Sally Rooney

Sally Rooney urodziła się w 1991 roku. Jest irlandzką pisarką młodego pokolenia.

Ukończyła studia z literatury angielskiej i amerykańskiej w Trinity College w Dublinie, gdzie nadal mieszka, pracuje i tworzy teksty do magazynu literackiego "The Stinging Fly".

Jej najnowsza książka "Normalni ludzie" ukazała się we wrześniu 2018 roku i szybko zyskała wielką popularność, zyskując miano książki roku przez takie czasopisma jak "Daily Telegraph" czy "Guardian".

Lista książek

Nowość
Rozmowy z przyjaciółmi - Sally Rooney | mała okładka
-23 %

Rozmowy z przyjaciółmi

Sally Rooney

Powieść jednej z najważniejszych współczesnych pisarek i autorka świetnie przyjętej w Polsce powieści „Normalni ludzie”!

Mieszkająca w Dublinie Frances ma dwadzieścia jeden lat i chłodny umysł obserwatorki. Jest studentką i początkującą pisarką; ze swoją najlepszą przyjaciółką i byłą dziewczyną Bobbi występuje na slamach poetyckich. Przypadkowa znajomość z Melissą, popularną dziennikarką, której mąż Nick [...]

Więcej

42,99 zł

32,99 zł

Normalni ludzie - Sally Rooney | mała okładka
-28 %

Normalni ludzie

Sally Rooney

Jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku!

Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w Normalnych ludziach opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa.

Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, choć pochodzą z dwóch różnyc[...]

Więcej

39,99 zł

28,60 zł