nieuleczalnie ciekawskich, przemądrzalców, konkursoholików i żarłoków wiedzy.
Paul Heiney odkrywa naukowe tło codziennych zjawisk i wyjaśnia, dlaczego świat jest taki, jaki jest. Książka odpowiada na pytania nadesłane przez czytelników i zaprzęga najtęższe naukowe umysły do objaśnienia mechanizmów, które rządzą otaczającą nas rzeczywistością.
Kolejna książka autora prześmiesznych i po[...]

Więcej

29,99 zł

18,58 zł

Czy koty mają pępki?

Paul Heiney

Dlaczego smarki są zielone?
Czy karaluchy mają jakieś zalety?
Dlaczego gdy ptak znosi jajo, ono nie pęka?
Jak wysoko sięga atmosfera?
Ile tostów można opiec przy pomocy pioruna?
Czy drzewa chorują na raka?
Czy dzięki alufelgom samochód szybciej jedzie?
Kolejna książka Paula Heiney’a, autora prześmiesznego i pouczającego zbioru zagadek i pytań Czy krowy mogą schodzić po schodach? Autor szuka naukowych wyjaśn[...]

Więcej

30,00 zł

18,58 zł

Czy krowy mogą schodzić po schodach? Odpowiedzi na kłoptliwe pytania

Paul Heiney

Po co nam woskowina w uszach? Czy bakterie uprawiają seks? Jak powstają paski w paście do zębów? Czy w kosmosie może cieknąć z nosa? Z czego są zrobione gwiazdy?
W tej książce znajdziecie odpowiedzi na wszystkie dręczące was pytania, nawet te bardzo kłopotliwe. lektura dla ludzi ciekawych świata, a także poszukiwaczy rzetelnej wiedzy naukowej. Wyjaśnia zarówno kwestie pozornie oczywiste, jak i te sięgające [...]

Więcej

29,99 zł

19,39 zł