Historia bez cenzury - Wojciech Drewniak | okładka
Historia Bez Cenzury

Historia bez cenzury Wojciech Drewniak

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
EAN: 9788324034529
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Historia Bez Cenzury
Format: 135x210mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Rok wydania: 2016
Zajrzyj do środka

36,90 zł 24,99 zł

Oszczędzasz 11,91 zł
-32 %
Wyślemy w ciągu 24h

 

 

 

Opis

"Historia bez cenzury" - widziałeś? Teraz możesz wziąć do ręki!

OSTRZEŻENIE!


Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe.

Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z czytania… chociaż pewnie będziesz żałować.


Po co ta książka, skoro wszystko jest w internetowym programie? Tak się składa, że nie wszystko. Nie da się w piętnastominutowym odcinku opowiedzieć o jakimś władcy od początku do końca. Wiele ciekawych i ważnych rzeczy musimy sobie darować. W tej książce dostajecie Historię Bez Cenzury w wersji full wypas. Nie było żadnych ograniczeń długości tekstu. Mogłem pisać do momentu, aż poczułem: „Ok, Wojtas, to chyba wszystko”.

Wojtek DrewniakNie znasz jeszcze programu "Historia bez cenzury"? Kliknij tutaj!

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Nie znacie Historii Bez Cenzury? Sprawdźcie!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Fałszywy obraz Czarnieckiego

2019-01-29
Podziwiam talent, skojarzenia i sugestywność. Ale odcinek o Czarnieckim to się nie udał - nie trawię tej postaci! - złodziej, okradający własnych żołnierzy z żołdu, mierny wódz - więcej bitew przegrał, niż wygrał - umiał tylko dowodzić jazdą, a brawurą narażał własnych żołnierzy na śmierć (zwłaszcza przy próbach zdobywania zamków). Pod Połonką było trzech dowódców. A najwspanialsze zwycięstwo w 1660 r. odniósł Lubomirski pod Cudnowem! Lubomirski nie został hetmanem, dlatego że był magnatem, ale że w czasie potopu, to on głównie kierował obroną narodu przed Szwedami - oprócz walki zbrojnej, walczył też na arenie politycznej. Komentarz, że Lubomirski "odwdzięczył się królowi za hetmana", jest kontynuacją nikczemnej propagandy dworu Ludwiki Mari, powielonej i utrwalonej przez Sienkiewicza. Można z poczuciem humoru mówić o postaciach historycznych, ale dla Lubomirskiego to był dramat. Zachęcam do zapoznania się z moim cyklem, rozpoczętym u mnie na Facebooku 23 września 2017 r., z okazji bitwy pod Białą Cerkwią, w której Polacy nie wzięli udziału - wtedy upadła I Rzeczpospolita. A co do Szczodrego - to buta okazana kuzynowi Laszlo z tym koniem, była wiele lat wcześniej - to się nie trzyma logiki, żeby wygnany król, proszący o łaskę, tak się zachowywał. Po tej zniewadze, węgierscy możni nie chcieli go wpuścić na teren Węgier, ale szlachetny (święty) władca okazał swemu kuzynowi miłosierdzie.

Humorystyczna historia Polski. Historia Bez Cenzury w wersji książkowej

2016-03-29
Wojciech Drewniak jest autorem kanału na portalu YouTube, pod tytułem „Historia Bez Cenzury". Jest również autorem książki pod tym samym tytułem. Autor w humorystyczny sposób, a do tego bardzo rzetelnie, przedstawia ważne wydarzenia z historii Polski. Jak głosi sam tytuł, jest to historia bez cenzury, czyli nie pozostają pominięte kwestie dotyczące morderstw, seksu, walki o wpływy, władzę i tym podobne. To, czego w szkolnych podręcznika z pewnością nie znajdziemy.

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.