René Goscinny

René Goscinny

Urodził się 14 sierpnia 1926 roku w Paryżu, wkrótce jednak jego rodzina decyduje się na emigrację do Argentyny. René kończy francuską szkołę średnią w Buenos Aires. Życie zawodowe zaczyna w Nowym Jorku.

Po powrocie do Francji na początku lat 50. powołuje do życia cały szereg legendarnych bohaterów. We współpracy z rysownikiem Jean-Jacques Sempé tworzy opowieści o przygodach Mikołajka, wymyślając dziecięcy język, który zapewni słynnemu uczniakowi ogromne powodzenie. A potem, wraz z Albertem Uderzo, tworzy Asteriksa. Mały Gal odnosi niewiarygodny sukces. Przygody Asteriksa, przetłumaczone na 107 języków i dialektów, są jednymi z najpopularniejszych książek na świecie. Goscinny, autor bardzo płodny, tworzy jednocześnie komiksy o Lucky Luke'u we współpracy z Morrisem, o Iznogudzie z Tabarym, Les Dingodossiers z Gotlibem i wiele, wiele innych.

Jako redaktor naczelny dziennika „Pilote" dokonuje rewolucji w komiksie, podnosząc go do rangi „dziewiątej sztuki". Zakłada wraz z Uderzo i Dargaudem studio filmowe Idéfix. Realizuje w nim kilka arcydzieł filmu animowanego: kreskówki Asteriks i Kleopatra, Dwanaście prac Asteriksa, Miasteczko Daisy i Ballada o Daltonach. Za całość twórczości filmowej uhonorowano go pośmiertnie Césarem.

René Goscinny umiera 5 listopada 1977 roku w wieku 51 lat.

Lista książek

Mikołajek i jego paczka. Kleofas

Rene Goscinny Jean Jacques Sempe

Poznaj przygody Mikołajka i jego kolegów. Sięgnij po książki z serii "Mikołajek i jego paczka", które spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym Czytelnikom. Doskonała zabawa gwarantowana.

Kleofas jest najsłabszym uczniem w swojej klasie, przez co miewa problemy z wychowawczynią. Ze szkoły wychodzi zawsze ostatni. Nie lubi się uczyć, dlatego martwi się, że koledzy podczas klasówek będą źle mu podpowiadać. Kiedy dostaje złe oceny, rodzice zabraniają mu oglądania telewizji.

Kleofas jest najstarszym chłopcem w swojej klasie. Lubi rysować i bawić się na placu. Zdarza się też, że czasami powie coś rozśmiesza jego kolegów. Kleofas nie cierpi klasówek (dosłownie z żadnego przedmiotu). Bywa, że trzeba tłumaczyć mu żarty, których chłopak nie jest w stanie zrozumieć. Nie przepada również za przerwami, ponieważ często musi na nich zostawać w klasie, kiedy pani wychowawczyni wyznacza mu karę.

Mikołajek i jego koledzy to uczniowie francuskiej szkoły. Wspólnie zawsze wymyślają ciekawe zabawy. Razem psocą i niekiedy kłócą się między sobą. Poznaj perypetie Mikołajka, Alcesta, Ananiasza, Euzebiusza, Gotfryda, Kleofasa i pozostałych.

Autorem serii opowieści o Mikołajku jest pisarz i scenarzysta, René Goscinny. Żyd polskiego pochodzenia, urodził się 14 sierpnia 1926 w Paryżu. Zmarł dnia 5 listopada 1977. Goscinny jest jednym z bardziej rozpoznawalnych twórców komiksu europejskiego. Początki swojej kariery wiązał z pracą rysownika, jednak nie udało mu się nawiązać współpracy ze studiem Walta Disney'a. Odnalazł się jako autor scenariuszy komiksowych i pracował z wieloma wybitnymi twórcami historyjek obrazkowych.

Ilustracje do historyjek o Mikołajku zostały wykonane przez francuskiego rysownika Jeana-Jacquesa Sempé'a. Artysta przyszedł na świat dnia 17 sierpnia 1932 w Bordeaux.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyn

Rene Goscinny, Jean Jacques Sempe

Zabawne przygody Mikołajka i jego kolegów. Poznaj bliżej Jadwinię i baw się doskonale podczas czytania wciągającej lektury. Książka idealna dla Czytelników w każdym wieku.

Przygody Mikołajka bawią Czytelników od kilku pokoleń. Rozrabiaków, z tytułowym bohaterem na czele, zna niemal każdy. Perypetie Alcesta, Ananiasza, Gotfryda, Euzebiusza, Joachima, Maksencjusza i Jadwinii bawią i wciągają bez końca. Jeśli lubisz przygody Mikołajka i jego kolegów, to książki z serii "Mikołajek i jego paczka" z pewnością Cię nie zawiodą.

Jadwinia to dziewczynka, która mieszka obok domu Mikołajka. Dziewczynka ma jasne włosy, niebieskie oczy i różową cerę. Mikołajek uważa, że Jadwinia jest bardzo ładna. Jego koleżanka ma dużo zajęć: gra na fortepianie i robi wiele innych rzeczy. Chłopiec nie spotyka się z nią zbyt często, gdyż jego rodzice nie bardzo lubią się z rodzicami Jadwini. Mikołajek nie przestaje jednak twierdzić, że dziewczynka chyba kiedyś zostanie jego żoną.

Jadwinia kocha śpiewać, tańczyć i bawić się w dom. Lubi grać w różne gry, jednak jedynie według swoich własnych, nieraz skomplikowanych zasad, dzięki którym zawsze może wygrywać. Dziewczynka jest również szczęśliwa, gdy odwiedza ją Mikołajek. Jadwinia nie lubi jednak, kiedy chłopiec nie chce się z nią bawić w dom. Nie cierpi też przegrywać.

Autorem opowieści o Mikołajku i jego kolegach jest francuski pisarz, René Goscinny. Żyd polskiego pochodzenia, urodził się we Francji w Paryżu w 1926 roku. Zmarł 5 listopada 1977. Ilustracje do pisanych przez niego historyjek o Mikołajku zostały wykonane przez znakomitego rysownika, Jeana-Jacquesa Sempé'a. Artysta urodził się w 1932 w Bordeaux.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Mikołajek i jego paczka. Gotfryd

Poznaj Mikołajka i jego kolegów. Przyjrzyj się bliżej postaci Gotfryda i odkryj kolejne zabawne historie. Wciągające perypetie zwariowanych chłopców podbiją Twoje serce.

Gotfryd to chłopiec, który po prostu uwielbia się chwalić. Jego tata jest bogaty, dlatego zawsze może liczyć na wiele nowych zabawek. Chłopiec mieszka w dużym domu z basenem oraz wielką jadalnią. Ma psa o imieniu Hotdog oraz lokaja Alberta. Gotfryd uwielbia chwalić się przed kolegami nowymi zabawkami. Z wielką chęcią przebiera się też w różne stroje. Lubi latać samolotem razem z tatą i zawsze jest zadowolony, gdy koledzy mu zazdroszczą. Chłopiec nie cierpi natomiast kiedy ktoś się z niego śmieje i nie lubi, gdy znajomi mają lepsze zabawki od niego.

Zaczytaj się w opowieściach o Mikołajku i jego kolegach. Sięgnij po książki z cyklu "Mikołajek i jego paczka". Część poświęcona Gotfrydowi z pewnością dostarczy Ci wiele dobrej zabawy. Poznaj także pozostałych kolegów Mikołajka, którym poświęcone zostały pozostałe części cyklu: "Mikołajek i jego paczka. Kleofas", "Mikołajek i jego paczka. Ananiasz", "Mikołajek i jego paczka. Alcest" czy "Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyny".

Autorem historyjek o Mikołajku jest René Goscinny. Pisarz, scenarzysta i jeden z najbardziej znanych twórców komiksu europejskiego urodził się w Paryżu 14 sierpnia 1926. Zmarł 5 listopada 1977. Goscinny chciał rozpocząć karierę jako rysownik. Gdy poznał Morrisa i Alberta Uderzo zaczął pracę jako autor scenariuszy komiksowych. Charakterystyczne obrazki do historyjek o Mikołajku i jego kolegach zostały stworzone przez rysownika, Jeana-Jacquesa Sempé'a. Ilustrator urodził się 17 sierpnia 1932 w Bordeaux.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Mikołajek i jego paczka. Ananiasz

Poznaj przygody Mikołajka i chłopców z jego zwariowanej paczki. Z tymi bohaterami na pewno nie będziesz się nudzić. Przekonaj się o tym koniecznie!

Dowiedz się, kim jest Ananiasz i odkryj jego sekrety. Chłopiec jest jednym z bohaterów popularnej serii, stworzonej przez René Goscinny'ego. "Mikołajek i jego paczka. Ananiasz" to książka, idealna dla młodszych, jak i nieco starszych czytelników.

Ananiasz zawsze chce być we wszystkim najlepszy. Chłopiec jest prawdziwym prymusem i pupilkiem nauczycielki. Chętnie zbiera klasówki, wyciera tablice, a nawet napełnia kałamarze. Ananiasz zamiast zabawy z kolegami woli na szkolnych przerwach powtarzać lekcje. Nie ma co ukrywać, że jest skarżypytą, co nie podoba się jego rówieśnikom.

Ananiasz zna na pamięć mapę Francji. Uwielbia też klasówki z gramatyki, arytmetyki, ortografii, historii oraz geografii. Nie cierpi natomiast szkolnych wycieczek i jazdy na rowerze. Wielki zawód sprawiają mu odwoływane klasówki. Nie lubi również, gdy ktoś jest bardziej chwalony od niego. Czego jeszcze nie lubi Ananiasz? Z pewnością bójek z kolegami. Chłopiec nosi w końcu okulary, dlatego nie można go bić.

René Goscinny przyszedł na świat w Paryżu 14 sierpnia 1926. Autor serii o przygodach Mikołajka był z pochodzenia polskim Żydem. Scenarzysta, pisarz oraz twórca komiksu europejskiego jest znany również ze współtworzenia i tworzenia komiksów o galu Asterixie, czy serii o kowboju Luckym Luke'u. Pisarz zmarł we Francji, dnia 5 listopada 1977.

Nieodłącznie kojarzonym artystom, związanym z serii o Mikołajku, jest również wybitny ilustrator popularnych historyjek. Jean-Jacques Sempé urodził się 17 sierpnia 1932 w Bordeaux. Rysownik nawiązał współpracę z René Goscinnym i stał się twórcą wyjątkowych ilustracji do opowieści o Mikołajku.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Mikołajek i jego paczka. Alcest

Dla tych, co nie mieli jeszcze okazji poznać Mikołajka i jego kolegów idealnym wyborem okaże się książka pt. "Mikołajek i jego paczka. Alcest". Poznaj go bliżej i sięgnij po lekturę!

Jednym z chłopców, należących do paczki Mikołajka, jest Alcest. Jedną z jego największych pasji jest jedzenie (zwłaszcza podwieczorków), dlatego często można spotkać go z ulubionymi łakociami. Alcest wyróżnia się nieco okrąglejszą sylwetką i nieposkromionym apetytem. Ogromną miłością darzy bułki z dżemem i rogale z czekoladą. Chłopiec jest najlepszym przyjacielem Mikołajka.

Książki z serii o Mikołajku zaliczane są do klasyki. Przygody wesołych chłopców, którzy cały czas wpadają na zwariowane i zabawne pomysły wciągają na każdym kroku. Historie o Mikołajku, Gotfrydzie, Ananiaszu, Euzebiuszu, Joachimie i reszcie bohaterów z tego świata zna niejeden czytelnik. Jeśli jednak nie miałeś jeszcze okazji poznania paczki Mikołajka, sięgnij koniecznie po książki z tej serii.

"Mikołajek i jego paczka. Alcest" to książka, stworzona dzięki współpracy duetu, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. Goscinny urodził się 14 sierpnia 1926 w Paryżu. Był francuskim scenarzystą i pisarzem. Goscinny zasłynął jako jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych twórców komiksu europejskiego. Zmarł 5 listopada 1977 roku.

W 1955 Goscinny poznał Jeana-Jacquesa Sempé, z którym nawiązał współpracę przy tworzeniu przygód o Mikołajku. Sempé jest autorem charakterystycznych rysunków, zdobiących historyjki o Mikołajku i jego przyjaciołach.

Więcej

16,90 zł

11,49 zł

Paczka od Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Paczka od Mikołajka – wyjątkowy prezent dla miłośników najsłynniejszego francuskiego ucznia: Kalendarz 2013 z opowiadaniami na każdą porę roku oraz Przepisy Mikołajka z mnóstwem smacznych i zabawnych dań dla małych i dużych łasuchów.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Tylko na znak.com.pl
Mikołajek. Żeśmy się ubawili - Goscinny & Sempé | mała okładka
-25 %

Mikołajek. Żeśmy się ubawili

Goscinny & Sempé

Przeczytaj, jakie fantastyczne numery wykręcili Mikołajek i jego kumple. Pękniesz ze śmiechu! Wielka kolekcja najlepszych przygód małego urwisa wywoła uśmiech na twarzy każdego. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

34,99 zł

26,24 zł

Nowość
Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja (wydanie 2021) - Goscinny & Sempé | mała okładka
-32 %

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja (wydanie 2021)

Goscinny & Sempé

Chłopaki przekupują Ananiasza – klasowego pupilka, buntują się przeciwko Rosołowi, a Kleofas awansuje z ostatniego miejsca w klasie na przedostatnie.

Więcej

46,99 zł

31,95 zł

Nowość
Nieznane przygody Mikołajka (wydanie 2021) - Goscinny & Sempé | mała okładka
-32 %

Nieznane przygody Mikołajka (wydanie 2021)

Goscinny & Sempé

Odnalezione przypadkiem w szufladzie Goscinnego, zilustrowane kolorowymi rysunkami przez Sempégo – nieznane historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców.

Więcej

42,99 zł

29,23 zł

Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów - Goscinny & Sempé | mała okładka
-32 %

Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów

Goscinny & Sempé

Mikołajek i jego banda znowu rozrabiają! Ale pod czujnym okiem mamy i taty. Wielka kolekcja najlepszych przygód małego urwisa wywoła uśmiech na twarzy każdego. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

34,99 zł

23,79 zł

Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju - Goscinny Rene + Sempe Jean-Jacques | mała okładka
-32 %

Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju

Goscinny Rene + Sempe Jean-Jacques

Więcej

34,99 zł

23,79 zł

Mikołajek. Nowy rok szkolny

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

„Pani zadała nam na jutro strasznie trudne zadanie z arytmetyki”. Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy każdego. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

34,99 zł

23,79 zł

Mikołajek. Jedziemy na wakacje - Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques | mała okładka
-32 %

Mikołajek. Jedziemy na wakacje

Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques

„Niedługo jedziemy na wakacje, tata, mama i ja. Strasznie się z tego cieszymy”. Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

29,99 zł

20,39 zł

Mikołajek. Jestem najlepszy! - Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe | mała okładka
-32 %

Mikołajek. Jestem najlepszy!

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

„Wczoraj byłem najlepszy w klasie. Jak bum-cyk-cyk!” Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Więcej

29,99 zł

20,39 zł

Mikołajek i spółka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Uwielbiasz bułeczki z czekoladą jak Alcest? A może marzysz o furze zabawek, którymi przechwala się Gotfryd? Dołącz do bandy Mikołajka! Tu każdy znajdzie miejsce dla siebie!

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Mikołajek. Jak to się zaczęło

René Goscinny

Pierwsze w Polsce wydanie komiksów duetu Sempé-Goscinny, w których zadebiutował Mikołajek. To z historyjek obrazkowych wyrosły opowiadania, które bawią czytelników już od 60 lat.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja  - Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe | mała okładka
-32 %

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja (wyd. 2018

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

Kumple, których Mikołajek wciąż na nowo przedstawia, bo nigdy nie pamięta, czy już to kiedyś zrobił, zawsze mają mnóstwo nowych pomysłów. A psocić można wszędzie: w salonie fryzjerskim, na basenie czy w fabryce czekolady

Więcej

46,90 zł

31,89 zł

Nowe przygody Mikołajka (wyd. 2018)

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Nieznane przygody Mikołajka

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Mikołajek w szkole. Lektura z opracowaniem - Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques | mała okładka
-32 %

Mikołajek w szkole. Lektura z opracowaniem

Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques

Pierwsze wydanie przygód o Mikołajku z opracowaniem!
To, że czytanie ma na nas bardzo dobry wpływ, wszyscy już wiemy. A jednak dorosłych czytelników jest niezbyt wielu. Dlaczego? Może nikt im nie pokazał, jak odkryć przyjemność płynącą z lektury?
To wydanie opowiadań o Mikołajku zawiera różnego typu zadania dla młodych czytelników, pytania do tekstu, opisy postaci, najważniejsze zagadnienia, które zamienią[...]

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Nowe przygody Mikołajka + Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja + Nieznane przygody Mikołajka

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempé pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!

Więcej

89,90 zł

60,99 zł

Zima Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nie ma to jak zima z Mikołajkiem. Wyjątkowy tomik tematyczny, w którym będzie dużo zabawy na śniegu. Z Mikołajkiem nie da się nudzić!

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Jesień Mikołajka

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe

Z Mikołajkiem jesień niestraszna! Wyjątkowy zbiór jesiennych opowiadań o Mikołajku.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Lato Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Wybierz się na wakacje z Mikołajkiem! Wyjątkowy zbiór wakacyjnych opowiadań o Mikołajku.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Mikołajek. Kolorowanka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Prawdziwa gratka dla każdego fana Mikołajka! Przed Tobą niezwykła okazja, by świat Mikołajka nabrał kolorów. Dosłownie. Daj się porwać wyobraźni i koloruj! No bo co w końcu, kurczę blade!

Więcej

24,90 zł

16,93 zł

Wiosna Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Witamy wiosnę z Mikołajkiem!
Wyjątkowy wybór wiosennych opowiadań o Mikołajku.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Nowe przygody Mikołajka. Wydanie specjalne

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Oto sto dwadzieścia pięć opowiadań o najsłynniejszym urwisie świata w wyjątkowym, kolekcjonerskim wydaniu.

Więcej

79,90 zł

54,33 zł

Zima Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nie ma to jak zima z Mikołajkiem. Wyjątkowy tomik tematyczny, w którym będzie dużo zabawy na śniegu. Z Mikołajkiem nie da się nudzić!

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Paczka Mikołajka

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

Wybór najfajniejszych opowiadań o Mikołajku i jego kumplach, jak bum cyk cyk!

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Uwielbiane przez wszystkich opowiadania o swetrze w kaczuszki, wyścigach wózków w nowym sklepie i zabawie w prawdziwy cyrk. Teraz w wersji dla najmłodszych kumpli Mikołajka z kolorowymi ilustracjami Sempégo.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Nieznane przygody Mikołajka. Wydanie pol-fr

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Nowe przygody Mikołajka. Tom 2. CD

René Goscinny

Kumplom Mikołajka nigdy nie brakuje pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Tym razem powracają z kolejną porcją przygód i jak zawsze wkurzają swojego opiekuna Rosoła. Najważniejsza przecież jest dobra zabawa!

Kolejne przygody Mikołajka w wykonaniu znakomitych aktorów Jerzego i Macieja Stuhrów. Doskonałe do wspólnego rodzinnego słuchania!

Więcej

42,90 zł

28,99 zł

Nowe przygody Mikołajka - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé  | mała okładka
-32 %

Nowe przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempégo. Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Nieznane przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy – nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Mały urwis wraca z kolejną porcją przygód. Chłopaki przekupują Ananiasza – klasowego pupilka, razem buntują się przeciwko Rosołowi, a Kleofas awansuje z ostatniego na przedostatnie miejsce w klasie. Kumple, których Mikołajek wciąż na nowo przedstawia, bo nigdy nie pamięta, czy już to kiedyś zrobił, zawsze mają mnóstwo nowych pomysłów.

Więcej

42,90 zł

28,99 zł

Kalendarz Mikołajka 2012 (ścienny)

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Zupełnie nowy, piękny i praktyczny kalendarz z dwunastoma dużymi planszami z ilustracjami Sempégo i cytatami z książek o Mikołajku - na każdy miesiąc roku. Niezbędny w pokoju każdego fana Mikołajka, i tego małego, i tego zupełnie dużego. ...

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Mikołajek. Kalendarz 2012 (książkowy)

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Cała paczka Mikołajka w jednym miejscu i to jeszcze w kolorze! Wyjątkowy kalendarz z opowiadaniami na każdą porę roku, pełen rysunków Sempégo i prześmiesznych tekstów Goscinny'ego. Znajdziecie tu także mnóstwo praktycznych informacji, miejsce na notatki i zupełnie wyjątkową listę imienin.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Mikołajek. Kalendarz ścienny 2011

René Goscinny

Pięknie wydany kalendarz z dwunastoma dużymi planszami z ilustracjami Sempégo na każdy miesiąc roku. Niezbędny w pokoju każdego fana Mikołajka. ...

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Mikołajek. Kalendarz książkowy 2011

René Goscinny

Kolejny rok z Mikołajkiem i jego kumplami! Wyjątkowy kalendarz z opowiadaniami na każdą porę roku, pełen rysunków Sempégo i prześmiesznych tekstów Goscinny'ego. Znajdziecie tu także mnóstwo praktycznych informacji, miejsce na notatki i zupełnie wyjątkową

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Mikołajek. Kalendarz 2010

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Kolejny rok z Mikołajkiem i jego kolegami. Jedyna w swoim rodzaju książka, w której każdy miesiąc poświęcony jest innemu bohaterowi, od Rosoła do Buni. Książka pełna rysunków Sempégo i prześmiesznych tekstów Goscinny'ego, a także mnóstwa praktycznych info

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Kalendarz Mikołajka 2010 (ścienny)

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Pięknie wydany kalendarz z dwunastoma dużymi planszami z ilustracjami Sempégo na każdy miesiąc i dodatkowym bonusem - mikołajkowym kalendarium przygotowanym specjalnie na pięćdziesiąte urodziny bohatera. Niezbędny w pokoju każdego fana Mikołajka.   ...

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Kalendarz Mikołajka 2009

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Pięknie wydany kalendarz z dwunastoma dużymi planszami z ilustracjami Sempego na każdy miesiąc i dodatkowym bonusem - wywiadem z twórcami kultowego małego bohatera. Niezbędny w pokoju każdego fana Mikołajka. ...

Więcej

29,00 zł

19,72 zł

Nowe przygody Mikołajka. Audio

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempe pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!

Kultowe opowiadania o małym urwisie w mistrzowskim wykonaniu Jerzego i Macieja Stuhrów. Doskonałe do wspólnego rodzinnego słuchania!

