Kult - Łukasz Orbitowski | okładka
Świat Książki

Kult Łukasz Orbitowski

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-05-15

EAN: 9788381390989
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Świat Książki
Format: 13.5 x 21.5 cm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 27,17 zł

Oszczędzasz 12,73 zł
-32 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś! Punkty stacjonarne odbioru książek Znak

Opis

Co działo się w 1983 roku? Jaka wtedy była Polska?

1983, rok, w którym, działacz katolicki z Oławy- Kazimierz Domański według własnych relacji doznał objawień. Czas, w którym Polska Ludowa żyła w beznadziei. Dopiero po 3 latach, 17 styczna 1986 roku Episkopat Polski stwierdził brak nadprzyrodzoności objawień oraz błędy doktrynalne. Do tego czasu dziesiątki tysięcy pielgrzymów nadciągało do podwrocławskiej miejscowości. Generał Jaruzelski mówił o religijnej ciemnocie. Milicja szykanowała odwiedzjących pątników. Jednak nie miało to wpływu na wierzących w objawienia.

Głównymi bohaterami „Kultu” są rencista Heniek i jego brat Zbyszek. Pierwszy z nich uporczywie dąży do wybudowania majestatycznego sanktuarium, który ma być poświęcony przez samego papieża Polaka. Zbyszek uporczywie lawiruje między poczuciem rodzinnej lojalności a oczekiwaniami przyjaciół, tworzących lokalną partyjno-kościelną elitę. Kocha on kobiety, taką samą miłością, jak żonę i dzieci.

„Kult” to najnowsza, najbardziej dojrzała powieść Łukasza Orbitowskiego. Jest to historia o miłości, stracie, odkupieniu win, cudach, tajemnicach i lojalności.

Facebook

Wywiad z autorem

Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kult

2019-04-27
Wyjątkowa książka, niecodzienna tematyka. Pamiętam czasy, w których ludzie faktycznie wierzyli w te objawienia. Pamiętam też rok 2000, który miał być końcem świata. Cieszę się, że ludzie wraz z rozwojem zaczynają też logiczniej i trzeźwo myśleć. Jestem osobą wierzącą. Uważam, że nasza piękna religia polega na pomaganiu ludziom i byciu dobrym człowiekiem nie zaś poszukiwaniu nadprzyrodzonych zjawisk. Dziękuję, że żyję w czasach, w których dostęp do wiedzy jest łatwo osiągalny. Myślę, że dzięki temu ludzie są bardziej świadomi.

Kult

2019-04-27
Wielkie sanktuarium święcone przez samego papieża Polaka! Widzę bardzo dużą zbieżność pomiędzy Kazimierzem Domańskim a naszm bohaterem Zbyszkiem. Domański po objawieniu też chciał wybudować święte miejsce. Świetna książka. Beletrystyka oparta na faktach. Zarówno uczy, jak i zapewnia rozrywkę. Strzał w 10!

Czym różnił się świat ponad 30 lat temu?

2019-04-27
Religijność to bardzo trudny temat. Ile wierzących tyle opinii. Obecnie, gdyby ktoś twierdził, że objawiła mu się Matka Boska byłby skazany na falę hejtu, nienawiści. Czy nie było takiej sytuacji kilkaset lat temu? Wtedy też nikt nie wierzył... Książka godna polecenia.

Genialny autor

2019-04-27
Oglądałam kiedyś wywiad z autorem, często zaglądam na jego bloga i facebooka i przyznam z bólem serca, że to pierwsza książka, którą przeczytałam od Orbitowskiego. Już zamawiam wszystkie pozostałe!

Kult

2019-04-27
Nie mam nic więcej do powiedzenia, niż to, że „Kult" to najlepsza książka spod pióra Łukasza Orbitowskiego. Świetny gość ;)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.