Peter Maguire

Peter Harlan Maguire (urodzony 29.12.1964 r.) jest amerykańskim autorem książek z dziedziny historii, sportu i biografii. Urodzony w Los Angeles w Kalifornii Peter Maguire w grudniu 1993 roku zrobił doktorat w specjalizacji historii Amerykańskiej na uniwersytecie Columbia. Kariera zawodowa Petera Maguire związana była z życiem uniwersyteckim, Maguire wykładał między innymi prawo i teorię wojny na Uniwersytecie Columbia, Bard College oraz na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Wilmington. W kręgu zainteresowań autora jest dyplomacja, konflikty międzynarodowe, prawo i teorie wojenne, historia przemytu i historia rdzennych mieszkańców Ameryki.

Działalność literacka


W swojej twórczości literackiej Peter Maguire wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte w karierze uniwersyteckiej. „Prawo i wojna” (Wydawnictwo Uniwersytetu Columbia, 2010 r.) to publikacja autora, w której Maguire podejmuje się analizy stosunków prawnych w Ameryce, zarówno przed, jak i po procesach norymberskich w latach 40. „W obliczu śmierci w Kambodży” to uzupełniona o niepowtarzalne fotografie książka, w której Maguire przedstawia problem ludobójstwa i bezkarności w Kambodży w czasach reżimu Czerwonych Khmerów. „Thai Stick: Surferzy, oszuści i nieopowiedziana historia handlu marihuaną”, to odważna publikacja, w której autor odsłania kulisy podziemnego handlu i przemytu narkotyków w Tajlandii.

Oddychaj. Życie w stanie flow


Wieloletnia przyjaźń z uznanym mistrzem sztuk walki Ricksonem Gracie, zaowocowała spisaniem przez Petera Maguire biografii cenionego sportowca. Peter Maguire w książce „Oddychaj. Życie w stanie flow” stworzonej we współautorstwie z Ricksonem Gracie przedstawia niezwykłą drogę sportowca, prowadzącą na szczyt kariery sportowej. Niezwykła opowieść o wielkiej sportowej karierze, splata się tym dziele z historią sportowej rodziny Gracie, Maguire ujawnia również nieznane dotąd kulisy powstania Ultimate Fighting Championship. Peter Maguire jest również współautorem scenariusza do filmu Ricksona Gracie „Dead or Alive”, który powstaje na zlecenie platformy streamingowej Netflix.

Lista książek: Peter Maguire

27,30 zł 28,04 zł - najniższa cena 47,90 zł - cena detaliczna