Rafał A. Ziemkiewicz

Rafał A. Ziemkiewicz urodził się 13 września 1964 roku w Piasecznie. To absolwent Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów Ziemkiewicz wydał opowiadania "Z palcem na spuście" w tygodniku Odgłosy w 1982 roku, a w 1983 roku opowiadanie "Cortex cerebri". W okresie studiów na Uniwersytecie Warszawskim otrzymał nagrodę w konkursie na opowiadanie zatytułowane "Pilot". Ta krótka proza z cyklu science-fiction zapewniła Ziemkiewiczowi wyróżnienie z ramienia Naszej Księgarnii, Młodego Technika, Młodzieżowej Agencji Wydawniczej i SFan Klub. W czasach studenckich Rafał Aleksander Ziemkiewicz tworzył głównie opowiadania fantastyczne. To zamiłowanie do prozy z gatunku science-fiction można zauważyć w jego późniejszej twórczości literackiej.

Rafał A. Ziemkiewicz – wybitny dziennikarz, eseista i powieściopisarz


W 1988 roku Ziemkiewicz rozpoczął karierę publicysty felietonisty i dziennikarza. Był zawodowo związany z Gazetą Polską już od początku jej istnienia, a także publikował w tygodniku Wprost, Newsweek Polska i Przewodniku Katolickim. Pojedyncze, drukowane publikacje Ziemkiewicza ukazywały się również w Polityce i Rzeczpospolitej, Uważam Rze. Obecnie Rafał Aleksander Ziemkiewicz współtworzy tygodnik Do Rzeczy i jest felietonistą dziennika Fakt w jego sobotnio-niedzielnym wydaniu. W trakcie kariery publicystycznej i felietonisty wydał powieści "Walc stulecia", "Ciało obce", "Ognie na skałach", "Zgred", "Wybrańcy bogów" czy "Pieprzony los Kataryniarza". Ponadto Ziemkiewicz opublikował zbiory opowiadań - "Władca szczurów", "Śpiąca królewna", "Coś mocniejszego" czy "Zero złudzeń".

Felietony polityczne z dozą ironii


Ziemkiewicz był współzałożycielem Grupy Literackiej Trust, działaczem klubu SFan i Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki oraz Klubu Tfurców. Pełni także funkcję redaktora naczelnego magazynu Fenix i jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Rafał A. Ziemkiewicz to także uznany publicysta i felietonista polityczny, twórca "Zero zdziwień", "Viagra mać" czy "Frajerów". To publicysta współpracujący z Radiem Wawa i PR IV. Przez lata swojej działalności miał okazję tworzyć audycje w Jedynce, Trójce i Radiu Plus. Ziemkiewicz prowadził autorski program "Plusy dodatnie, plusy ujemne". Ponadto, był też prezenterem telewizji śniadaniowej, a także współpracował z TV Biznes i Telewizją Republika. Od 15 listopada 2020 roku dziennikarz ma swój własny serwis na kanale YouTube. Dziennikarz i powieściopisarz został wyróżniony nagrodą Śląkfa jako Twórca Roku (1990, 1998).To dwukrotny laureat nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki, nagrody im. Janusza A. Zajdla. Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Lista książek: Rafał A. Ziemkiewicz

44,90 zł

32,21 zł

44,90 zł

35,42 zł

44,90 zł

35,42 zł

34,90 zł

27,53 zł

34,90 zł

24,64 zł

34,90 zł

24,64 zł

39,90 zł