Przemek Staroń

PRZEMEK STAROŃ – urodził się 21 kwietnia 1985 roku w Kołobrzegu. Uważany jest za prekursora wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. Absolwent psychologii oraz kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył studia z wyróżnieniem, aż trzykrotnie został stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymał także Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego.

Przemek Staroń – Nauczyciel Roku i inne wyróżnienia


Przemek Staroń jest bardzo dobrze znany nie tylko wśród uczniów II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie, w którym uczy etyki i wiedzy o kulturze od 2010 roku. Często pojawia się też w mediach, gdzie opowiada między innymi o kondycji współczesnej oświaty oraz o licznych projektach, których jest twórcą. Przemysław Staroń założył „Zakon Feniksa”, który skupia młodzież i seniorów uczących się filozofii. Pomaga także uczniom przygotowywać się do Olimpiady Filozoficznej. Oprócz tego jest również wykładowcą na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sopocie oraz na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Za swoje zasługi niejednokrotnie był nagradzany. W 2018 roku zdobył tytuł Nauczyciela Roku. Został także Człowiekiem Roku w kategorii „Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników „Gazety Wyborczej”. Oprócz tego w 2018 roku znalazł się wśród 100 najbardziej wpływowych osób społeczności LGBT+ w Polsce. Przemek Staroń był także nominowany do „nauczycielskiego Nobla”, czyli Global Teacher Prize.

Przemek Staroń – książki dla młodzieży


Przemek Staroń napisał dwie części książki „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie ze złem”. Nauczyciel starał się zebrać wszystkie lęki i bolączki współczesnych nastolatków i pokazał, na przykładzie znanych książkowych i filmowych bohaterów, jak można radzić sobie z przeciwnościami i problemami. Znakomite miniwykłady, które poruszają i zmuszają do myślenia.

Lista książek: Przemek Staroń

44,99 zł 25,82 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

39,99 zł 26,14 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna