Ryszard Koziołek

Lista książek

Dobrze się myśli literaturą - Ryszard Koziołek | mała okładka
-42 %

Dobrze się myśli literaturą

Ryszard Koziołek

"Dobrze się myśli literaturą" to zbiór esejów o praktykowaniu wiary w literaturę, rozumianą jako konieczność mówiącego człowieka. Ryszard Koziołek przekonuje, że ilekroć próbujemy coś wyjaśnić, porozumieć się z innym lub wyrazić własne emocje, jesteśmy skazani na literaturę.

Więcej

34,90 zł

20,24 zł

Dobrze się myśli literaturą

Ryszard Koziołek

„Dobrze się myśli literaturą” to zbiór esejów o praktykowaniu wiary w literaturę, rozumianą jako konieczność mówiącego człowieka. Ryszard Koziołek przekonuje, że ilekroć próbujemy coś wyjaśnić, porozumieć się z innym lub wyrazić własne emocje, jesteśmy skazani na literaturę. Czynimy to również bez lektury, ale – jak przekonuje autor – czytanie ulepsza nasze myślenie i mowę.
W myśleniu literaturą autor sięga[...]

Więcej

39,90 zł

23,71 zł

Ciała Sienkiewicza Studia o płci i przemocy Studia o płci i przemocy - Ryszard Koziołek | mała okładka
-42 %

Ciała Sienkiewicza Studia o płci i przemocy Studia

Ryszard Koziołek

„Ciała Sienkiewicza” to książka napisana z zachwytu i ze złości na Sienkiewicza. Zachwyt budziła i budzi Sienkiewiczowska sztuka opowiadania, swoisty popęd narracyjny, który nadaje tej prozie wspaniałe tempo i zniewalający styl. Jego czytelnicy rekrutowali się ze wszystkich grup i klas społecznych, a popularność, jaką osiągnął w Polsce i w świecie, pozostaje nieosiągalna dla polskich pisarzy. Wiedział dosko[...]

Więcej

49,90 zł

28,94 zł