Więcej

59,00 zł

39,99 zł

Nieznane przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy – nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Nowe przygody Mikołajka. Tom 2. CD

René Goscinny

Kumplom Mikołajka nigdy nie brakuje pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Tym razem powracają z kolejną porcją przygód i jak zawsze wkurzają swojego opiekuna Rosoła. Najważniejsza przecież jest dobra zabawa!

Kolejne przygody Mikołajka w wykonaniu znakomitych aktorów Jerzego i Macieja Stuhrów. Doskonałe do wspólnego rodzinnego słuchania!

Więcej

59,00 zł

39,99 zł

Kultowa seria przygód Mikołajka w limitowanym wydaniu z teczką

René Goscinny

Kultowa seria przygód Mikołajka w limitowanym wydaniu z teczką.Mikołajkowa teczka zawiera trzy 3 tomy: najnowszą książkę Nieznane przygody Mikołajka, a także Nowe przygody Mikołajka oraz Nowe przygody Mikołajka Tom 2. W zestawie znajduje się również książ

Więcej

139,90 zł

86,74 zł

Asteriks Tom 2 Złoty sierp

Rene Goscinny

Spokojne życie mieszkańców galijskiej wioski zakłóciło niecodzienne wydarzenie. Panoramiks złamał złoty sierp, którego używał do ścinania jemioły – najważniejszego składnika magicznego wywaru. A bez wywaru Galowie stracą swą nadludzką siłę. Asteriks i Obeliks postanawiają pomóc druidowi i udają się w podróż do odległej Lutecji, w której wyrobem najlepszych złotych sierpów zajmuje się Ameriks – daleki kuzyn [...]

Więcej

19,99 zł

13,39 zł

Asteriks Legionista 10

Rene Goscinny

Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cała Galia jest podbita przez Rzymian... Cała? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkana przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór najeźdźcom i uprzykrza życie legionom rzymskim stacjonującym w obozach Rabarbarium, Akwarium, Relanium i Delirium...

Więcej

19,99 zł

13,59 zł

Asteriks i Kleopatra 5

Rene Goscinny

Juliusz Cezar przybywa z wizytą do Aleksandrii i swej ukochanej Kleopatry. Między królewską parą dochodzi do sporu, czyj naród jest potężniejszy. Oburzona pychą Cezara Kleopatra zakłada się, że w trzy miesiące wybuduje wspaniały pałac na jego cześć i tym samym udowodni mu nieustająca wielkość Aleksandrii i jej mieszkańców. Cezar bez namysłu zgadza się na zakład, pewien, że Kleopatra przegra. Królowa powierz[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asteriks i Obeliks Asteriks i kociołek Tom 13

Rene Goscinny

Do jedynej galijskiej wioski, która nie płaci podatków Rzymianom, przybywa wódz Amoralfiks, by ukryć pieniądze przed rzymskimi poborcami. Wódz Asparanoiks postanawia pomóc rodakowi i przechować kociołek pełen sestercji. Zleca to zadanie Asteriksowi. Dzielny wojownik czuwa całą noc, by nad ranem przekonać się, że pieniądze zniknęły! Asparanoiks uważa, że cała wioska straciła honor i skazuje Asteriksa na wygn[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asteriks i Obeliks Asteriks na igrzyskach olimpijskich Tom 12

Rene Goscinny

Komiks wydany we Francji w 1968 roku z okazji zimowej olimpiady w Grenoble. Do rzymskiego obozu Akwarium nadchodzi wiadomość, że Klaudiusz Twardzielus, mistrz sportu, został wybrany, by reprezentować Rzym na Igrzyskach Olimpijskich. Nieustraszeni Galowie także chcą wziąć udział w zawodach, ale w Igrzyskach wolno uczestniczyć tylko rdzennym Grekom i wolnym obywatelom helleńskim. Dlatego sprytni Galowie mianu[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asteriks w Hiszpanii album 14

Rene Goscinny

Kiedy Juliusz Cezar podbił Hiszpanię i już planował swój triumf w Rzymie, okazało się, że jedna, jedyna osada stawia opór najeźdźcom... Cezar postanawia osobiście zająć się problemem i by zmusić wodza Cebullanke Y Grzankę do posłuszeństwa Rzymowi, porywa jego syna Pepe. Chłopiec zostaje wysłany do obozu Rabarbarum w Galii. W czasie podróży daje się legionistom we znaki, aż w końcu ucieka im w armorykańskim [...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asteriks Asteriks u Helwetów Tom 16

Rene Goscinny

Czy Asteriks z Obeliksem kiedykolwiek oddali przysługę Imperium Rzymskiemu? Czy na ucztę w galijskiej wiosce mógł zostać zaproszony Rzymianin? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w kolejnym tomie przygód dzielnych wojowników. Tym razem wyruszają oni do górzystego kraju Helwetów, by odnaleźć i przywieźć do domu kwiat szarotki, zwany srebrną gwiazdką.
Bohaterowie poznają nowy kraj i zwyczaje jego mieszkańcó[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asteriks Osiedle bogów

Rene Goscinny

Kiedy mimo wielokrotnych prób legionom Juliusza Cezara nie udało się podbić Galów z jednej jedynej armorykańskiej osady, władca Rzymu postanowił zmienić taktykę. Doszedł do wniosku, że skoro Galów nie można pokonać, należy ich ucywilizować, czyli „odgalizować”. Temu celowi ma służyć wspaniałe, nowe osiedle wybudowane w bezpośrednim sąsiedztwie osady Asteriksa i Obeliksa. Stąd rzymskie obyczaje, prawo i kult[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asteriks Laury Cezara Tom 18

Rene Goscinny

Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cała Galia jest podbita przez Rzymian...
Cała? Nie! Jedna jedyna osada, zamieszkana przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór najeźdźcom i uprzykrza życie legionom rzymskim stacjonującym w obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium...
Fragment komiksu

