Philip Roth

Urodzony w 1933 roku w mieście Newark, New Jersey amerykański pisarz żydowskiego pochodzenia. Ukończył Uniwersytet Bucknella w 1955, po czym wstąpił do United States Army, gdzie służył 2 lata. „Goodbye, Columbus” to jego pierwsza opublikowana powieść, za którą otrzymał National Book Award. Był również profesorem w nowojorskim Hunter College. Napisał mnóstwo książek, np. Teatr Sabata czy Amerykańska sielanka, a w swoim życiu otrzymał niejedną pisarską nagrodę. Z życia publicznego wycofał się w 2014 roku, po czym umarł 22 maja 2018.

Lista książek

Everyman

Philip Roth

Jedna z późnych powieści Philipa Rotha, traktująca o zmaganiu się ze starością i odchodzeniu. Intymna i zarazem uniwersalna. Przepełniona poczuciem straty i żalem. Jej tytuł pisarz zaczerpnął z piętnastowiecznego moralitetu.

Więcej

34,90 zł

23,28 zł

Wzburzenie

Philip Roth

Rzecz to straszna i niepojęta, ale nasze najbanalniejsze, przypadkowe, komiczne nieraz wybory pociągają za sobą nieproporcjonalnie poważne skutki – pisze Philip Roth. Ta prawda zdaje się napędzać działania powszechnie szanowanego koszernego rzeźnika z Newark w stanie New Jersey, pana Messnera. Potęguje jego paniczny strach przed utratą Marcusa – prymusa miejscowego college’u, uważnego pomocnika w rodzinnym [...]

Więcej

36,90 zł

26,47 zł

Konające zwierzę

Philip Roth

David Kepesh jest powszechnie poważanym i zapraszanym do mediów krytykiem kultury. Gwiazdą w gronie wykładowców jednej z nowojorskich uczelni. Gdy przekroczył sześćdziesiątkę, spotkał na swojej drodze Consuelę Castillo.

Więcej

34,90 zł

23,99 zł

Amerykańska sielanka

Philip Roth

Uwielbiany w szkole średniej sportowiec Swede Levov dorastał w czasach powojennej prosperity. W późniejszym życiu dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek, żeni się ...

Więcej

49,90 zł

33,51 zł

Kompleks Portnoya

Philip Roth

Premiera trzeciej powieści Philipa Rotha w styczniu 1969 roku wzburzyła literackim światem – chodziło o główną postać, która, choć fikcyjna, rozpaliła emocje czytelników.

Więcej

39,90 zł

26,80 zł

Wyszłam za komunistę - Philip Roth | mała okładka
-31 %

Wyszłam za komunistę

Philip Roth

Historia wzlotu i upadku Iriego Ringolda, amerykańskiego dryblasa, który zaczyna od kopania rowów w latach trzydziestych w Newark, by stać się radiową sławą w latach czterdziestych. W czasach tryumfu staje się zagorzałym, nieustraszonym zwolennikiem „postępowych” haseł politycznych.

Więcej

44,90 zł

30,98 zł

Ludzka skaza - Philip Roth | mała okładka
-33 %

Ludzka skaza

Philip Roth

Rok 1998. Ameryka doprowadzona na skraj erotycznego szaleństwa przez odchodzącego prezydenta Clintona. Tymczasem w niewielkim mieście w Nowej Anglii starzejący się profesor filologii klasycznej, Coleman Silk, zostaje zmuszony do przejścia na emeryturę.

Więcej

49,90 zł

33,51 zł

Spisek przeciwko Ameryce

Philip Roth

Dla dorastającego w Newark chłopca, narratora powieści, wybory z 1940 roku to moment, w którym pęka jego świat. Lindbergh – alternatywa wobec wybranego w rzeczywistości Franklina Delano Roosevelta – uosabia lęk przed stopniową utratą tego, co najbliższe: bezpiecznego miejsca na ziemi, matki, ojca, starszego brata.

Więcej

44,90 zł

34,43 zł

Amerykańska sielanka

Philip Roth

Nowe, filmowe wydanie przełomowego tekstu autora Kompleksu Portnoya. Powieść została uhonorowana Nagrodą Pulitzera za 1998 rok.

Gdy dwudziesty wiek zmierzał ku niejednoznacznemu końcowi, Philip Roth podarował nam książkę wielką. Elegię na cześć wszystkich obietnic naszego stulecia: obietnic dobrobytu, porządku społecznego i błogosławieństwa domowego zacisza.

Bohaterem Amerykańskiej sielanki jest Szwed Lev[...]

Więcej

49,90 zł

34,70 zł

Teatr Sabata

Philip Roth

Uhonorowany National Book Award (1995) Teatr Sabata Philipa Rotha rozpoczyna się od erotycznego ultimatum, które po trzynastu latach luźnego związku 52-letnia Drenka Balich, stawia swojemu 64-letniemu konkubentowi. Mickey Sabat jest starym, przegranym kawalerem, hedonistą, miłośnikiem kobiet, nie stroni od towarzyskich skandali i wytrwale broni własnego, trudnego do powszechnego zaakceptowania kodeksu mora[...]

Więcej

49,90 zł

35,80 zł

Kiedy była porządną dziewczyną - Philip Roth | mała okładka
-31 %

Kiedy była porządną dziewczyną

Philip Roth

Wnikliwy i jak zawsze prowokacyjny portret amerykańskiego społeczeństwa pióra Philipa Rotha – mistrza współczesnej powieści.
Lata czterdzieste dwudziestego wieku, małe miasteczko na Środkowym Zachodzie. Lucy Nelson ma za sobą trudne dzieciństwo. W walce z uzależnieniem alkoholowym ojca, który ostatecznie trafił do więzienia, poniosła sromotną porażkę. Pomimo tego wciąż próbuje zmieniać mężczyzn wokół siebie[...]

Więcej

42,90 zł

29,61 zł