Nasze szczęśliwe dni  - Julie Kibler | okładka
Znak literanova

Nasze szczęśliwe dni Julie Kibler

Wydanie kieszonkowe
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-04-15

ISBN: 978-83-240-2356-1
EAN: 9788324023561
Tytuł oryginalny: Calling me home
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 118x168
Cena katalogowa: 14,90 zł
Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska

14,90 zł 9,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Idealna powieść dla fanów "Służących" Kathryn Stockett i "Pamiętnika" Nicholasa Sparksa

Kiedy Isabelle miała siedemnaście lat, zakochała się wbrew rodzinie i panującym zwyczajom. W latach 30. XX wieku takie uczucie było nie tylko zakazane, ale i niebezpieczne. Isabelle jednak nie chciała kierować się rozsądkiem. Robert był miłością jej życia.
Teraz, po latach, Isabelle musi powrócić w rodzinne strony. W podróży towarzyszy jej fryzjerka Dorrie. W miarę jak kobiety coraz bardziej się zaprzyjaźniają, Isabelle wyjawia tajemnice ze swojej młodości...

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Różnice klasowe

2014-11-18
Na okładce książki widnieje opis "dla fanów "»Służących« i »Pamiętnika«", co mnie niezwykle zaciekawiło. „Służące" jak wiadomo opowiadają o czarnoskórej służbie, natomiast "Pamiętnik" jest to historia miłosna dziejąca się w pierwszej połowie XX wieku. Takie połączenie wydawało mi się bardzo ciekawe, dlatego bardzo chciałam ją przeczytać. Zwłaszcza, że na okładce jest rekomendacja Sarah Jio, którą uwielbiam.

Miłość ponad wszystko

2014-05-13
„Historia, która chwyta za serce już od pierwszej strony i nie puszcza aż do samego końca".
Właśnie ta rekomendacja Sarah Jio, jednej z moich ulubionych pisarek skłoniła mnie do sięgnięcia po powieść Julie Kibler „Nasze szczęśliwe dni". Dotychczas nie znałam twórczości tej Autorki, ale coś mi mówiło, że powieść zrobi na mnie wrażenie. Czy intuicja dobrze mi podpowiadała?

Miłość a rasowe uprzedzenia

2013-12-17
"Nasze szczęśliwe dni" to książka napisana przez Julie Kibler, powieść łączy w sobie teraźniejszość i przeszłość. Główna bohaterka, Isabelle, już jako staruszka powraca w rodzinne strony, w podróży towarzyszy jej Dorrie - czarnoskóra fryzjerka. I jak się okazuje - będzie to bardzo sentymentalna podróż, w której Isabelle wyjawia historię swojej miłości. Opowiada o prawdziwej miłości godnej poświęceń, o miłości wbrew panującym zasadom i wbrew rodzinie, o miłości zakazanej i niebezpiecznej, o miłości pełnej cierpienia, o miłości białej kobiety i czarnego mężczyzny.

Bardzo smutna i bardzo piękna...

2013-07-17
Piękna, wyrazista książka o miłości niemożliwej, o trudach przełamywania społecznego tabu, o przyjaźni i o cierpieniu, a przede wszystkim o nienawiści i rasowych uprzedzeniach, które złamały życie wielu wspaniałych ludzi, tylko dlatego, że byli inni, albo mieli odwagę wystąpić w obronie inności, albo tę inność pokochali...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.