Więcej

19,99 zł

13,39 zł

Asteriks na Korsyce Tom 20

Rene Goscinny

Korsyka, zwana również Wyspą Piękności, to kraj wendety, sjesty, skomplikowanych gier politycznych, ostrych serów, dzikich świń, jadalnych kasztanów oraz starców bez wieku, patrzących, jak życie przemija. To jedno z tych miejsc na kuli ziemskiej, których charakteru i wyrazistości nie są w stanie naruszyć ani ludzie, ani czas. Około roku 50 p.n.e., gdy rozgrywają się przygody naszych galijskich bohaterów, wa[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asterix Podarunek Cezara Tom 21

Rene Goscinny

Każdy rzymski legionista, któremu udało się przetrwać dwudziestoletnią służbę wojskową, dostawał od Juliusza Cezara niewielką posiadłość ziemską w podbitych krajach. Taki dar otrzymał również Romeomontekus, mimo że jako nałogowy pijak i awanturnik nieustannie sprawiał problemy swoim przełożonym, a w dodatku obrażał samego Cezara. Czyżby władca Rzymu był nadzwyczaj wspaniałomyślny? A może raczej perfidnie mś[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Lucky Luke: Calamity Jane; Siedem opowieści o Lucky Luke'u; Sznur wisielca i inne historie Tom 7

Rene Goscinny

Siódmy tom zbiorczy humorystycznego cyklu przygód Lucky Luke’a, najsławniejszego komiksowego kowboja, zawiera trzy albumy: Calamity Jane, Siedem opowieści o Lucky Luke’u oraz Sznur wisielca i inne historie. Co jakiś czas Samotny Kowboj spotyka na swojej drodze postaci znane z prawdziwej historii Dzikiego Zachodu – tym razem poznaje Calamity Jane. Ta chodząca legenda, po latach niezwykłych przygód, zamierza [...]

Więcej

49,99 zł

33,80 zł

Lucky Luke Dyliżans - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Dyliżans

Rene Goscinny

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a, którego postać stworzyli sławni autorzy francuscy – René Goscinny i Morris.
Samotny Kowboj zostaje wezwany do Denver w stanie Kolorado przez dyrektora wielkiej kompanii transportowej Wells Fargo. Firma ma od dłuższego czasu problemy z bandytami napadającymi na ich dyliżansy, postanawia więc wynająć Luke’a do ochrony transportu złot[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Lucky Luke Żółtodziób - Rene Goscinny | mała okładka
-27 %

Lucky Luke Żółtodziób

Rene Goscinny

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a, którego postać stworzyli sławni autorzy francuscy – René Goscinny i Morris.
Umiera przyjaciel Samotnego Kowboja, stary Baddy, a ranczo po nim dziedziczy jego daleki krewny z Anglii, Waldo Badmington. Młodzieniec przybywa wkrótce na Dziki Zachód wraz ze swym kamerdynerem. Czekają ich same kłopoty, gdyż ziemię Baddy’ego chce przejąć b[...]

Więcej

24,99 zł

18,24 zł

Lucky Luke Łowca nagród - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Łowca nagród

Rene Goscinny

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy – Morris i René Goscinny.
Ze stadniny bogatego hodowcy znika niezwykle cenny koń. Podejrzenie pada na opiekuna zwierzęcia, Indianina z plemienia Czejenów, który w obawie przed samosądem ucieka do rezerwatu swych pobratymców. Rozwścieczony hodowca wypuszcza za nim list gończy opiewają[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Lucky Luke Skarb Daltonów - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Skarb Daltonów

Rene Goscinny

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy – Morris i René Goscinny.
Samotny Kowboj kolejny raz odwozi braci Daltonów do więzienia. Nie mija wiele czasu, a bandyci znów uciekają. Tym razem mają konkretny cel: chcą dotrzeć do pewnej miejscowości, gdzie spodziewają się odnaleźć wielki skarb ukryty przez genialnego fałszerza ban[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Asteriks Tarcza Arwernów Tom 11

Rene Goscinny

Dawno, dawno temu pokonany przez Juliusza Cezara pod Alezją Wercyngetoryks rzucił do stóp zwycięskiego Rzymianina swoją broń. Wśród wspaniałego oręża była imponująca tarcza, którą z pola bitwy zabrał pewien rzymski łucznik. Wkrótce jednak żołnierz przegrał tarczę w domino. Jej nowy właściciel, legionista, został przyłapany bez przepustki i musiał oddać zdobycz podpitemu centurionowi. Ten zaś oddał ją pewnem[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asteriks Tom 6 Walka wodzów

Rene Goscinny

Rzymianie nie ustają w próbach podporządkowania sobie ostatniej opornej galijskiej osady! Tym razem planują podstępnie wykorzystać stary galijski obyczaj walki wodzów. Gdy jeden z wodzów wyzywa drugiego na pojedynek – ten nie może odmówić, a pokonany oddaje się wraz z całym ludem pod rządy zwycięzcy. Asparanoiksa ma pokonać kolaborujący z Rzymem galijski wódz Kolaboriks. Aby tak się stało, nie można dopuści[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Asteriks u Brytów

Rene Goscinny

Juliusz Cezar zdecydował się poszerzyć granice swego imperium i postanowił podbić Brytanię. Wykorzystując zwyczaje Brytów i atakując ich podczas weekendowego wypoczynku, udało mu się to bez przeszkód. Jednak pewna wioska w Cantium wciąż stawia opór najeźdźcom... Tam Brytowie pod wodzą Zebigbossa niezłomnie odpierają ataki, ale przychodzi taki dzień, kiedy i oni stwierdzają, że przed Rzymianami nie zdołają j[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Lucky Luke Jesse James - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Jesse James

