Mistrz ciętej riposty - Frankfort Lisa, Fanning Patrick | okładka
Sensus

Mistrz ciętej riposty Lisa Frankfort, Patrick Fanning

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-246-1112-6
EAN: 9788324611126
Tytuł oryginalny: How to Stop Backing Down & Start Talking Back
Liczba stron: 136
Format: 140x208mm
Cena katalogowa: 18,99 zł
Tłumaczenie: Joanna Sugiero

18,99 zł 12,97 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jeżeli odnosisz wrażenie, że świat wchodzi Ci na głowę i masz uczucie, że ustępujesz zbyt szybko (a może wręcz przeciwnie?), ta książka jest dla Ciebie. Każda z powyższych sytuacji jest niekomfortowa zarówno dla Ciebie, jak i otoczenia. A przecież zawsze można znaleźć złoty środek, który pozwoli na utrzymanie równowagi w relacjach międzyludzkich. Ten podręcznik ma spełnić jeszcze jedną misję - dzięki niemu wreszcie poczujesz, że Twoje życie naprawdę należy do Ciebie!

Przed Tobą arsenał broni z zakresu retoryki, który pomoże Ci powstrzymać werbalnych napastników. Do dyspozycji masz liczne sztuczki, takie jak szybka riposta, dobrze uargumentowana odpowiedź oraz szczera prawda. Od propozycji szczerych odpowiedzi na zwykłe pytanie: "Co słychać?", po strategie rozmów ze zobojętnianymi lekarzami - książka ta oferuje zabawne, łatwe i zuchwałe metody radzenia sobie w przeróżnych sytuacjach. Już za chwilę nauczysz się, jak postawić na swoim w każdej dyskusji, a jednocześnie robić wrażenie osoby pewnej siebie, taktownej i obytej.

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak bez pudła używać zgrabnych wymówek, kształtować rozmowy na własną modłę, mówić "nie" na tysiąc różnych sposobów, prowadzić telefoniczne wojny, pacyfikować obce dzieci, prowadzić dialog z prawdziwymi dziwakami, być nieznośnym i samolubnym.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

9,5/10

2019-08-19
Dzięki tej książce dowiedziałam się nie tylko, jak "mówić", ale przede wszystkim tego jak słuchać. TO stało się kluczem moich reflesji. Z tym problemem spotykamy się na co dzień, zarówno w rodzinnych/paretnerskich relacjach, jak i w pracy. Często jest to pomijany temat, więc cieszę się, że został zauważony w tym poradniku. Treść pochłania się ekspresowo za sprawą języka, którym książka jest napisana. Barwne przykłady są znacznym wzbogaceniem tej pozycji, którą ogólnie oceniam na 9,5/10. Połówka mniej przez to, że mogłaby być trochę dłuższa:)

Wartościowa książka!!!

2019-08-19
50 krótkich rozdziałów, a w nich jeszcze więcej porad! Zbudowana ze złotych rad, napisanych w zwięzły, lecz zrozumiały sposób oraz dopełniona dawką dobrego humoru, co sprawia, że czyta się ją w lekki, przyjemny sposób. Ciężko ją nawet odłożyć! Łatwo dopstrzec, gdzie na co dzień popełniamy błędy i jakie sytuacje komunikacyjne sprawiają nam największą trudność. Wprowadzenie treści w życie pomaga na wyeliminowanie zachowań, które tłamszą asertywność i duszą ją w zarodku. Dzięki tej książce może ona rozwinąć skrzydła i pokazać, na co ją stać! Gorąco polecam, bardzo wartościowa pozycja

Asertywna zmiana

2019-08-19
Książka „Mistrz ciętej riposty" poniekąd odmieniła moje życie. Jest to zbiór niezwykle wartościowych rad, które po przyswojeniu wydają się oczywiste, jednak proces wprowadzania ich w życie jest czasochłonny. Muszę jednak przyznać, że warto. Autorom udało się zachować balans między dbaniem o swoje interesy bez stawania się aroganckim bucem. Przestałam się obawiać, co się stanie, gdy postawię na swoim i sprzeciwię się innym. Dzięki poradom z każdym dniem starałam się opuszczać tzw. strefę komfortu i moi znajomi szybko zauważyli różnicę. To znak, że rady działają!!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.