Sonia Fernández-Vidal

Sonia Fernández-Vidal urodziła się 8 marca 1978 roku w Barcelonie w Hiszpanii. To pisarka i doktor nauk optycznych oraz informacji kwantowych. Autorka ukończyła Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie, gdzie obecnie jest profesorem na wydziale fizyki. Pisarka zajmuje się literaturą dziecięcą. Pracowała w prestiżowych ośrodkach, takich jak CERN, ICFO. Autorka jest współzałożycielką i dyrektorem ds. innowacji w firmie konsultingowej Gauss & Neumann. W 2017 roku czasopismo „Forbes” uznało Fernἁndez-Vidal za jedną z najbardziej kreatywnych osób na świecie.

Sonia Fernandez-Vidal – autorka trylogii, która odmieniła świat


Hiszpańska pisarka ma na swoim koncie trylogię „La puerta de los tres cerrojos”. W Polsce odnaleźć można ją pod tytułem „Drzwi o trzech zamkach”, w tłumaczeniu Joanny Ostrowskiej. Książka wydana była w 2022 roku przez wydawnictwo Znak emotikon. Jest to pierwszy tom trylogii publikowanej już w 17 krajach. W Hiszpanii została wydana w 2011 roku i utrzymywała się na liście bestsellerów wiele miesięcy. Kolejne części to: „La puerta de los tres cerrojos 2. La senda de las Quatro fuerzas” i „La puerta de los tres cerrojos 3. Los cinco reinos enteros”.

Sonia Fernandez-Vidal– inne powieści


Autorka ma również na swoim koncie książkę pt. „Quantic Love”, wydaną w 2012 roku. Powieść ta także znajdowała się na listach bestsellerów. Wydana została przez wydawnictwo Editorial La Galera. Trzecią pozycją, jaką opublikowała ta autorka w 2013 roku, jest „Desayuno con Particulas”. Książka powstała we współpracy z dziennikarzem Francesc Miralles. W Polsce dostępna jest pod tytułem „Przygody w kwantowej krainie”. Wydana została 26 września 2013 przez wydawnictwo Bellona.

Lista książek: Sonia Fernández-Vidal

Bestseller

7,00 zł 7,00 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna

32,55 zł 32,55 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Przygody w kwantowej krainie - Sonia Fernández-Vidal | mała okładka

Przygody w kwantowej krainie

Sonia Fernández-Vidal

6.6 / 10 (20 ocen)

19,90 zł 19,90 zł - najniższa cena 19,90 zł - cena detaliczna