Weronika Murek

Weronika Murek urodzona w 1989 roku. Mieszka w Katowicach, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Zadebiutowała książką „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”, który został uznany za jeden z najlepszych 2015 roku. W tym samym roku autorkę nominowano do Paszportu „Polityki” w kategorii literatura oraz zdobyła Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną za sztukę „Feinweinblein”. Rok później została nominowana później do Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Literackiej Nike. W 2016 roku otrzymała również Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza.

Lista książek

Feinweinblein Dramaty - Weronika Murek | mała okładka
-40 %

Feinweinblein Dramaty

Weronika Murek

Tuż po debiucie pisano o niej, że spadła na polską scenę literacką niby meteoryt. Oryginalność jej wyobraźni, wyczucie dramaturgiczne, a przede wszystkim niezwykły słuch językowy i niepowtarzalne poczucie humoru zwróciły uwagę jury największych nagród, między innymi Nagrody im. Witolda Gombrowicza za debiut czy Nagrody Literackiej Nike.

Weronika Murek, autorka zbioru opowiadań „Uprawa roślin południowych m[...]

Więcej

34,90 zł

20,83 zł

Uprawa roślin południowych metodą Miczurina - Weronika Murek | mała okładka
-40 %

Uprawa roślin południowych metodą Miczurina

Weronika Murek

Witajcie w świecie nieokiełznanej wyobraźni i nieskrępowanej swobody literackiej. Oto bohaterowie z piekła rodem, balansujący na granicy jawy i snu, życia i śmierci. Kasztaniarz i kosmonauta, trumna z generałem Sikorskim i przygłucha Matka Boska w blasku telewizora dziergająca Jezusowe skarpety. W oszalałym świecie nikogo nie dziwi podwieczorek zapoznawczy dla zmarłych ani teatrzyk oświaty sanitarnej. Weron[...]

Więcej

34,90 zł

20,83 zł