Jak mniej myśleć  Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych - Christel Petitcollin | okładka
Feeria

Jak mniej myśleć Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Christel Petitcollin

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-04-24

ISBN: 978-83-722-9839-3

Tytuł oryginalny: Je pense trop

Liczba stron: 232

Wydawnictwo: Feeria

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 37,90 zł

Tłumaczenie: Krystyna Arustowicz

37,90 zł 23,95 zł


Opis

• Za dużo myślę.
• Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.
• W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu.
• Mam wrażenie, że jestem z innej planety.
• Nie mogę sobie znaleźć miejsca.
• Czuję się niezrozumiany.

Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg – właśnie ten, który myśli zbyt wiele – to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1!
Ale bolid wyścigowy nie jest zwykłym samochodem. Gdy prowadzi go jakiś niezdara, może się okazać kruchy i niebezpieczny. Potrzebuje kierowcy najwyższej klasy i toru na swoją miarę, by wykorzystać swój potencjał.
Do tej pory to mózg wiódł cię po wertepach. Czas jednak, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.

Facebook

 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

WOW

2019-04-17

Książkę Jak mniej myśleć polecił mi mój terapeuta. Jako osoba, którą otaczały wszelkie formy wrażliwości- od nadrażliwości do przewrażliwienia spotykam się częso z tym, że uaprcie analizuję różne sytuacje, zachowania ludzi.....nawet gdy nie jest to koniczne. Dotychczas pochłaniało mi to wiele energii życiowej... dzięki tej książce i pomocy specjalisty staram się odróżniać rzeczy ważne od nieważnych. Nie każdy zasługuje na to, by poświęcać mu uwagę i nie każda rzecz jest warta tego, by analizować ją setki razy. Trudna sztuka, ale do nauczenia.

 

Chciałbym zachęcic do przeczytania osoby które po mojej krótkiej opinii czują ,że mają podobny problem- nie pożałujecie.

Godna polecenia!!

2019-04-17 Jeśli czasem czujesz się niezrozumiany przez ludzi, a zwłaszcza kąg bliskich przyjaciół czy rodziny...autorka spieczy z pomocą. Doskonalewie jak to jest. Czytając książkę Christel Petitcollin ma się wrażenie jakby autorka znała nasze myśli, a zwłaszcza stan, gdy kłębi sie ich za dużo. Treść, którą prezentuje naprawdę trafia do człowieka, a rady aż proszą się o wypróbowanie. Powoli wdrażam je w życie, ale już po krótkim czasie widzę poprawę. Dbajmy o siebie, o swoje zdrowie, ale nie zapominajmy o głowie. Psychiczny komfort to jedna z najważniejszych rzeczy, która powinna nam towarzyszyć na co dzień. Dzięki tej książce zmieniłam sposób myślenia, a zbędne myśli wylądowały w pewnego rodzaju śmietniku i zgadnijcie co-wcale tego nie żałuję! Wręcz przeciwnie, poczułam ulgę, jakby ktoś zabrał mi kilka kilogramów, tylko że z głowy!!!

Skłania do refleksji

2019-04-17 Dostałam tę ksiązkę w prezencie od przyjaciela, który dołączył do niej komentarz: jeśli myślałaś dotychczas, że czasem jesteś z innej planety, ta książka pewnie pozwoli Ci w to uwierzyć! Po takiej zapowiedzi musiałam się przekonać o co chodzi i pospieszyłam z lekturą. "Jak mniej myśleć..." to fantastyczna pozycja, która pozwala na chwilę relaksu osobom, które mają milion mysli na minutę! Pozwala to przejąc kontrolę nad swoim umysłem i stopniowo wyłączać nadmiar wątpliwości rodzących się w głowie. polecam wszystkim, którym zdarza się mieć głowę w chmurach;)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.