Paweł Pieniążek

Paweł Pieniążek jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Katedry Ukrainistyki. Urodzony w 1989 roku dziennikarz, który współpracuje z ,,Tygodnikiem Powszechnym” oraz z Informacyjną Agencją Radiową Polskiego Radia S.A. Opisywał wydarzenia i konflikty zbrojne w Ukrainie, Iraku, czy Afganistanie. Swoje artykuły publikował również między innymi w ,,Gazecie Wyborczej’’. ,,Wprost’’ czy ,,Newsweeku”.


Lista książek

Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii - Paweł Pieniążek | mała okładka
-41 %

Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii

Paweł Pieniążek

W marcu 2019 roku, po odbiciu z rąk dżihadystów ich ostatniej enklawy, wioski Baguz na wschodzie kraju, Syryjskie Siły Demokratyczne ogłosiły koniec kalifatu.

Więcej

39,90 zł

23,61 zł

Wojna która nas zmieniła - Paweł Pieniążek | mała okładka
-28 %

Wojna która nas zmieniła

Paweł Pieniążek

W zachodnich mediach coraz rzadziej relacjonuje się dziś wydarzenia, które mają miejsce we wschodniej Ukrainie, chociaż wojna w Donbasie trwa nadal. Paweł Pieniążek od samego początku inwazji rosyjskich zielonych ludzików relacjonuje te wydarzenia dla polskiej prasy, radia i telewizji. Czasem wprost z pola największych bitew.
Bohaterowie reportażu Pieniążka, Kucha, Chachoł, Mrówa, Alina i inni, walczą po je[...]

Więcej

34,90 zł

25,06 zł

Pozdrowienia z Noworosji

Paweł Pieniążek

Wojna na Ukrainie zaskoczyła Europę, która przywykła do „odwiecznego” pokoju w pobliżu swoich granic. Jak się okazało, niesłusznie. Po dramatycznych wydarzeniach na kijowskim Majdanie i rosyjskiej aneksji Krymu akcja przeniosła się do Donbasu, gdzie prorosyjscy separatyści zamarzyli o nowym regionie Rosji – Noworosji. Nieliczne początkowo demonstracje przeistoczyły się w otwarty konflikt zbrojny podsycany i[...]

Więcej

34,90 zł

21,69 zł