Polskie Archiwum X Policjanci ujawniają kulisy swojej pracy - Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz | okładka
WAM

Polskie Archiwum X Policjanci ujawniają kulisy swojej pracy Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-277-1570-8
EAN: 9788327715708
Liczba stron: 280
Format: 140x200mm
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 21,88 zł

Produkt niedostępny

Opis

Poznaj kulisy sukcesów elitarnej policyjnej jednostki śledczej z Krakowa

Podobno ludziom zdarza się znikać bez śladu. Podobno istnieje coś takiego jak zbrodnia doskonała. Podobno czas leczy rany.

W policyjnych statystykach zaginięć kryje się mroczny sekret - "ciemna liczba zabójstw".

"Archiwum X" to pierwsza w Polsce jednostka rozwiązująca po latach niewyjaśnione sprawy kryminalne. Udowadnia, że nic, a zwłaszcza ludzie, nie ginie bez śladu. Że sprawiedliwość w końcu dopadnie każdego mordercę. Że sumienia nie da się zagłuszyć. Że najbardziej przerażające historie pisze samo życie.

Dzięki doskonałemu wyczuciu ludzkiej psychiki, nowoczesnym metodom śledczym, wytrwałości i zaangażowaniu krakowscy policjanci odnoszą spektakularne sukcesy, obalając mity i stereotypy na temat policji. W książce Polskie Archiwum X po raz pierwszy zdradzają sekrety swojej pracy, wciągając czytelnika w niebezpieczną grę, której stawką jest prawda.

Polskie Archiwum X to przykład rzetelnej i pasjonującej prozy non-fiction...
Książka o elitarnej jednostce śledczej z Małopolski to znakomita wizytówka polskiej policji. A przy tym inspirująca opowieść o świecie śledztw, w której fascynacja przemocą nie jest wystawiona na piedestał. Choćby dla takich publikacji warto śledzić wydawnicze trendy, pamiętając banalną zasadę, że najgłośniejsze bestsellery przysłaniają czasem te bardziej wartościowe.
Marcin Kube, „Rzeczpospolita"

Ta książka wywołuje dreszcze. Jest fascynująco straszna i fascynująco prawdziwa. Nie radzę czytania jej w samotności, szczególnie przed snem.
Andrzej Grabowski
odtwórca roli Jacka Goca „Gebelsa" w filmie Pitbull

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Polskie Archiwum X", czyli poczuj się jak śledczy

2019-01-24
Polskie Archiwum X powstało z inicjatywy "zwyczajnych" policjantów w styczniu 2004 roku w Krakowie, choć nieoficjalnie funkcjonowało już wcześniej. Dwoje z nich - Bogdan Michalec (obecny szef) oraz Mariusz Nowak (współtwórca) postanowiło opowiedzieć nam o specyfice swej mozolnej pracy, polegającej na odkopywaniu z archiwów nierozwiązanych spraw, aby przyjrzeć im się na nowo. Autorzy udowadniają, że wykrycie sprawcy jest możliwe nawet po wielu latach, jednak potrzeba do tego ogromnego zaangażowania i ponownego wykonania "mrówczej roboty", bowiem nowoczesne technologie wciąż nie mogą się równać z ludzką dedukcją. W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Idealna nie tylko dla miłośników kryminalistyki i policyjnych klimatów, ale też dla tych, którzy po prostu lubią poczuć dreszczyk emocji, bo cóż wzbudzi go lepiej od mrożących krew w żyłach zbrodni, które wydarzyły się naprawdę? Niesamowicie wciągająca i w dodatku bardzo pomysłowo wydana - czcionka przypominająca maszynopis oraz rozmaite wstawki graficzne i skany (np. listy, artykuły z prasy, dokumenty policyjne, zdjęcia przedmiotów oraz miejsc zbrodni) sprawiają, że czytelnik czuje się jak członek zespołu przeglądający materiały dowodowe i badający sprawę :) GORĄCO POLECAM! :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.