Roberta Rossi

Roberta Rossi jest z pochodzenia Włoszką, która po zakończeniu swojej edukacji w szkole średniej, postanowiła związać swoją przyszłą karierę zawodową z medycyną, w zakresie seksuologii i psychoterapii. Rossi jest dyplomowanym seksuologiem i psychoterapeutą. Od kilku lat jest także przewodniczącą Włoskiej Federacji Seksuologicznej. W obecnym czasie Rossi pracuje w Rzymie, w Instytucie Seksuologii Klinicznej, gdzie realizuje leczenie różnego typu zaburzeń seksualnych, dotyczących, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W dorobku naukowym Rossi znajdują się interesujące artykuły, traktujące o zaburzeniach seksuologiczny kobiet i mężczyzn żyjących w XX i XXI wieku.

Roberta Rossi – bestselerowy poradnik traktujący o seksualności kobiet XXI wieku


Bardzo udanym debiutem literackim Roberty Rossi jest wydany przez nią poradnik „Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność”. To książka, która na pierwszy rzut oka może wydawać się zwykłym poradnikiem. Jednakże w treści tego utworu znajduje się wiele interesujących przekazów, dzięki którym można odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób kształtować swoją seksualność, aby być osobą zadowoloną ze swojego życia intymnego. Roberta Rossi porusza kontrowersyjne zagadnienia związane z kobiecą seksualnością, jak również przełamuje tematy tabu. Jej poradnik przedstawia lęki, problemy i choroby, które powodują zaburzenia w sferze seksuologicznej u kobiet w różnym wieku.

Seksualność człowieka według Rossi


Szeroko komentowany poradnik Roberty Rossi to nie jedyny dorobek naukowy tej seksuolożki i psychoterapeutki. Warto wspomnieć, że autorka bierze regularny udział w wielu konferencjach naukowych, a także spotkaniach poświęconych tematyce i różnym zagadnieniom dotyczącym seksualności osób. Roberta Rossi jest autorką wielu artykułów, które ukazują się na portalu Repubblica.it, jak również popularnego od wielu lat czasopisma „Mind”. Publikowane tam treści stanowią nie tylko przedstawienie naukowych tez, dotyczących zaburzeń seksualnych, ale również w sposób interesujący traktują o tematyce różnego typu zachowań w sferze erotycznej.

Lista książek: Roberta Rossi

30,59 zł 30,59 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

26,99 zł 26,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna