Robert Samborski

Robert Samborski jest byłym księdzem katolickim, który obecnie studiuje biologię na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Samborski to autor strony templeofwolf.eu, na której opisuje swoje wędrówki z czworonożnym pupilem, psem Bojarem. Samborski planował zostać księdzem katolickim, ale w trakcie pobytu w seminarium został z niego przymusowo usunięty, za głoszenie poglądów niezgodnych z filozofią kościoła katolickiego.

Robert Samborski – rozrachunek z przeszłością


Przygotowanie do służby kapłańskiej i porzucenie tego stanu w wyniku zaistniałych okoliczności, wywarło ogromny wpływ na twórczość literacką Roberta Samborskiego. Jego utwór pod tytułem „Sakrament obłudy. Wspomnienia z seminarium”, uznawany jest za dzieło kontrowersyjne. Samborski opisał w nim, w jaki sposób odbywa się rekrutacja przyszłych księży. W jego książce można odnaleźć rozważania na temat teologii, miłości chrześcijańskiej, wiary, kontaktu z Bogiem, a także tego czy przyszli klerycy idą do seminarium wyłącznie w celu krzewienia wiary.

Walka z obłudą jednej z najstarszych instytucji religijnych


Robert Samborski w swojej książce odsłania zakłamanie, obłudę, a także fałszywą propagandę jednej z najstarszych instytucji religijnych. Jego wstrząsające wspomnienia ukazują sposób dobierania duszpasterzy, a także metody wywierania wpływu na kleryków w seminarium, w celu nakłonienia ich do zachowywania się w jeden określony sposób, nie zawsze zgodny z prawem kanonicznym i wiarą chrześcijańską.

Lista książek: Robert Samborski

Sakrament obłudy - Robert Samborski | mała okładka
-37 %

Sakrament obłudy

Robert Samborski

6.5 / 10 (373 ocen)

24,96 zł 24,96 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Kościoła nie ma Wspomnienia po seminarium - Robert Samborski | mała okładka
-37 %

Kościoła nie ma Wspomnienia po seminarium

Robert Samborski

5.9 / 10 (53 ocen)

28,08 zł 28,08 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna