Tomasz Małkowski

Tomasz Małkowski (ur. 1966 r. w Gdańsku) jest nagradzanym pisarzem i cenionym autorem podręczników do historii dla gimnazjum. Poszukiwacze zaginionej wazy są jego pierwszą powieścią dla dzieci (Gdzie jest zamek? to jej kontynuacja). Opublikował też powieść dla dorosłych Kręgi piekła, kręgi nieba. Mieszka z żoną i dziećmi w Gdańsku. W wolnym czasie odbywa długie piesze wycieczki ze swoim jamnikiem i uczy się języków obcych.

Lista książek

Gdzie jest zamek?

Tomasz Małkowski

Drugi tom przygód jedenastoletniego Kuby, jego dwuletniej siostry Basi, gadającej lampy Melanii i jamnika Racucha, znanych z powieści Poszukiwacze zaginionej wazy.
Bohaterowie znów muszą ratować świat przed najczarniejszym z czarnych charakterów. Tym raz

Więcej

27,00 zł

18,36 zł

Poszukiwacze zaginionej wazy

Tomasz Małkowski

Wreszcie mamy pełną magii, przygodową, fantastycznie opowiedzianą historię toczącą się tu i teraz, w XXI wieku w Polsce. Kuba Morawski, uczeń pierwszej klasy gimnazjum, ma przed sobą niezwykłe zadanie. Razem ze swoim jamnikiem Racuchem, dwuletnią siostrą

Więcej

25,00 zł

16,99 zł

O Kamilu który patrzy rękami - Tomasz Małkowski | mała okładka
-40 %

O Kamilu który patrzy rękami

Tomasz Małkowski

Pięcioletni Kamil jest niewidomy. Ale czy to powód, żeby się go bać, litować nad min albo natrętnie o niego troszczyć?
Stanowczo nie! On sam całkiem dobrze sobie radzi i jak każdy chłopiec miewa szalone pomysły i niezwykłe przygody. Wspólnie ze starsza siostrą Zuzią świetnie się bawią, robią sobie psikusy, a kiedy trzeba - stają za sobą murem.
Książka oswaja z nieznanym światem, w którym patrzy się rękami.[...]

Więcej

26,90 zł

16,16 zł

7 x Gdańsk Przewodnik dla młodych odkrywców - Tomasz Małkowski | mała okładka
-40 %

7 x Gdańsk Przewodnik dla młodych odkrywców

Tomasz Małkowski

Zapraszamy do Gdańska na rodzinne wycieczki po mieście i okolicach. Siedem tras, a po drodze mnóstwo niezwykłych zakątków do poznania, słynnych zabytków do zwiedzenia i zaskakujących zagadek do rozwiązania.
Przewodnik 7 x Gdańsk to intrygująca komiksowa forma, wciągające opowieści i wiele ciekawostek w sam raz dla młodych odkrywców.

Więcej

34,90 zł

20,96 zł

Podróże w czasie Historia 7 Podręcznik Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Podręcznik jest częścią chronologicznego kursu historii, który zaczynać się będzie w klasie 5, a kończyć w 8. Na klasę 7 przypada materiał od kongresu wiedeńskiego do paktu Ribbentrop–Mołotow.

Podręcznik wyróżnia się wciągającą narracją autorską oraz doskonale dobranymi i opracowanymi tekstami źródłowymi. Znajdują się w nim bardziej rozbudowane infografiki (w porównaniu do poprzedniej wersji Podróży w czas[...]

Więcej

32,90 zł

30,48 zł

Podróże w czasie Historia 7 Zeszyt ćwiczeń Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Układ zeszytu ćwiczeń dla klasy 7, podobnie jak pozostałych zeszytów, odpowiada treściom zawartym w podręczniku. Jest to wygodne i korzystne z punktu widzenia efektywności nauki, bo pomaga na bieżąco ćwiczyć te umiejętności, które są ważne ze względu na tok lekcji.

Więcej

12,50 zł

Podróże w czasie Historia 4 Zeszyt ćwiczeń Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Zeszyt ćwiczeń został przygotowany do każdej lekcji z podręcznika. Zadania w zeszycie ćwiczeń dla klasy 4 wykorzystują naturalną ciekawość poznawczą dzieci. Autor zwrócił także uwagę na potrzebę kształcenia podstaw warsztatu młodego historyka – umiejętności czytania tekstów źródłowych, analizy map, utrwalania wiedzy o postaciach, wydarzeniach i datach.

Więcej

12,50 zł

Historia 4 Podróże w czasie Podręcznik Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

W myśl nowej podstawy programowej klasa 4 stanowi oddzielny etap nauki historii – propedeutyczny. Podręcznik Podróże w czasie wprowadza uczniów w zagadnienia historii i zapoznaje z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów Polski. Składa się z 25 tematów obowiązkowych oraz 11 dodatkowych do wyboru – wszystkie ułożone są chronologicznie.

Atutami książki są doskonale opracowane teksty – autorski Tomasza Małkows[...]

