Stephen Baxter

Stephen Baxter urodził się 13 listopada 1957 roku w Liverpoolu. Jest brytyjskim pisarzem hard science fiction, posiada tytuły naukowe z matematyki i inżynierii.

Pisarz pozostaje pod silnym wpływem pioniera literatury science fiction - H.G. Wellsa, a od 2006 roku pełni funkcję wiceprezesa międzynarodowego Towarzystwa H.G. Wellsa.

"Statki czasu", powieść będąca autoryzowaną kontynuacją "Wehikułu czasu" jest uznawana za jego najlepszą książkę, zdobyła Nagrodę Cambella, Nagrodę BSFA, a także zyskała nominację do Nagród Hugo i Nebula.

Lista książek

Długa utopia - Stephen Baxter, Terry Pratchett  | mała okładka
-43 %

Długa utopia

Stephen Baxter, Terry Pratchett

Jest połowa XXI wieku. Po ogromnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone, ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię. Społeczeństwo ewoluuje, na zniszczonej Ziemi Podstawowej i poza nią. Pojawiają się nowe wyzwania.

Więcej

32,00 zł

18,37 zł

Długi Mars - Stephen Baxter, Terry Pratchett  | mała okładka
-43 %

Długi Mars

Stephen Baxter, Terry Pratchett

Trzecia część bestsellerowej serii autorstwa mistrza fantasy Terry’ego Pratchetta oraz Stephena Baxtera.
Połączone talenty wybitnego brytyjskiego pisarza Terry’ego Pratchetta i giganta brytyjskiej science fiction Stephena Baxtera przynoszą nam nowy oszałamiający tom bestsellerowego cyklu.

Więcej

32,00 zł

18,37 zł

Długa wojna - Terry Pratchett, Stephen Baxter  | mała okładka
-43 %

Długa wojna

Terry Pratchett, Stephen Baxter

Jeden świat to za mało…Długa Ziemia stoi otworem. Ludzkość rozprzestrzeniła się po niezliczonych światach, a flotylle sterowców łączą je, wspomagając wyprawy badawcze, wymianę handlową i rozwój kultury. Jednak gdy cała ludzkość kształtuje Długą Ziemię, ona sama też wpływa na ludzi. A zbliża się punkt kolizji kilku ważnych kryzysów.

Więcej

32,00 zł

18,37 zł

Długa Ziemia

Terry Pratchett, Stephen Baxter

Genialne poczucie humoru w świecie science fiction!

„Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Opowieść przenosi czytelników na krańce Ziemi i o wiele dalej. Wystarczy jeden krok...

Więcej

32,00 zł

23,18 zł

Proxima

Stephen Baxter

XXVII wiek. Przyszłość ludzkości w tej galaktyce wydaje się niemal nieograniczona…
Są w niej setki milionów czerwonych karłów, które posiadają planety nadające się do zamieszkania przez ludzi. Taki właśnie jest świat Proxima Centauri. Dla ludzkości może oznaczać nadzieję na przetrwanie, bo toczące nieustanne wojny między sobą przeludnione kolonie na Marsie i Merkurym z pewnością tego nie gwarantują.
Ale naj[...]

Więcej

39,90 zł

28,91 zł

Masakra ludzkości - Stephen Baxter | mała okładka
-24 %

Masakra ludzkości

Stephen Baxter

Błyskotliwa kontynuacja klasycznej Wojny światów H.G. Wellsa
Minęło czternaście lat od inwazji Marsjan. Ludzkość rozwinęła się, cały czas obserwując niebo, choć żyje w przekonaniu, że dysponuje wiedzą, jak można sobie poradzić z zagrożeniem ze strony Obcych. Marsjanie są nieodporni na ziemskie zarazki. Wojsko jest przygotowane. Poznanie urządzeń znalezionych w pozostałych po Marsjanach Machinach Bojowych or[...]

Więcej

47,90 zł

36,36 zł

Ultima - Stephen Baxter | mała okładka
-24 %

Ultima

Stephen Baxter

Fascynująca powieść science fiction o eksploracji alternatywnych wszechświatów i głębokich otchłani czasu
Na planecie Per Ardua krążącej wokół gwiazdy Proxima odkryto artefakty obcych - Włazy, które pozwalają ludziom pokonywać lata świetlne, jakby wkraczali do innego pokoju. Ale ta nowo odkryta łatwość podróżowania w przestrzeni ma konsekwencje....
Gdy ludzkość odkrywa prawdziwą naturę wszechświata, ujawnia[...]

Więcej

45,00 zł

34,14 zł