Piotr Oczko

Piotr Oczko urodził się w 1973 roku. To anglista, polonista, kulturoznawca, niderlandysta, historyk sztuki i tłumacz. Uzyskał on doktorat i tytuł profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie działalności naukowej Piotr Oczko był zatrudniony na Wydziale Polonistyki, a także wykładał na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Piotr Oczko – autor przekładów literackich i powieści traktujących o kulturze Niderlandów


Główne zainteresowania badawcze i literackie Piotra Oczki obejmują kulturę krajów niderlandzkich, jak również tamtejszą literaturę, dramat, stereotypy narodowe i literaturę dla młodzieży. Piotr Oczko zafascynowany jest twórczością L.M. Montgomery, a także dramatem średniowiecznym i staroangielską oraz staroniemiecką literaturą. Oczko to autor wielu studiów i monografii, a także redaktor i współautor książek „Holandia. Książka do pisania”, czy „Miotła i krzyż. Kultura sprzątania w dawnej Holandii albo historia pewnej obsesji”.

Laureat wielu nagród


Piotr Oczko został nagrodzony Translatorska Nagrodą Ministra Kultury Flamandzkiej w Brukseli. Otrzymał także stypendium naukowe z funduszu im. Adama Krzyżanowskiego. To laureat nagrody Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego za wybitne osiągnięcia naukowe i doskonałe przykłady literatury obcej. Oczko zdobył Nagrodę Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego trzy razy z rzędu, w 2010, 2014 i 2019 roku.

Lista książek: Piotr Oczko

45,49 zł 43,99 zł - najniższa cena 64,99 zł - cena detaliczna

38,49 zł 37,39 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna

Holandia Książka do pisania - Piotr Oczko | mała okładka

Holandia Książka do pisania

Piotr Oczko

7.3 / 10 (4 oceny)

48,00 zł 48,00 zł - najniższa cena 48,00 zł - cena detaliczna