21 lekcji na XXI wiek - Harari Yuval Noah | okładka
Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-10-30

ISBN: 978-83-080-6585-3
EAN: 9788308065853
Tytuł oryginalny: 21 Lessons for the 21st Century
Liczba stron: 459
Format: 152x233mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Michał Romanek

49,90 zł 33,22 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?
Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra.
Yuval Noah Harari, słynny izraelski historyk i wizjoner, w swej najnowszej książce skupia się nie na przeszłości ani na możliwej przyszłości gatunku ludzkiego, lecz na problemach, w obliczu których stoimy obecnie.
21 lekcji na XXI wiek to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy.
Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie?
Harari, jak zwykle, stawia prowokacyjne pytania, ale i udziela błyskotliwych odpowiedzi, dzięki którym nasz coraz bardziej rozpędzony XXI wiek wydaje się choć trochę pojmowalny przez ludzki rozum.
Książka 21 lekcji na XXI wiek zamyka hat trick Harariego... Jak zawsze jego tekst jest niezwykle elegancki, ludzki, ujmujący, a często też ironiczny.
Caroline Sanderson, „The Bookseller”

21 lekcji na XXI wiek - audiobook

Profil Yuval Noah Harari w serwisie Instagram

Inni klienci sprawdzali również

W krainie wodospadów - Sofia Caspari | mała okładka
-32 %

W krainie wodospadów

Sofia Caspari

7.1 / 10 (136 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

Leśna polana - Katarzyna Michalak | mała okładka
-32 %

Leśna polana

Katarzyna Michalak

7.6 / 10 (1195 ocen)

36,90 zł

24,99 zł

34,90 zł

23,73 zł

39,90 zł

26,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

Przebłyski - Smith Zadie | mała okładka
-32 %

Przebłyski

Zadie Smith

5.8 / 10 (79 ocen)

34,99 zł

23,79 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

teraźniejszość pod lupą

2019-02-18
Ta książka to teraźniejszość rozłożona na części pierwsze w bardzo precyzyjny sposób. Świetnie posługuje się trafnymi porównaniami i alegoriami. Bardzo podoba mi się, że autor tylko przewiduje jak może wyglądać przyszłość na podstawie obecnej kondycji Świata. Dzisiejsze czasy są zbyt złożone, aby coś przewidzieć i wziąć to za pewnik, jednoczeście książka pozbawiona jest gdybania za co daje jej największy plus!

Mistrzostwo

2019-02-18
Jestem pod wrażeniem, tego dzieła... bo z pewnością tak to mozną można nazwać. Polecam Wszystkim.

9/10

2019-02-18
Książka pozwala na ułożenie tego co już wiemy o świecie w kwestii religii,  globalizacji czy terroryźmie. Warto podkreślić, że Harari jest historykiem, ale nie dał odczuć tego w swojej książce, ponieważ czyta się ją szybko i bardzo przyjemnie.  Oczywiście posiada pewne minusy, ale w ostatcznym rozrachunku wychodzi zwycięsko. Nie chce zdradzać, potemcjalnym czytelnikom, co dokładnie kryje się pod tymi minusami. Co mogę obiecać, każdemu kto zdecyduje się na lekture, nie będzie żałował. 

Zachwycająca

2019-02-18
Bardzo interesująca pozycja, ukazująca prawdziwą stronę technologii i religii. Trudno się oderwać! Uczta dla książkoholika.

Najważniejsza książką jaka ukazała się w ostatnim czasie!

2019-02-18
Wbrew temu co sugeruje tytuł, nie są to "typowe" lekcje, autor nie wchodzi na ambonę i nie obwieszcza jak ma wyglądać Świat. To co robi, to bardzo szczególowe przyglądanie się sprawom, które dotyczą każdego z nas. Kryzys liberalnej demokracji, wyzwań demograficznych, dochodu podstawowego czy dalszego rozwarstwiania się społeczeństwa. Swieża, niesamowicie przenikliwia analiza kondycji ludzkości XXI wieku. Zdecydowanie, obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą spojrzeć na Świat w sposób świadomy, pozbawiony stereotypów na kwestie religii, wiary czy imigracji. 

Sprzyja refleksji nad dzisiejszymi czasami

2019-02-18
Jest to moje drugie spotkanie z Hararim, ale z pewnością nie ostatnie! Sam autor mówił że jego książka "Sapiens" jest o naszej przeszłości, ta zaś o naszej przyszłości. Przekrój tematów jest szeroki, nawet jeśli niektóre kwestie nie zainteresują wszystkich to z jestem przekonana, że znajdzie w niej coś dla siebie. Prowokuje i zmusza do myślenia, dla wszystkich, którzy głodni są refleksji nad dzisiejsztm Światem. Muszę przyznać że, forma też przypadła mi do gustu, ponieważ jest to bardziej zbiór esejów niż jeden zwarty tekst, ułatwia to podzielenie lektury na wygodne dla siebie partie. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.