Kobieta z wydm - Kōbō Abe  | okładka
Znak

Kobieta z wydm Kōbō Abe

Oprawa twarda
Wydanie: trzecie

Pierwsze wydanie: 2007-02-19

ISBN: 978-83-240-1486-6
EAN: 9788324014866
Opracowanie graficzne: Kuba Sowiński
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Mikołaj Melanowicz

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Stąd nie można uciec. Entomolog z Tokio wyrusza na krótką wyprawę w poszukiwaniu piaskowych owadów. Nie spodziewa się, że na nadmorskich wydmach przydarzy mu się coś niewytłumaczalnego. Uwięziony w pułapce bez wyjścia, z tajemniczą kobietą u boku, dzień po dniu będzie walczył o życie z niszczycielską potęgą piasku. Bezsensowny wysiłek, prowokujące zachowanie kobiety i skomplikowane relacje między dwójką więźniów bardziej przypominają senne majaki niż rzeczywistość. Czy można jeszcze wrócić do normalnego świata?
Niepokojąca Kobieta z wydm, wybitna powieść japońska, należy do kanonu arcydzieł literatury światowej.   50 książek na 50-lecie Znaku Przedstawiamy najlepszy przewodnik po świecie literatury.
Wybitni autorzy, ważne dzieła. Te dobrze znane i te niesłusznie zapomniane.
Kultowe, prowokacyjne i refleksyjne.
Seria 50 na 50 to książki, które po prostu trzeba znać. 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Kobieta z wydm" jako powieśc uniwersalna

2013-09-23
Kobo Abe (1924-1993) to jeden z najbardziej innowacyjnych autorów w powojennej Japonii. Uważany jest za czołowego reprezentanta japońskiego modernizmu powojennego. Na Zachodzie zdobył sławę przede wszystkim wydaną w 1962 powieścią "Kobieta z wydm", za którą otrzymał nagrodę Yomiuri.

Podróż w głąb własnej osobowości

2012-02-14
Kobieta z wydm" wywarła na mnie ogromne wrażenie, imponująca, tajemnicza, skrywa jakiś mroczny urok, wyjątkowo interesująca, choć akcja toczy się powoli, a fabuła jest niezwykle prosta. Jest to powieść o zrozumieniu swojej roli w życiu, o poszukiwaniu własnego "ja" zagubionego w codziennych sprawach, o istocie wolności oraz potrzebie słuszności działań.

Walka z beznadzieją

2011-09-21
Tak się jakoś złożyło, że nie dany mi był do tej pory kontakt z literaturą japońską. Ponieważ na wszystkich serwisach książkowych i na większości blogów triumfy święci Haruki Murakami, logiczne wydawało się, że pierwsze spotkanie z pisarstwem Dalekiego Wschodu to będzie któraś z jego książek. Tymczasem stało się inaczej. Abe Kobo to nieżyjący od prawie dwudziestu lat prozaik z Kraju Kwitnącej Wiśni, którego najbardziej znanym dziełem jest niezbyt obszerna powieść pt. „Kobieta z wydm".

W krainie piasków

2010-07-02
Kōbō Abe, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie japońskich pisarzy urodził się w 1924 roku w Tokio i tam też zmarł w roku 1993. I chociaż można powiedzieć, że z zawodu (wyuczonego) był lekarzem, to jednak swoje życie związał nie z medycyną, a właśnie z literaturą. W 1962 roku światło dzienne ujrzała niezwykła i niejednoznaczna książka Abe - „Kobieta z wydm". Autor podobno pracował nad kolejnymi częściami utworu, jednakże jego wysiłki przerwała śmierć. Może i dobrze, że nie dokończył tej powieści...

Cały świat zamknięty w ziarnku piasku

2008-10-28
Przez karty powieści nieustannie przepływa piasek. Czytając, czujemy go miedzy palcami stóp, w zagięciu łokci, spływa wraz z kropelkami potu po spieczonym karku. Niemal fizyczne doświadczenie sprowokowane lekturą to efekt świetnego pisarstwa Abe Kobo.

O tym, co nas zniewala

2008-09-29
Pamiętacie orwellowski rok 1984? Winston i Julia - dwoje kochanków skrycie buntujących się przeciw Big Brotherowi. Natomiast w japońskiej powieści nawet miłość nie jest wyborem... Zaczyna sie banalnie: młody trzydziestoparoletni nauczyciel, z zamiłowania entomolog, wyrusza nad morze w poszukiwaniu owadów. Zgodnie z jego teorią, to właśnie na piaszczystych wydmach odnajdzie niesklasyfikowane dotąd muszki, zapewne świetnie przystosowane do życia wśród krzemowych drobinek o średnicy 1/8 mm...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.