Więcej

27,50 zł

27,45 zł

Historia 5 Podróże w czasie Podręcznik Szkoła podstawowa - Tomasz Małkowski | mała okładka
-20 %

Historia 5 Podróże w czasie Podręcznik Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Nowy podręcznik dla klasy 5 jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od 2017 roku. Książka spełnia wszystkie formalne wymogi stawiane podręcznikom przez nową ustawę oświatową.

Podręcznik jest pierwszą częścią chronologicznego kursu historii. Obejmuje materiał od prehistorii do XV wieku.

Książka wyróżnia się ciekawą, a jednocześnie rzeczową narracją autorską oraz doskonałym wyborem tekstów źródłowych[...]

Więcej

34,20 zł

27,45 zł

Historia 5 Podróże w czasie Zeszyt ćwiczeń Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Zeszyt ćwiczeń ma ten sam układ treści co podręcznik. W zeszycie znajdują się zadania do każdej lekcji, kształcące między innymi umiejętności czytania tekstów źródłowych i analizy map oraz pomagające utrwalić wiedzę o postaciach, wydarzeniach i datach.

Więcej

11,80 zł

Historia 8 Podróże w czasie Podręcznik Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Nowy podręcznik dla klasy 8 jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od 2017 roku. Książka spełnia wszystkie formalne wymogi stawiane podręcznikom przez nową ustawę oświatową.

Podręcznik jest ostatnią częścią chronologicznego kursu historii, który zaczyna się w klasie 5. Na klasę 8 przypada materiał od wybuchu II wojny światowej do współczesności.

Więcej

32,90 zł

30,48 zł

Historia 8 Podróże w czasie Zeszyt ćwiczeń Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Zeszyt ćwiczeń ma ten sam układ treści co podręcznik. W zeszycie znajdują się zadania do każdej lekcji, kształcące między innymi umiejętności czytania tekstów źródłowych i analizy map oraz pomagające utrwalić wiedzę o postaciach, wydarzeniach i datach.

Więcej

11,80 zł

Podróże w czasie Historia 3 Zeszyt ćwiczeń Gimnazjum - Tomasz Małkowski | mała okładka
-50 %

Podróże w czasie Historia 3 Zeszyt ćwiczeń Gimnazjum

Tomasz Małkowski

Zeszyt ćwiczeń zawiera 36 zestawów ćwiczeń, przeznaczonych dla uczniów korzystających z podręcznika dla klasy 3 gimnazjum, autorstwa Tomasza Małkowskiego i Jacka Rześniowieckiego.
Ćwiczenia - ciekawe ćwiczenia pomogą utrwalić wiedzę, nauczą interpretowania tekstów źródłowych oraz analizowania map.
Testy - tematy powtórzeniowe, opracowane w formie wzorowanej na testach egzaminacyjnych - przygotują do klasówk[...]

Więcej

12,50 zł

6,25 zł

Wehikuł czasu Historia i społeczeństwo 6 Podręcznik Szkoła podstawowa - Tomasz Małkowski | mała okładka
-50 %

Wehikuł czasu Historia i społeczeństwo 6 Podręcznik Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Wehikuł czasu - nowa seria, zgodna z najnowszą podstawą programową.
Podręcznik w komplecie z multipodręcznikiem - cyfrowym podręcznikiem interaktywnym. Kupując ten komplet otrzymujesz roczny dostęp do multipodręcznika.

Multipodręcznik to cyfrowy odpowiednik podręcznika drukowanego, wzbogacony o zadania interaktywne i animacje. Jest dostępny z każdego miejsca, gdzie jest komputer z internetem. Uczeń w domu [...]

Więcej

27,50 zł

13,75 zł

Wehikuł czasu Historia i społeczeństwo 6 Zeszyt ćwiczenia Szkoła podstawowa - Tomasz Małkowski | mała okładka
-48 %

Wehikuł czasu Historia i społeczeństwo 6 Zeszyt ćwiczenia Szkoła podstawowa

Tomasz Małkowski

Jak pomaga opanować wiadomości?
Zadania odzwierciedlają zagadnienia poruszane w podręczniku – taki układ sprawia, że uczeń może ćwiczyć, wykorzystując wiedzę przyswojoną na lekcji. W ten sposób lepiej utrwala materiał. Zapamiętane informacje łatwiej mu usystematyzować dzięki specjalnym zadaniom gromadzącym wiadomości z całych rozdziałów.

Jak uatrakcyjnia prace domowe?
Humorystycznymi dialogami, anegdotami,[...]

Więcej

12,50 zł

6,47 zł

Ojcze Józefie

Tomasz Małkowski

Tomasz Małkowski (rocznik 1966) - z wykształcenia pedagog specjalny (ks. Twardowski powiedziałby "od głupich dzieci"), z zawodu autor podręczników szkolnych do historii, z zamiłowania twórca powieści dla dzieci i dorosłych. "Ojcze Józefie" to jego czwarta książka "niepodręcznikowa", wcześniej napisał dwie powieści dla młodszych czytelników (wydane przez SIW Znak) i jedną dla starszych (IW Pax). Mieszka z ro[...]

Więcej

39,90 zł