Przed Państwem Krzysztof Materna (dla przyjaciół siostra Irena). Przygody  z życia wzięte - Krzysztof Materna, Marta Szarejko | okładka
Znak

Przed Państwem Krzysztof Materna (dla przyjaciół siostra Irena). Przygody z życia wzięte Krzysztof Materna

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-11-04

ISBN: 978-83-240-2791-0
EAN: 9788324027910
Opracowanie graficzne: Dawid Korzekwa
Liczba stron: 260
Wydawnictwo: Znak
Format: 165 x 215
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Krzysztof Materna odsłania kulisy polskiej rozrywki

Jak Czesław Niemen wybronił „zmęczonego” gitarzystę przed opolską publicznością?
Komu groziła kara śmierci w wyniku sprawy sądowej wytoczonej przez Maklakiewicza?
Dlaczego Stevie Wonder spóźnił się na spotkanie z premierem Polski Ludowej?

Krzysztof Materna swoją przygodę z mikrofonem rozpoczął w czasach, gdy polska młodzież odkrywała bigbit, Skaldowie gromadzili tłumy, a konferansjerzy byli wielkimi gwiazdami. Wspólnie z Wojciechem Mannem stworzył telewizyjny duet, w którym brawurowo grał rolę wdzięcznej Siostry Ireny. W swojej książce z humorem opowiada o spotkaniach z najsłynniejszym artystami polskiej sceny i estrady. Zabiera nas nie tylko w podróż do beztroskich lat młodości, ale odkrywa też dzisiejsze tajemnice polskiego show-biznesu.

Przed Państwem pełna anegdot i zabawnych przygód autobiografia – Przed Państwem Krzysztof Materna. Idealna książka dla fanów "RockManna" oraz "Podróży małych i dużych".

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Siostra Irena w lekkim sosie rozrywkowym

2013-12-09
Konferansjer, kabareciarz, reżyser, aktor, showman, figlarz z melancholijną twarzą i kim tam jeszcze Materna w swoim życiu nie był - napisał książkę, jak sam tłumaczy, bo pozazdrościł kilku publikacji swemu koledze Wojciechowi Mannowi, partnerowi, z którym swego czasu zostali uznani przez „Politykę" za telewizyjne osobowości końca XX wieku. Kto oglądał ich satyryczny program „MDM, czyli Mann do Materny, Materna do Manna", ten wie, że przebierający się w każdym odcinku za siostrę Irenę pan Krzysztof zawsze był nieco ukryty w cieniu kolegi-stoika-erudyty. To właśnie chęć wyjścia z tego wielkiego z różnych względów cienia spowodowała, że Materna zasiadł do klawiatury.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.