Rene Goscinny

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy – Morris i René Goscinny. Robin Hood był znany z tego, że zabierał bogatym, aby dawać biednym. Pewien młodzieniec z Missouri, zafascynowany czynami bohatera z Lasu Sherwood, postanawia zostać amerykańskim Robin Hoodem. Wraz z bratem i kuzynem tworzą nową Wesołą Kompanię na wzór tej [...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Cyrk Western Lucky Luke - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Cyrk Western Lucky Luke

Rene Goscinny

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy – Morris i René Goscinny. Skąd się wziął słoń na prerii? Na widok tego wielkiego zwierzęcia nawet odważnemu Jolly Jumperowi drżą ze strachu pęciny. Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać – to tylko Cyrk Western dotarł ze swoim przedstawieniem na Dziki Zachód. Czy Lucky Luke, zn[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Asteriks Gladiator

Rene Goscinny

Juliusz Cezar otrzymuje od jednego z dowódców niezwykły podarunek – Kakofoniksa – słynnego galijskiego barda. Nieświadomy sytuacji bohater jest przekonany, że czekają go występy. Jednak Cezar nie okazuje zainteresowania muzycznym talentem Kakofoniksa i po stwierdzeniu, że ten nie nadaje się na gladiatora, postanawia rzucić go lwom na pożarcie w trakcie zbliżających się Igrzysk. Na ratunek spieszą mu Asterik[...]

Więcej

19,99 zł

13,54 zł

Lucky Luke Kanion Apaczów Tom 37 - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Kanion Apaczów Tom 37

Rene Goscinny

Wszyscy wielcy wodzowie Apaczów żyją w pokoju obok bladych twarzy. Tylko Patronimo, wódz Apaczów Szimiszuri, wydaje się wyjątkowo uparty i nie chce zaprzestać walk. Jedynym chętnym, który decyduje się zostać emisariuszem i będzie pertraktował z groźnym Patronimo, jest oczywiście Lucky Luke.
Czy odkryje tajemnicę odkopywanych obozów, czy nie zlęknie się dziwnych tortur, do których Indianie używają miodu i cz[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Lucky Luke Tom 9 Szyny na prerii - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Tom 9 Szyny na prerii

Rene Goscinny

Kolejna opowieść o najsłynniejszym komiksowym kowboju! Prezes Transcontinental Railway Black Wilson podstępem wstrzymuje prace nad połączeniem wschodnich i zachodnich linii kolejowych. Na szczęście do Dead Ox Gulch przybywa Lucky Luke, który postanawia zorganizować opór przeciwko bandytom. Kowboj angażuje mieszkańców miasta i robotników do dalszych prac. Kiedy już wydaje się, że plan połączenia został wznow[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Lucky Luke Tortilla dla Daltonów - René Goscinny | mała okładka
-27 %

Lucky Luke Tortilla dla Daltonów

René Goscinny

Dziki Zachód może odetchnąć – Meksykanie porwali braci Daltonów! Ale nie ma tego dobrego, co by na złe nie wyszło… Daltonowie uczą swoich nowych towarzyszy prawdziwie nowoczesnego podejścia do zawodu bandyty i okazują się znakomitymi nauczycielami. W efekcie Lucky Luke musi podążyć za Rio Grande, aby uwolnić Meksyk od plagi Daltonów.
Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynk[...]

Więcej

24,99 zł

18,24 zł

Lucky Luke Kuzyni Daltonów - René Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Kuzyni Daltonów

René Goscinny

Następna wesoła przygoda Lucky Luke’a, najsławniejszego komiksowego kowboja z Dzikiego Zachodu!
Na scenę wkraczają bracia Daltonowie! Postanawiają zostać rabusiami równie znanymi, co ich dalecy kuzyni, przed którymi drżał cały Dziki Zachód. Aby zdobyć ponurą sławę, czterej młodzieńcy będą musieli się podszkolić w bandyckim fachu. Daltonom przyświeca jeszcze jeden cel: krwawa zemsta na Lucky Luke’u, który ki[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Lucky Luke Sędzia - René Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Sędzia

René Goscinny

Bohaterem albumu jest najbardziej niewiarygodny sędzia, jaki kiedykolwiek żył w Ameryce. W Teksasie, w zwykłym baraku, będącym zarazem barem i sądem, pod koniec XIX wieku sędzia Roy Bean sprzedawał swoje piwo i egzekwował prawo za pomocą starego Kodeksu Cywilnego, którego nigdy nie używał, i kolta, którego używał często. Traf chciał, że w tej okolicy pojawił się Lucky Luke, który od razu stał się podejrzany[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Lucky Luke Na podbój Oklahomy Tom 14 - René Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Na podbój Oklahomy Tom 14

René Goscinny

Samotny Kowboj dociera na niezaludnione tereny Oklahomy. Ziemie zakupione od Indian mają stanowić teren do skolonizowania. Skomplikowana akcja musi zostać przeprowadzona z poszanowaniem reguł fair play, żeby wszyscy mieli równe szanse w walce o swoją część. To trudne i praktycznie niewykonalne zadanie przypada oczywiście Lucky Luke’owi. Zanim Oklahoma przywita swoich nowych mieszkańców, w ruch pójdą wszelki[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda Tom 1 - René Goscinny | mała okładka
-34 %

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda Tom 1

René Goscinny

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knuje, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Wezwie na pomoc dżina, wynajmie porywaczy, postara się rozwścieczyć groź[...]

Więcej

99,99 zł

66,36 zł

Lucky Luke W górę Missisipi - René Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke W górę Missisipi

René Goscinny

Samotny Kowboj razem ze swoim przyjacielem Jolly Jumperem muszą na jakiś czas opuścić prerie i kaniony, żeby wziąć udział w wyścigu po Missisipi i ochronić statek parowy, który ma bezpiecznie przepłynąć najbardziej kapryśną rzekę świata. Przy okazji najszybszy rewolwerowiec walczy z opryszkami próbującymi opóźnić tę podróż, a czasem nawet wysadzić statek. Czy Lucky Luke’owi spodoba się życie pośród fal i że[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda Tom 2

René Goscinny

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Iznogud będzie próbował wysłać kalifa na Księżyc, skłócić go z potężnym sułtanem Pulmankarem, zamienić w złoty posąg, a nawet umyć mu zęby! A wszystko to po to, żeby spełnić marz[...]

