Nowe przygody Mikołajka - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé  | okładka
Znak emotikon

Nowe przygody Mikołajka René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Oprawa twarda
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2012-10-01

ISBN: 978-83-240-1970-0
EAN: 9788324019700
Ilustracje: Jean-Jacques Sempé
Tytuł oryginalny: Histoires inédites du petit Nicolas
Liczba stron: 640
Wydawnictwo: Znak emotikon
Format: 144x205
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

49,90 zł 33,93 zł

Produkt niedostępny

Opis

Wielki powrót Mikołajka!

Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempégo. Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempé pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!

„Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma!”

Dzieci o Mikołajku

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wracajmy do książek dzieciństwa!

2014-01-10
Oczywiście, chyba każdy ma książki, które kojarzą się mu z dzieciństwem. Pierwsze przygody w świecie słów, pierwsze zamotanie w gąszczu zdań. Wiele sielskich wspomnień wiąże się u mnie z przygodami Mikołajka. Byłam małym dzieckiem, gdy mama podsunęła mi małe, stare książeczki. To przy nich się śmiałam do łez, potrafiłam godziny spędzić i niemalże wkuć na pamięć. A pamiętacie mikołajkowe słuchowiska? Piękne!

Ach, ten Mikołajek!

2013-04-17
Książka ,,Nowe przygody Mikołajka'' opowiada o przygodach małego nicponia, który choć stara się być grzeczny i tak ciągle rozrabia. Mikołajek razem z swoją paczką przyjaciół wymyśla różne, często nieźle zwariowane, pomysły na zabawę.

Znany rozrabiaka

2013-01-09
„Nowe przygody Mikołajka" to bestseller komediowy dla dzieci, lecz trafia także do dorosłych czytelników. Czytają go tysiące osób na całym świecie. Mikołajek jest na pewno najbardziej znanym rozrabiaką pod słońcem.

Na pogodę i niepogodę

2012-08-30
Przygody Mikołajka to jest taka książka, do której wraca się co jakiś czas. Współczuję tym, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać uroczego głównego bohatera oraz jego równie uroczych kolegów. Ale przecież nigdy nie jest za późno. Sposób, w jaki główny bohater postrzega świat, język, jakim napisana jest książka, poprawiają nastrój zawsze.

Rozbrajające opowieści

2010-05-04
Świat opisywany w niebanalny sposób, bo widziany oczyma dziecka. Humorystyczne opowieści małego chłopca Mikołaja. Czasem zaskakujący tok myślenia potrafiący rozbrajać nas - zabieganych dorosłych, może czasem aż za dorosłych.

Humor, który nie nudzi

2010-01-19
Za genialne wydanie „Nowych przygód Mikołajka" należą się wydawnictwu Znak wielkie oklaski! Na księgarskiej ladzie, półce przyciąga natychmiast wzrok. Znakomicie prezentuje się na półce domowej biblioteczki. Książka zapoczątkowała w piękny sposób cały ten szał Mikołajkowy, te gadżety, przeróżne wydawnictwa, gdzie króluje kreska Sempégo i odmieniane przez wszystkie przypadki imię Mikołajek...

Chodzę w krótkich spodenkach!

2009-08-27
Będąc już dojrzałym młodzieńcem, studentem, dotarłem do etapu, w którym coraz częściej słyszę: "przestań, masz już 20 lat", "nie wygłupiaj się, jesteś już dorosły" oraz wiele innych zdań mających na celu zmobilizowanie mnie do wpasowania się w kanon dorosłości. Że niby przekroczyłem magiczną granicę. Że to już czas. A ja się nie dam! Niech mówią, co chcą. Do twarzy mi w chłopięcej mentalności i już. Gram w piłkę, oglądam "Świat według Ludwiczka", chodzę w krótkich spodenkach, bawię się z dzieciakami i... czytam "Mikołajka".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.