Rafał A. Ziemkiewicz

Rafał A. Ziemkiewicz urodził się 13 września 1964 roku w Piasecznie. To absolwent Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów Ziemkiewicz wydał opowiadania "Z palcem na spuście" w tygodniku Odgłosy w 1982 roku, a w 1983 roku opowiadanie "Cortex cerebri". W okresie studiów na Uniwersytecie Warszawskim otrzymał nagrodę w konkursie na opowiadanie zatytułowane "Pilot". Ta krótka proza z cyklu science-fiction zapewniła Ziemkiewiczowi wyróżnienie z ramienia Naszej Księgarnii, Młodego Technika, Młodzieżowej Agencji Wydawniczej i SFan Klub. W czasach studenckich Rafał Aleksander Ziemkiewicz tworzył głównie opowiadania fantastyczne. To zamiłowanie do prozy z gatunku science-fiction można zauważyć w jego późniejszej twórczości literackiej.

Rafał A. Ziemkiewicz – wybitny dziennikarz, eseista i powieściopisarz


W 1988 roku Ziemkiewicz rozpoczął karierę publicysty felietonisty i dziennikarza. Był zawodowo związany z Gazetą Polską już od początku jej istnienia, a także publikował w tygodniku Wprost, Newsweek Polska i Przewodniku Katolickim. Pojedyncze, drukowane publikacje Ziemkiewicza ukazywały się również w Polityce i Rzeczpospolitej, Uważam Rze. Obecnie Rafał Aleksander Ziemkiewicz współtworzy tygodnik Do Rzeczy i jest felietonistą dziennika Fakt w jego sobotnio-niedzielnym wydaniu. W trakcie kariery publicystycznej i felietonisty wydał powieści "Walc stulecia", "Ciało obce", "Ognie na skałach", "Zgred", "Wybrańcy bogów" czy "Pieprzony los Kataryniarza". Ponadto Ziemkiewicz opublikował zbiory opowiadań - "Władca szczurów", "Śpiąca królewna", "Coś mocniejszego" czy "Zero złudzeń".

Felietony polityczne z dozą ironii


Ziemkiewicz był współzałożycielem Grupy Literackiej Trust, działaczem klubu SFan i Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki oraz Klubu Tfurców. Pełni także funkcję redaktora naczelnego magazynu Fenix i jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Rafał A. Ziemkiewicz to także uznany publicysta i felietonista polityczny, twórca "Zero zdziwień", "Viagra mać" czy "Frajerów". To publicysta współpracujący z Radiem Wawa i PR IV. Przez lata swojej działalności miał okazję tworzyć audycje w Jedynce, Trójce i Radiu Plus. Ziemkiewicz prowadził autorski program "Plusy dodatnie, plusy ujemne". Ponadto, był też prezenterem telewizji śniadaniowej, a także współpracował z TV biznes i telewizją Republika. Od 15 listopada 2020 roku dziennikarz ma swój własny serwis na kanale YouTube. Dziennikarz i powieściopisarz został wyróżniony nagrodą Śląkfa jako Twórca Roku (1990, 1998). To dwukrotny laureat nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki, nagrody im. Janusza A. Zajdla. Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Lista książek

Cham niezbuntowany -  | mała okładka
-25 %

Cham niezbuntowany

Więcej

44,90 zł

33,78 zł

Złowrogi cień Marszałka

Ziemkiewicz Rafał A.

"Rzucam na Polskę za duży cień", miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały –nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On [...]

Więcej

44,90 zł

32,49 zł

Michnikowszczyzna

Ziemkiewicz Rafał A.

Michnikowszczyzna to nie tylko zespół głoszonych przez Michnika tez i postulowanych przez niego zachowań. To grono ludzi, współtworzących jego propagandową linię w `Wyborczej` i innych poddających się jej wpływom mediach. To przede wszystkim liczne grono adresatów tej propagandy, związanych z Michnikiem emocjonalnie w stopniu nie mniejszym, niż wykpiwane na salonach moherowe babcie przepojone są podziwem dl[...]

Więcej

34,90 zł

27,77 zł

Pycha i upadek

Ziemkiewicz Rafał A.

Upadek władzy – oto temat tej książki. Upadek władzy bardzo konkretnej, partii zwanej Platformą Obywatelską, w bardzo konkretnym państwie, zwanym III Rzeczpospolitą. Ale nie poświęcałbym konkretnej zmianie rządów tak wiele uwagi, gdybym nie miał nadziei, że przez jej szczegółowy opis powiem coś o upadku władzy w ogóle.
Upadek władzy to bowiem coś takiego, jak śmierć.
Upadek władzy zaskakuje nawet bardzo uwa[...]

Więcej

34,90 zł

24,85 zł

Życie seksualne lemingów

Rafał A. Ziemkiewicz

Tak zwana III Rzeczpospolita jest bytem pozbawionym przyszłości, przegniłą i wypróchniałą łódką, która będzie utrzymywać się na falach tylko tak długo, jak długo jest dobra pogoda. Jak się zaczną większe fale – pójdzie w drzazgi. Można z tego wyciągać różne wnioski, ale wielu wyciąga taki, że trzeba imprezować, póki jest okazja. Zwłaszcza, jeśli można za darmo.

Więcej

34,90 zł

24,85 zł

Jakie piękne samobójstwo - Rafał A. Ziemkiewicz  | mała okładka
-20 %

Jakie piękne samobójstwo

Rafał A. Ziemkiewicz

Wielka klęska może być początkiem wielkiego sukcesu. Wielki sukces może poprowadzić wprost do wielkiej klęski.

Więcej

44,90 zł

35,73 zł

Uwarzałem że

Ziemkiewicz Rafał A.

Trzeba mieć duży talent, by cokolwiek zbudować na zgliszczach.
Ziemkiewicz bardzo prywatny, jakiego nie było w żadnej z dotychczasowych książek. Po raz pierwszy w swoich tekstach odwołuje się do tak różnorodnych tematów aktualnych oraz wydarzeń niepolitycznych ? literatury, obyczajów, światka celebryckiego. To nie jest typowa publicystyka. To wybór przepracowanych i połączonych autorskim zamysłem felietonów[...]

Więcej

39,90 zł