Więcej

0,00 zł

Lucky Luke Na tropie Daltonów - René Goscinny | mała okładka
-34 %

Lucky Luke Na tropie Daltonów

René Goscinny

Daltonowie uciekli z więzienia! Nic nowego. Ale Lucky Luke już ma tego dość i nie chce ich ścigać. Może dlatego tym razem bardzo trudno dorwać braci. W końcu tak rosną w siłę, że pasiak Daltonów staje się symbolem trwogi. Inni bandyci narzekają, że nie ma dla nich pracy. Gdy bracia Daltonowie pojawiają się na horyzoncie, miasta pustoszeją, a banki bez przymusu otwierają swoje sejfy. Kto by pomyślał, że w te[...]

Więcej

24,99 zł

16,58 zł

Asteriks Asteriks i Goci Tom 8 - Rene Goscinny | mała okładka
-36 %

Asteriks Asteriks i Goci Tom 8

Rene Goscinny

Jak co roku Panoramiks udaje się na zjazd druidów odbywający się w Puszczy Karnutyjskiej. Jest to spotkanie wszystkich galijskich druidów połączone z konkursem na najlepszego Druida Roku. Łatwo się domyślić, że dzięki wynalezieniu magicznego wywaru Panoramiks wygrywa konkurs i otrzymuje złoty menhir. Na kogoś takiego właśnie czekali zaczajeni w lesie Goci, którzy porywają zwycięzcę, by jego magiczne zdolnoś[...]

Więcej

22,99 zł

14,82 zł

Asteriks Przygody Gala Asteriksa Tom 1

Rene Goscinny

Pierwszy tom przygód sprytnego Gala Asteriksa i jego naiwnego, lecz obdarzonego nadludzką siłą towarzysza Obeliksa przedstawia całą galerię postaci ze słynnej galijskiej osady. Poznajemy rozważnego maga Panoramiksa, który zna tajniki przyrządzania magicznego napoju, wioskowego barda Kakofoniksa, którego wątpliwej jakości popisy wyprowadzają z równowagi pozostałych mieszkańców wioski czy wodza plemienia, Asp[...]

Więcej

22,99 zł

15,42 zł

Asteriks na Korsyce 20 - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Asteriks na Korsyce 20

Rene Goscinny

Korsyka, zwana również Wyspą Piękności, to kraj wendety, sjesty, skomplikowanych gier politycznych, ostrych serów, dzikich świń, jadalnych kasztanów oraz starców bez wieku, patrzących, jak życie przemija. To jedno z tych miejsc na kuli ziemskiej, których charakteru i wyrazistości nie są w stanie naruszyć ani ludzie, ani czas. Około roku 50 p.n.e., gdy rozgrywają się przygody naszych galijskich bohaterów, wa[...]

Więcej

22,99 zł

15,27 zł

Asteriks Wielka przeprawa 22 - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Asteriks Wielka przeprawa 22

Rene Goscinny

Dwaj Galowie, których zadaniem jest noszenie na tarczy wodza Asparanoiksa zatruli się nieświeżą rybą… Tak zaczyna się kolejna awantura między mieszkańcami galijskiej wioski. Brak świeżych ryb sprawia, że Asteriks i Obeliks wypływają w morze. A ponieważ nie mają żadnego doświadczenia jako rybacy – zamiast zarzucić sieć, po prostu ją wyrzucają. Potem zaczyna się sztorm i łódź bohaterów zaczyna płynąć w niezna[...]

Więcej

22,99 zł

15,27 zł

Asteriks Podarunek Cezara 21 - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Asteriks Podarunek Cezara 21

Rene Goscinny

Każdy rzymski legionista, któremu udało się przetrwać dwudziestoletnią służbę wojskową, dostawał od Juliusza Cezara niewielką posiadłość ziemską w podbitych krajach. Taki dar otrzymał również Romeomontekus, mimo że jako nałogowy pijak i awanturnik nieustannie sprawiał problemy swoim przełożonym, a w dodatku obrażał samego Cezara. Czyżby władca Rzymu był nadzwyczaj wspaniałomyślny? A może raczej perfidnie mś[...]

Więcej

22,99 zł

15,27 zł

Asteriks Niezgoda 15 - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Asteriks Niezgoda 15

Rene Goscinny

W znanej nam galijskiej wiosce panują dobre obyczaje, wzajemna życzliwość i zgoda. W Rzymie natomiast senatorowie i Cezar rozgrywają polityczne porachunki. Władca imperium żąda pieniędzy i wojska na nowe wyprawy, ale opozycja uważa, że należy najpierw zaprowadzić porządek w krajach już podbitych. Właściwie chodzi konkretnie o małą wioskę w Armoryce, która niezmiennie stawia opór legionom. Rzymianie wiedzą, [...]

Więcej

22,99 zł

15,27 zł

Asteriks Tarcza Arwernów 11 - Rene Goscinny | mała okładka
-34 %

Asteriks Tarcza Arwernów 11

Rene Goscinny

Dawno, dawno temu pokonany przez Juliusza Cezara pod Alezją Wercyngetoryks rzucił do stóp zwycięskiego Rzymianina swoją broń. Wśród wspaniałego oręża była imponująca tarcza, którą z pola bitwy zabrał pewien rzymski łucznik. Wkrótce jednak żołnierz przegrał tarczę w domino. Jej nowy właściciel, legionista, został przyłapany bez przepustki i musiał oddać zdobycz podpitemu centurionowi. Ten zaś oddał ją pewnem[...]

Więcej

22,99 zł

15,27 zł