Stanisława Fleszarowa-Muskat

Lista książek

Mistrzyni Powieści Obyczajowej. Tom 7

Stanisława Fleszarowa-Muskat

"Powrót do miejsc nieobecnych" to powieść przepełniona erotyzmem i głęboką refleksją nad życiem. Znany pisarz wyjeżdża z Warszawy w podróż sentymentalną do niewielkiego miasteczka w Wielkopolsce, gdzie spędził dzieciństwo i wczesną młodość.

Więcej

5,00 zł

Mistrzyni powieści obyczajowej. Tom 29

Stanisława Fleszarowa-Muskat

Wiatr od lądu to pierwsza z powieści tworzących trylogię o ludziach, którzy nieznaną rybacką wioskę przekształcili w nowoczesny port i miasto Gdynia. Autorka przenosi tu czytelnika w lata międzywojenne, kiedy zapadła decyzja o budowie polskiego "okna na świat". Jak zwykle u tej pisarki - wielka historia opisywana jest z bliskiej perspektywy, przez indywidualne, zawiłe losy bohaterów, ich uczucia i emocje, rozczarowania i sukcesy.

Więcej

5,00 zł

Kochankowie róży wiatrów

Stanisława Fleszarowa-Muskat

"Kochankowie róży wiatrów" to kontynuacja losów bohaterki powieści "Milionerzy". To samo środowisko mieszkańców Wybrzeża, podobne problemy, dramaty, radości i emocje.

Więcej

6,90 zł

Wiatr od lądu. Część 2

Stanisława Fleszarowa-Muskat

"Wiatr od lądu" to pierwsza z powieści tworzących trylogię o ludziach, którzy nieznaną rybacką wioskę przekształcili w nowoczesny port i miasto Gdynia. Autorka przenosi tu czytelnika w lata międzywojenne, kiedy to zapadła decyzja o budowie polskiego "okna na świat".

Więcej

6,90 zł

Czterech mężczyzn na brzegu lasu 3

Stanisława Fleszarowa-Muskat

Autorka przenosi nas w wiejski pejzaż, gdzie pachnie dojrzałym lasem, jabłkami, soczystą trawą, brzęczą pszczoły i świerszcze, lśni rzeka. Ale to dopiero tło do opowieści o ludziach, ich osobistych dramatach i radościach. Jest to książka o przywiązaniu do drugiego człowieka i do ziemi, o trudnym wyborze między nowoczesnością a własnymi korzeniami, wreszcie o dumie i różnych odcieniach miłości.

Magdalena vo[...]

Więcej

32,90 zł

Dwie ścieżki czasu

Stanisława Fleszarowa-Muskat

Bohaterami książki są dwa pokolenia Polek i mieszkańców dalekiej Italii, których losy splatają się w przedziwny sposób.
Jest to kolejna książka Stanisławy Fleszarowej-Muskat, mistrzyni powieści obyczajowej znad Bałtyku.

Więcej

32,90 zł

28,38 zł

Milionerzy

Stanisława Fleszarowa-Muskat

Historia miłości i zdrady w rodzinie Danielewiczów, mieszkającej w Gdańsku przy ulicy Rajskiej. Adaptacja popularnej opowieści radiowej z 1960 roku.

Teresa pracuje w Gdynia Radio, Adam jest lekarzem w stoczni gdańskiej, są zgodnym i kochającym się małżeństwem, wychowującym sześcioletniego syna Krzysia. W ich rodzinę wkradają się jednak nowe uczucia, pojawia się zdrada i kłamstwo. Okazuje się, że miłość i s[...]

Więcej

40,00 zł