Boskie. Włoszki, które uwiodły świat - Maciej Brzozowski | okładka
Znak Horyzont

Boskie. Włoszki, które uwiodły świat Maciej Brzozowski

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-08-08

ISBN: 978-83-240-4155-8
EAN: 9788324041558
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Format: 135x210mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Rok wydania: 2016

39,90 zł 17,96 zł

Produkt niedostępny

Opis

Oto boskie Włoszki, które świat pokochał. I znienawidził.

Zachwycające, namiętne, niebezpieczne. Kobiety sukcesu, władczynie trendsetterki. Ich życiorysy zapewniłyby dostatnie życie hollywoodzkim scenarzystom.

Carla Bruni żyje jak księżniczka z francusko-włoskiej bajki. Prasa z zapartym tchem czyha na jej potknięcia.
Luisa Casati jest drugą po Matce Boskiej najczęściej portretowaną kobietą w historii.
Sonia Gandhi, córka murarza, porzuca wszystko dla miłości. Nie spodziewa się, że ta decyzja postawi ją na czele największej partii na świecie.
Katarzyna Medycejska zmusza kobiety do noszenia gorsetów. Nawet nocą. 33 centymetry to wymagany przez królową obwód talii.
Jadwiga Toeplitz-Mrozowska w podkieleckiej wsi marzy o sławie. Dzięki uporowi trafia na salony elity finansowej i intelektualnej Królestwa Włoch.


Maciej A. Brzozowski, autor bestsellerowej książki Włosi. Życie to teatr, znawca i miłośnik Półwyspu Apenińskiego, tym razem przyjrzał się niezwykłym kobietom i zabiera nas w podróż do ich świata.

Ciekawostki historyczne

On miał władzę i wpływy. Ona była najpiękniejszą kobietą na kontynencie. Był też ten trzeci, który miał sprytny plan. Gdy historia przyspiesza, najważniejsze decyzje mogą zapadać w cesarskiej alkowie! Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Lepiej się pomodlić i zaaplikować sobie zioła, czy najeść się ziemniaków i natrzeć tłuszczem kozy? A może warto sprawdzić, czy mąż nie ma francy? W epoce renesansu spragnieni potomka małżonkowie musieli wziąć wiele rzeczy pod uwagę… Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Włoszki, które mnie uwiodły

2016-10-05
Maciej A. Brzozowski jest specjalistą w swojej dziedzinie. Italianista, tłumacz (m.in. Andrei Camillerego), popularyzator wiedzy o Włoszech, autor książki „Włosi. Życie to teatr". Sięgając po „Boskie. Włoszki, które uwiodły świat" mamy więc pewność, że to książka nie tylko pasjonata, ale i fachowca.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.